5 شغل پردرآمد حوزه پزشکی

رشته‌های حوزه پزشکی از قدیم‌الایام محبوب داوطلبان کنکور و برای عده زیادی دست نیافتنی بوده است. به طوری که حدود 90 درصد داوطلبان ورود به دانشگاه، بدون شک خواهان پذیرش در یکی از سه رشته تاپ پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هستند. با اینکه قبولی در این رشته‌ها کار سخت و دشواری است، اما در‌آمد آن گاهی فراتر از انتظار است.

کاماپرس در این گزارش 5 شغل با حقوق بالا در حوزه پزشکی را معرفی می‌کند.

 پزشکی

رشته پزشکی در راس رشته‌های پر‌درآمد قرار می‌گیرد. فارغ‌التحصیلان این رشته با تخصص‌های مختلف درآمد‌های بالا و متفاوتی کسب می‌کنند. دوره عمومی این رشته 7 سال بوده و افراد پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند به عنوان پزشک خانواده مشغول به کار شوند. هم‌چنین برخی از پزشکان عمومی با گذراندن دوره‌های زیبایی می‌توانند در این حوزه نیز فعالیت کرده و کلینیک زیبایی تاسیس کنند. در هر دو صورت شاغلان این حوزه درآمدهای بالایی دارند و این رقم با اخذ تخصص در حوزه‌های مختلف و مطب زدن، گاهی به چندصد میلیون تومان در ماه می‌رسد.

دندانپزشکی

در این رشته برای کسب درآمد عالی نیازی به گذراندن سال‌های سخت و طاقت‌فرسای تحصیل در تخصص‌های رشته پزشکی نیست. علت آن هم این است که مدت تحصیل در رشته دندانپزشکی حدودا  شش و نیم سال بوده و افراد پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند سریعا وارد بازار کار شوند. همچنین برای کسب  درآمد‌های بالا، اخذ تخصص الزامی نیست و با همان مدرک عمومی می‌توانند کار و کسب خود را آغاز کنند. اگرچه با گذراندن تخصص می‌‍‌توانند درآمد‌های بسیار بالاتری را تجربه کنند. درآمد این رشته در ایران بین 50 تا 100 میلیون تومان در ماه است که این رقم در تخصص‌های مختلف بین 200 میلیون تا بالای یک میلیارد تومان متغیر است.

داروسازی

طول مدت تحصیل در رشته داروسازی از رشته پزشکی کمتر است و افراد بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه می‌توانند بلافاصله وارد بازار کار شوند. این رشته به نسبت دو رشته دیگر کم‌دردسرتر و بدون مشغله‌تر است. زیرا شما می‌توانید داروخانه خود را داشته باشید و هر از چندگاهی به آنجا سر بزنید. یا اگر بودجه و شرایط تاسیس داروخانه را ندارید، می‌توانید به عنوان مسئول فنی در یک داروخانه مشغول به کار شوید. در هر دو حالت شما درآمد‌های بالایی را تجربه خواهید کرد. درآمد این رشته در ایران 30 تا 50 میلیون تومان بوده که با تاسیس داروخانه و بسته به امکانات و منطقه جغرافیایی، گاهی به بالای یک میلیارد تومان می‌رسد.

کرمان موتور شیراز

پرستاری

پرستاری از مشاغلی است که بسته به حوزه و شرایط کاری فرد، درآمد آن متغیر است. شما با فعالیت در حوزه پرستاری هم می‌توانید درآمد بالایی داشته باشید و  هم در حد یک کارمند کسب درآمد کنید. بازار استخدامی این رشته در بیمارستان‌های دولتی حسابی داغ است. پرستاران همچنین می‌توانند با فعالیت در  بیمارستان‌های خصوصی در کنار بخش دولتی، درآمد‌های خوبی را تجربه کنند. تاسیس شرکت‌های پرستاری و یا پرستاری در منزل نیز از دیگر شاخه‌های این شغل است که گاهی درآمد آن به ماهیانه 200 میلیون تومان نیز می‌رسد.

فیزیوتراپی

یکی از تاپ‌ترین و پول‌ساز‌ترین رشته‌های کارشناسی در حوزه پزشکی فیزیوتراپی است. فیزیوتراپی در عین‌ حال که یک شغل کم‌دردسر و بی‌دغدغه است، می‌تواند با تاسیس کلینیک و یا مطب درآمد‌های بالایی به ارمغان بیاورد. درآمد این رشته در ایران بسته به نوع کار، بین 200 تا بالای 500 میلیون تومان متفاوت است.

انتهای پیام

نرم افزار حسابداری
دومینیکا پارادایس
آریا کیا سفر
قیمت روز لپ تاپ
آسیاتک
ایمالز
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت