30 ایده خلاقانه برای معرفی اپلیکیشن موبایلی کسب و کارها

یک قانون کلی در دنیای کسب‌وکار‌ می‌گوید همان قدر که برای تولید محصول خود زمان گذاشتید، باید برای معرفی و تبلیغ آن هم زمان بگذارید.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ فناوری اطلاعات، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، برای معرفی گسترده اپلیکیشن، همان قدر که برای توسعه آن وقت گذاشتید، برای تبلیغش هم زمان بگذارید. در این بخش ایده‌های معرفی و تبلیغ اپلیکیشن را لیست کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید:

 

 1. برای بازاریابی اپلیکیشن، با تعدادی از مشتریان خودتان تماس بگیرید و لیستی از افرادی که اپلیکیشن شما را تهیه کردند آماده کنید؛ سپس با ارائه کد تخفیف یا محتوای آموزشی، آنها را برای تبلیغ اپلیکیشن خودتان، تشویق کنید.
 2. یکی از موثرترین روش‌های تبلیغاتی استفاده از اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی است. اینفلوئنسری را پیدا کنید که مخاطبان او با مخاطبان هدف شما همسو باشد.
 3. اگر وبسایت دارید، یکی از بزرگ‌ترین دارایی‌ها برای تبلیغات همان است. سعی کنید یک سایت سازگار با موبایل طراحی کنید تا بتوانید مشتریان را برای خرید یا نصب اپلیکیشن به آن هدایت کنید.
 4. تمام ایمیل‌هایی که برای مشتریان خود‌ می‌فرستید، چه از طرف پشتیبانی فنی باشد و چه خبرنامه، باید یک پاورقی تبلیغی از معرفی اپلیکیشن را در خود جای دهد.
 5. تیزر ویدیویی راهی ساده برای معرفی است که تاثیر زیادی روی مخاطب دارد. یک تبلیغ ساده 30 ثانیه‌ای با اصول دایره طلایی سایمون سینک ایجاد کنید: چرایی، چگونگی و چیستی اپلیکیشن.
 6. فقط به گوگل یا اپ استورهای معروف اکتفا نکنید. در بازار آنلاین اپ استورهای بسیاری وجود دارد که مشتریان بالقوه شما را در خود جای داده است.
 7. اپیلیکیشن‌هایی که در مراسم یا جشنواره‌های مختلف معرفی‌ می‌شوند، در معرض دید بسیاری از افراد قرار‌ می‌گیرند. مهم نیست شانس برنده شدن‌تان چقدر است، در این جشنواره‌ها شرکت کنید.
 8. اگر‌ می‌خواهید در نتایج جستجوی گوگل سهمی داشته باشید، کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کرده و روی آنها کار کنید تا کاربران با جستجوی اپلیکیشن، به نام اپ شما هم برسند.
 9. ببینید در گوگل چه جایگاهی دارید. وبلاگ‌های بسیاری بهترین اپلیکیشن‌های حوزه‌های مختلف را معرفی‌ می‌کنند که در تبلیغ آنها تاثیر زیادی دارد.
 10. از بسترهای مناسب رسانه‌های اجتماعی مثل لینکدین، توییتر و اینستاگرام برای تبلیغ استفاده کنید.
 11. بیش از 2 میلیون اپلیکیشن در اپ استور گوگل وجود دارد. اگر‌ می‌خواهید در بین این شلوغی دیده شوید، باید آیکن منحصر به فرد، جذاب و اصولی داشته باشید.
 12. اسکرین شات‌های کاربردی از برنامه، یکی از ساده‌ترین و موثرترین روش‌ها برای معرفی اپلیکیشن است. آنها را به همراه متن‌ها یا عناصر بصری دیگر منتشر کنید.
 13. به جز سئو، باید بهینه سازی برای فروشگاه (ASO) را هم برای اپ استورهای مختلف رعایت کنید. ASO روی ارتباط کلمات کلیدی، ارتباط جستجو و تراکم کلمه کلیدی در توضیحات اپلیکیشن تمرکز دارد.
 14. برای معرفی اپلیکیشن خود یک صفحه فرود بسازید و ویژگی‌های اپ به همراه دکمه‌های نصب از استورهای مختلف و دکمه اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی را در آن قرار دهید.
 15. اگر از قبل سایتی با ترافیک مناسب دارید، از مشتریان و بازدیدکنندگان فعلی استفاده کنید. بنر مربوط به لینک‌های دانلود برنامه چه به صورت مستقیم و چه از طریق اپ استورها را در وب سایت خود قرار دهید.
 16. سایت‌های مختلفی اپلیکیشن‌های موبایلی را بررسی‌ می‌کنند. آنها را متقاعد کنید که برنامه شما به اندازه کافی خوب است که توسط آنها بررسی شود.
 17. برای معرفی اپلیکیشن خود به سراغ تبلیغ در رسانه‌های خبری آنلاین باشید. ریپورتاژ آگهی در سایت‌های خبری‌ می‌تواند روی معرفی اپلیکیشن تاثیر زیادی بگذارد.
 18. یک ویدیو تبلیغاتی آماده کنید و آن را در هر بستری که‌ می‌توانید، از وب سایت و شبکه‌های اجتماعی گرفته تا فضاهایی مثل آپارات تبلیغ کنید.
 19. با ارسال پیام‌های تبلیغاتی مناسب،‌ می‌توانید کاربران شبکه‌های اجتماعی را به سمت سایت یا دانلود اپلیکیشن خود هدایت کنید. تاثیر تبلیغ خوب در این شبکه‌ها، چشمگیر است.
 20. اگر مشتریانی از قبل شما را بشناسند شاید از طراحی اپلیکیشن خبر نداشته باشند. پس لینک‌های دانلود اپلیکیشن یا صفحه فرود اپ را به عنوان امضای ایمیل اضافه کنید.
 21. با پرداخت‌های درون برنامه‌ای،‌ می‌توانید اپلیکیشن را پروموت کرده و در اپ استورها تبلیغ کنید.
 22. به گروه‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی به خصوص لینکدین، تلگرام و… بپیوندید و اپلیکیشن خودتان را معرفی کنید.
 23. رویدادها و کنفرانس‌های محلی‌ می‌تواند بهترین مکان برای جذب مشتریان باشد. در این رویدادها شرکت داشته باشید.
 24. برای تبلیغ اپ خود کارهای غیرمنتظره و خلاقانه انجام دهید. تبلیغات خلاق بیش از هرچیزی تاثیر دارد.
 25. برای معرفی اپلیکیشن خود، تصاویر محیط آن را در پینترست منتشر کنید.
 26. یک مسابقه اجرا کنید و از افراد بخواهید اپلیکیشن شما را در کانال‌های مختلف معرفی کنند تا به قید قرعه جایزه بگیرند.
 27. به تمام نظرات مربوط به اپلیکیشن، صمیمانه پاسخ دهید تا مشتریان برای امتیاز دادن به شما خساست نکنند!
 28. در اپلیکیشن خود بخشی برای اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی فراهم کنید تا افراد با انتشار آن در رسانه‌های اجتماعی، شما را تبلیغ کنند.
 29. به صورت مرتب بروز رسانی‌های مربوط به اپلیکیشن را منتشر کنید تا برنامه بدون هیچ مشکلی برای همه اجرا شود.
 30. برای تبلیغ اپلیکیشن خود به سراغ انجمن‌ها و پادکست‌های مربوط به صنعت خودتان بروید.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.