12 نکته کلیدیِ رئیس اتاق ایران و امارات درباره اکسپو

اکسپو دبی

اتاق بازرگانی ایران و امارات یکی از تشکل‌های مهم دست اندرکار مشارکت فعالان اقتصادی و گردشگری ایران در اکسپو 2020 دبی است. رئیس این اتاق نکات مهمی در مورد اکسپو بیان کرده که اطلاع از آنها برای علاقه‌مندان حضور در این رویداد مفید است.

به گزارش کاماپرس، اکسپو 2020 دبی را می‌توان مهم‌ترین رویداد اقتصادی و گردشگری جهان به شمار آورد چرا که این نمایشگاه از نظر حجم بازدیدکننده و زمان برگزاری در دنیا بی‌نظیر است. اکسپو امسال برای ایران نیز اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد چرا که این نمایشگاه به عنوان بزرگترین و باشکوه‌ترین رویداد جهان در ابعاد مختلف، در نزدیک‌ترین فاصله با ایران برگزار می شود و حضور 25 میلیون بازدیدکننده در این نمایشگاه در طول 6 ماه زمان برگزاری آن، برای فعالان اقتصادی و حوزه گردشگری ایران بسیار فرصت‌آفرین است.

فرشید فرزانگان، رئیس اتاق بازرگانی ایران و امارات به عنوان یکی از تشکل‌هایی که در حال برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی حضور و مشارکت هر چه بیشتر و سودمندتر فعالان اقتصادی و گردشگری ایران در اکسپو است، نکات مهمی درباره این رویداد بیان کرده که در ادامه گزیده این نکات را می‌خوانید؛

1- دبی برای حضور ده‌ها میلیون گردشگر در اکسپو برنامه‌ریزی کرده و این فرصت برای ایران در حوزه صادرات مواد غذایی و کشاورزی بی‌نظیر است.

2- آژانس‌های گردشگری باید از هم‌اکنون برای اعزام گردشگران ایرانی به اکسپو و جذب میلیون‌ها گردشگر خارجی از این نمایشگاه به ایران بسته‌های متنوع تعریف کنند.

3- دولت جدید می‌تواند با استفاده از فرصت اکسپو 2020 دبی شعار توسعه روابط اقتصادی با کشورهای منطقه را اجرایی کند.

4- اتاق ایران و امارات به عنوان مسئول برگزاری مذاکرات رودررو «B۲B» در اکسپو با بیش از ۲۵۰ تشکل بخش خصوصی مکاتبه کرده و از آنها برای استفاده از ظرفیت‌های اکسپو دعوت کرده است.

5- اتاق‌های بازرگانی مشترک و اتاق‌های بازرگانی استانی حضور پررنگی در اکسپو خواهند داشت.

6- انجمن‌های صادراتی مثل انجمن صادرکنندگان تجهیزات پزشکی و انجمن خرما و پسته و تشکل‌های دانش‌بنیان، فرصت خوبی برای معرفی و بازاریابی محصولات خود در اکسپو خواهند داشت.

7- فعال شدن بخش تجاری فضای پاویون ایران در اکسپو 2020 دبی پتانسیل بسیار بالایی برای توسعه صادرات و گسترش مبادلات تجاری شرکت ها ایجاد می ‌کند.

8- دوبی برای اکسپو۴۲ میلیارد دلار هزینه کرده و با وجود کرونا، شرایط برای حضور ایمن بازدیدکنندگان فراهم خواهد شد.

9- متولیان اکسپو دبی تعهد کرده‌اند کارمندان پاویون‌های کشورهای حاضر در نمایشگاه را در برابر کرونا واکسینه کنند. برگزارکنندگان این رویداد در حال برنامه‌ریزی برای واکسن بازدیدکنندگان هم هستند.

10- برای حضور ایران در اکسپو 2020 دبی ۸ تا ۹ میلیون دلار بودجه در نظر گرفته شده و تاکنون برای ساخت پاویون ایران حدود ۱۰ درصد آن تخصیص‌یافته است.

11- نمایشگاه اکسپو امسال در سایتی به وسعت ۴۳۸ هکتار و دو برابر نمایشگاه اکسپو میلان طراحی شده است.

12- تلاش شده که در پاویون ایران نشانه‌هایی از فرهنگ و تاریخ ایران به نمایش گذاشته شود.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “12 نکته کلیدیِ رئیس اتاق ایران و امارات درباره اکسپو

  1. حجا مرادی گفته:

    ای کاش بخش خصوصی ما بیشتر از رده های کوچکتر در اینگونه نمایشگاهها فرصت عدض اندام داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.