10 هزارتومانی جدید کی به بازار می آید؟ (+ عکس)

تورهای مسافرتی لحظه آخر

بانک مرکزی خبر داد که طراحی و چاپ اسکناس 10 هزارتومانی با استناد به حذف چهار صفر از پول ملی انجام شده است و به زودی وارد بازار می شود.

به گزارش کاماپرس، بانک مرکزی اعلام کرد: ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی و اسکناس ۱۰ هزار تومانی جدید با طراحی و خصوصیت های امنیتی نوین به زودی توزیع خواهد شد.

چاپ پول با طرح جدید اقدامی است که از زمان تصویب حذف چهار صفر از پول ملی در مجلس کم کم دارد انجام می شود، طرحی که برخی آن را برای جلوگیری از پایین آمدن بیش از پیش ارزش پول ایران می دانند.

برخی هم آن را راهی برای کمک به اقتصاد و برون رفت از وضعیت تورم زا عنوان می کنند، بلعکس مخالفان حذف چهار صفر از پول ملی این اقدام را هزینه تراشی برای دولت و همچنین تورم زا می دانستند.

اما به نظر می رسد حذف چهار صفر هیچ تاثیر تورمی واقعی ندارد و با حذف چهار صفر هیچ تغییری در ارزش پول و یا کالاها رخ نمی دهد بنابراین نمی‌توان انتظار تورمی داشته باشیم.

راز آسمان پایتخت

صفرها کم رنگ شدند

ایسنا نوشت:  ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی جدید که با خصوصیات امنیتی نوین طراحی شده در پاسخ به نیازهای مبادلاتی نقد هموطنان عرضه خواهد شد.

همچنین اسکناس ۱۰ هزار تومانی جدید در مقایسه با اسکناس های جاری از فاکتورهای امنیتی بالاتری برخوردار است.

طبق اعلام بانک مرکزی، برخی خصوصیات امنیتی ایران چک و اسکناس جدید مشتمل بر واتر مارک سه بعدی، الکتروتایپ، فایبرهای نامرئی فلورسنتی چند رنگ، نخ امنیتی با ویژگی تغییر طیف، چاپ نوری مغناطیسی و نوار طلایی درخشان است که احراز اصالت را برای عموم مردم تسهیل می کند.

بر اساس این گزارش، بانک مرکزی به منظور آمادگی برای اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی، اقدام به کم رنگ کردن چهار صفر در این اسکناس ها کرده است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

مرتبط با : بانک مرکزی
ایده سبز
دادپویان
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز