کدام وام مسکن برای خرید خانه بهتر است؟

تورهای مسافرتی لحظه آخر

وام ساخت مسکن به ۴۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است، وامی که می تواند نیمی از هزینه ساخت مسکن را تامین کند، اما کدام وام مسکن برای خانه دار شدن بهتر است؟ وام خرید مسکن یا وام ساخت مسکن؟

به گزارش کاماپرس، وام ساخت مسکن در حال حاضر ۳۰۰ میلیون تومان است. اما اگر انبوه سازی از شیوه های نوین ساخت مسکن استفاده کند می تواند وام ۴۵۰ میلیون تومانی بگیرد.

در حال حاضر وامهای مسکن به طور کلی یا برای خرید خانه یا برای ساخت واحد مسکونی به متقاضیان پرداخت می شوند. البته وام خرید مسکن از وام ساخت مسکن شناخته شده تر است. با توجه به افزایش وام ساخت مسکن و انواع وام خرید مسکن، کدام وام برای خانه دار شدن بهتر است؟

وام خرید مسکن و سه فرصت برای خانه دار شدن

وام خرید مسکن در سه روش پرداخت می شود که هرکدام شرایط خاصی برای پرداخت دارند.
روش اول وام مسکن یکم است که به خانه اولی ها پرداخت می شود. مبلغ این وام حداکثر 160میلیون تومان برای زوجهای تهرانی است و برای دریافت آن باید برای یک سال نصف مبلغ وام را در بانک سپرده گذاری کرد. قیمت یک واحد 60 متری در تهران به طور متوسط یک میلیارد و 800میلیون تومان است. مشخص نیست با وام 160میلیونی چند متر خانه می توان خرید.

راز آسمان پایتخت

روش دوم، دریافت وام مسکن با خرید اوراق تسه است. در این روش سقف وام مسکن 200میلیون تومان است و برای دریافت آن باید حدود 20میلیون تومان هزینه کرد تا بتوانید اوراق تسه بخرید. این روش نیازی به سپرده گذاری ندارد.

روش سوم وام مسکن صندوق جوانان است که بعد از سپرده گذاری مبالغی خاص به مدت 15سال، در نهایت می توان 400میلیون تومان وام خرید مسکن گرفت. البته معلوم نیست بعد 15سال قیمت مسکن چقدر باشد.

وام ساخت مسکن با شرطهای اضافه

وام 450میلیونی ساخت مسکن می تواند بیش از نصف هزینه های لازم برای خرید خانه تامین کند.اما پرداخت این وام شرط دارد. اول اینکه این وام به انبوه سازان که در کار ساخت و ساز هستند پرداخت می شود. دوم اینکه این وام فقط در صورتی پرداخت می شود که انبوه ساز از روشهای نوین ساخت و ساز مسکن استفاده کند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

ایده سبز
رایانه کمک
دادپویان
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز