کاهش کارمزد کارگزاری های بورس از اول مرداد

ژیوار

با اعلام سازمان بورس کارمزد معاملات بورس کاهش 20 درصدی خواهد یافت و این امر از اول مرداد اجرایی ‌می‌شود.

به گزارش کاماپرس، کاهش کارمزد معاملات بورس از جمله درخواست هایی بود که مدتها از سوی سهامداران و فعالان بازار سرمایه پیگیری می شد و اکنون هیات مدیره سازمان بورس با این تقاضا موافقت کرده است.

بنا به اعلام ایرنا در مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار آمده است: به منظور کاهش هزینه های سرمایه گذاری، تشویق سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و انجام اقدامات لازم به منظور حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران در بازار اوراق بهادار از طریق تخصیص کارمزد ارکان به صندوق تثبیت بازار سرمایه و صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه، موضوع کاهش و تخصیص کارمزدهای ارکان بازار از معاملات سهام و حق تقدم سهام در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران مطرح و به شرح زیر تصویب شد:

دریان سفر امید
  1. سقف نرخ کارمزد خرید و فروش شرکت های بورس اوراق بهادار تهران فرابورس ایران مدیریت فناوری بورس تهران سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با احتساب سهم شرکت رایان بورس و شرکت های کارگزاری از معاملات سهام و حق تقدم سهام به میزان ۲۰ درصد با رعایت حداکثر سقف ریالی مصوب در هر معامله کاهش یافت.
  2. معادل ۳۰ درصد از درآمد ناشی از کارمزد معاملات شرکتهای بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس ایران، سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و شرکت های کارگزاری از معاملات سهام و حق تقدم سهام به صورت روزانه توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی کسر و به حساب صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه واریز خواهد شد.

 

انتهای پیام

نهال گشت
روکش مارال
سبیت
آژانس هرمس 724
تهران آهن
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز