چند لیتر آب مصرف کنیم با قطعی آب مواجه می‌شویم؟

بر اساس توضیحات یک مقام مسئول در شرکت آب و فاضلاب استان تهران قطعی آب البته بعد از ارسال اخطار در انتظار برخی مشترکان در روزهای پیش رو است.

به گزارش کاماپرس، وضعیت آب در شهر تهران وارد محدوده نارنجی شده و با توجه به گرمای هوا و افزایش مصرف آب، قطعی آب دور از انتظار نیست. قطعی آب شامل مشترکانی می شود که الگوی مصرف را رعایت نکنند و مسئولان شرکت آبفا در این زمینه هشدارهای لازم را داده اند. محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز  خصوص قطع آب مشترکان در روزهای پیش رو توضیحاتی را ارائه داد.

اولین اخطارهای قطع آب برای پرمصرف ها صادر شده است

وی با بیان این که از روز گذشته برای مشترکان اخطار قطع آب را صادر کرده‌ایم، اظهار کرد:  بنا نداریم آب مشترکان در تهران و استان‌های مجاور را قطع کنیم، بنابراین اولویت اول ما اخطار و سپس کاهش فشار است و با این حال عدم توجه به این هشدار‌ها قطعی آب را به دنبال دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در خصوص جیره بندی آب در تهران گفت: امسال ما برنامه‌ای برای قطعی یا جیره بندی آب تا به امروز نداشته‌ایم و نخواهیم داشت، ولی وضعیت نگران کننده‌ای را در سد‌های استان تهران شاهد هستیم.

جزئیات قطع آب مشترکان پرمصرف

بختیاری اضافه کرد: به زودی در مناطق پرمصرف هم کاهش فشار آب را اعمال خواهیم کرد، ولی برنامه‌ای برای جیره‌بندی و سهمیه بندی آب تا این لحظه در استان تهران نداریم.

او تصریح کرد: میزان سرانه مصرف ۱۴  مترمکعب برابر با ۱۴ هزار لیتر در ماه است که اگر این عدد بیش از ۴ برابر افزایش پیدا کند، اخطار و قطعی آب را در برخواهد داشت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران بیان کرد: سه وضعیت سبز، نارنجی و قرمز را برای تهران تعریف کرده‌ایم که سال گذشته به دلیل وضعیت مناسب بارش‌ها در قسمت سبز قرار داشتیم و وضعیت ذخایر سد‌ها خوب بود، اما امسال شهر و استان تهران در قسمت نارنجی قرار گرفته است و تا به این لحظه وارد شرایط قرمز نشده‌ایم و اگر خدایی نکرده میزان مصرف افزایش یابد و بیش از حد مجاز که برای این مسئله در نظر گرفته شده پیش برویم در اولین اقدام آب مشترکان پرمصرف را قطع خواهیم کرد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *