چرا قیمت دلار از ۲۰ هزار تومان ارزان‌تر نمی‌شود؟

تورهای مسافرتی لحظه آخر

رییس اسبق کانون صرافان گفت: شاید منظور و پیش بینی مسئولان از کاهش قیمت دلار این است که در اثر بی‌تفاوتی و اهمال ما بیش از حد بالا رفته و حالا ما می خواهیم تا حباب را تخلیه و قیمت‌ها را کاهش دهیم.

به گزارش کاماپرس؛ بازار ارز امروز شاهد کاهش قیمت دلار بود که با ریزش ۲۹۰ تومانی به ۲۲,۸۵۰ (بیست و دو هزار و هشتصد و پنجاه ) تومان رسید. با این حال بسیاری انتظار می‌کشند که ببیند آیا طبق گفته های مسولین حباب بازار ارز می‌شکند و قیمت دلار مجددا به زیر 20هزار تومان خواهد رسید یا نه؟ علی‌اصغر سمیعی در یادداشتی به پرسش آیا دلار زیر ۲۰ هزار تومان می‌آید؟ پاسخ داده و نوشته است: سوال خوبی است، ولی سوال بهتر این است که اگر آقایان کاری بلد هستند که قیمت‌ها را پایین بیاورند، چرا از اول اجازه می‌دهند قیمت‌ها بالا برود؟

افزایش نرخ ارز طبیعی است!

به نقل از خبرآنلاین ریس اسبق کانون صرافان در ادامه به این سوال پاسخ داده است.«دلیل بالا رفتن قیمت‌ها معلوم است. وقتی نرخ تورم در کشور ما با کشورهای حوزه دلار تفاوت دارد، وقتی نرخ بهره ما با آنها متفاوت است، و نرخ توسعه در کشور ما منفی گزارش می‌شود، وقتی نرخ بیکاری در کشور ما بالای ۱۵ درصد است و گفته می‌شود همچنین بیکاری رو به گسترش است، خوب ، طبیعی است که قیمت ارز هم رو به افزایش باشد.

چهاردلیل  احتمالی مسولان برای پایین آمدن نرخ ارز!

راز آسمان پایتخت

به نوشته سمیعی؛ به چه دلیلی باید قیمت پایین بیاید؟ ممکن است گفته شود به دلیل اینکه مسوولان اقتصادی کشور این‌طور وعده داده‌اند و فرموده‌اند: «نرخ ارز را پایین می‌آوریم.» به نظر حقیر این سخن آقایان را می‌شود سه جور ترجمه کرد.
یکی این‌که: «نرخ تورم و بهره و بیکاری در کشور را تغییر داده‌ایم و اقتصاد کشور را اصلاح کرده‌ایم، وضعیت اقتصادی بهبود یافته، ارز هم تک‌نرخی شده و به طور طبیعی پول ملی قوت خواهد گرفت و نرخ ارز هم کاهش می‌یابد.»
دوم این‌که: «نرخ دلار در اثر بی‌تفاوتی و اهمال ما بیش از حدی که قرار بوده، بالا رفته و حباب گرفته، حالا ما از خواب بیدار شده‌ایم و به میدان آمده‌ایم تا حباب را تخلیه و قیمت‌ها را کاهش دهیم.»
سوم این‌که: «فعلا ما مقادیری ارز به دستمان رسیده و در هر حالی که باشد ما به ضرب تزریق بیش از تقاضا تصمیم داریم، به‌طور مصنوعی هم که شده، نرخ‌ها را پایین بیاوریم؛ هر چند که با حراج خزانه این کار انجام شود، بعد هم هر چی شد، شد، دیگر دولت بعدی می‌داند و مسوولین اقتصادی بعدی و مردم.»
چهارم این‌که: «فعلا ما یک حرفی می‌گوییم که مردم خوشحال شوند، مثل وعده‌هایی که سیاستمداران دیگر هم داده‌اند و انجام نشده، تا فردا خدا بزرگ است.»

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

اوج آرام
ایده سبز
آهن رویال
آریاپی
رایانه کمک
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز