پیش بینی آب و هوای کشور تا پایان هفته + استان های برفی و بارانی

پیش بینی وضعیت هوای آخر هفته / ورود سامانه بارشی از شنبه-کاماپرس

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اعلام کرد که سامانه بارشی جدیدی طی شنبه (۵ اسفند) به کشور وارد می‌شود و بارش برف و باران، وزش باد شدید موقت و کاهش محسوس دما را در پی خواهد داشت.

به گزارش کاماپرس، ضیاییان براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، اظهارکرد: چهارشنبه (۲ اسفند) در برخی نقاط شمال غرب، ارتفاعات مرکزی زاگرس و ارتفاعات مرکزی البرز، پنجشنبه‌ (۳ اسفند) در ارتفاعات مرکزی البرز و جمعه‌ (۴ اسفند) در برخی نقاط شمال غرب و استان گیلان بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی افزود: شنبه (۵ اسفند) سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و در مناطق شمال غرب، سواحل شمالی، شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی و یکشنبه (۶ اسفند) در غالب مناطق کشور بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما، در برخی نقاط گردوخاک و در استان‌های جنوبی رعد و برق پیش بینی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

ضیاییان ادامه داد: تا روز جمعه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

آریاک سفر

پیش بینی آب و هوای تهران

وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز، گفت: آسمان تهران فردا (۳ اسفند) ابری، در بعضی ساعت‌ها بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و در جمعه (۴ اسفند) صاف، تا کمی ابری و غبار صبحگاهی و از بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد خواهد بود.

به نقل از ایسنا، ضیاییان در پایان عنوان کرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد و اردبیل با کمینه ۴- و ۳-  درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۷ و ۲۸  درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مراکز استان‌ هستند.

انتهای پیام

نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز