وام ۲ میلیاردی برای جوانان مورد تایید بانک‌ مرکزی قرار گرفت

بانک مرکزی بالاخره نظر موافق خودش را با افزایش حداقل مبلغ سپرده‌گذاری و سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان موافقت کرد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ وام های بانکی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی برخی شرایط افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان و میزات تسهیلات مرتبط با آن برای سال جاری تغییر کرد. یکی از این تغییرات، به تبدیل الگوی تقسیم‌بندی مناطق جغرافیایی از سه منطقه “تهران”، “شهرهای بزرگ” و “سایر مناطق شهری” به “تهران”، “مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت” است.

علاوه بر این، افزایش حداقل مبلغ سپرده‌گذاری از ۲۰۰ به ۴۰۰ هزار تومان و افزایش سقف تسهیلات حساب مذکور از ۱ میلیارد تومان، ۸۵۰ و ۷۰۰ میلیون تومان تعیین شده برای سال ۱۴۰۰ به مبالغ ۲، ۱.۷ و ۱.۴ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ به ترتیب در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر مناطق شهری، برای حساب‌های افتتاحی سال ۱۴۰۱، از دیگر مواردی درخواستی بانک مسکن است که بانک مرکزی با آن موافقت کرده است.

حساب پس انداز مسکن جوانان چیست؟

حساب پس انداز مسکن جوانان نوعی برنامه‌ریزی بلند مدت برای خانه‌دار شدن افراد است که متقاضیان می‌توانند با واریز مبالغ به صورت ماهانه و یا یکجا حداقل پس از پنج سال و حداکثر بعد از ۱۵ سال نسبت به دریافت تسهیلات خرید و احداث مسکن اقدام کنند.

بدین منظور، هر شخصی که به سن هیجده سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از سوی دادگاه صادر شده باشد می‌تواند به نام خود یا کسانی که تحت ولایت و قیومیت او باشند حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کنند که متقاضیان افتتاح حساب پس انداز مسکن جوانان می‌توانند سپرده‌گذاری خود را با واریز حداقل مبلغ ماهیانه (به دفعات یا به صورت یکجا در ابتدای دوره) آغاز کنند.

 

مرتبط با : بانک مرکزیبانک مسکن
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

6 دیدگاه برای “وام ۲ میلیاردی برای جوانان مورد تایید بانک‌ مرکزی قرار گرفت

  1. محمدتقی خالقیان گفته:

    سلام حداقل مبلغ واریزی ماهیانه چه مقدار وواریز یکجا چه مبلغ وایا بعد واریز یکجا میتوان از وام استفاده کرد ویا بعداز ۵ماه از تاریخ واریز یکجا ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *