وام یک میلیونی، یارانه نقدی و وام مشاغل ؛ هفته پرهزینه دولت

ژیوار

پس از مدت‌ها سردرگمی و ابهام در مورد وضعیت وام یکی میلیونی خانوارهای جامانده، در نهایت پنجشنبه این هفته وام این افراد واریز خواهد شد.

به گزارش کاماپرس، دولت در هفته جاری روزهای پرهزینه‌ای را پیش رو دارد؛ از یارانه 45 هزار تومانی گرفته تا بستن پرونده وام یکی میلیون تومانی کرونا و همچنین وام مشاغل آسیب‌دیده از کرونا که البته مقدمات آن مربوط به این است.

یارانه نقدی خردادماه

سه‌شنبه ۲۰ خرداد ماه صد و سیزدهمین مرحله یارانه نقدی به حساب ۲۴ میلیون سرپرست خانوار واریز می‌شود.

براساس مصوبات بودجه امسال، قرار است یارانه سه دهک بالای درآمدی از لیست دریافت کنندگان یارانه نقدی حذف شود، اما تا کنون که این یارانه به مرحله سوم خود در سال جاری رسیده خبری مبنی بر حذف یارانه‌بگیران منتشر نشده است.

به نظر می‌رسد روند حذف یارانه با توجه به شیوع ویروس کرونا با کندی صورت گیرد؛ اگر چه قرار بود این سه دهک در سال گذشته حذف شوند.

دریان سفر امید

بستن پرونده وام یک میلیون تومانی کرونا

از جمله سیاست‌های حمایتی دولت در سال جاری پرداخت وام یک میلیون تومانی کرونا بود که مقرر شد به ۲۴ میلیون سرپرست خانوار پرداخت شود.

برای دریافت این وام سرپرست خانوار باید با سیم کارتی که به نام خودش است کد ملی خود را به شماره ۶۳۶۹ ارسال کند.

در اردیبهشت ماه برای ۲۰ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۳۶۸ سرپرست خانوار که پیامک ثبت درخواست آنها تایید شد تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا پرداخت شد.

متقاضیان تا روز دهم خرداد ماه فرصت داشتند که کد ملی خود را ارسال کنند.

به گفته سخنگو ستاد تسهیلات کرونا، وام یک میلیون تومانی کسانی که کد ملی خود را ارسال کرده‌اند در روز ۲۲ خرداد ماه واریز می‌شود.

آغاز واریز وام مشاغل آسیب‌دیده از کرونا

مدیرکل سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار در گفتگو با تجارت‌نیوز از آغاز پرداخت وام مشاغل در دهه سوم خرداد ماه خبر داد.

علاءالدین ازوجی در این خصوص گفت: اطلاعات متقاضیان وام مشاغل که در سامانه کارا در حال ثبت است، به تدریج به دستگاه‌های اجرایی فرستاده می‌شود و سازمان‌های مربوطه سه روز مهلت دارند که اطلاعات این متقاضیان شامل مجوز، فعال بودن و… را بررسی می‌کند.

بنابر این اظهارات اگر اطلاعات بنگاه از سوی اداره مربوطه تایید شود به بانک‌ها ارسال می‌شود؛ در این مرحله اطلاعات کارفرما و خویش‌فرما و میزان وام درخواستی از سوی بانک‌ها بررسی و وام پرداخت می‌شود.

کارفرمایانی از ۱۳ رسته شغلی اعلامی وزارت کار که مدارک خود را کامل کرده‌اند و از سوی سازمان مربوطه نیز تایید شوند، با شروع دهه سوم خرداد ماه این وام را دریافت می‌کنند.

بر این اساس بنگاه‌هایی که به اجبار تعطیل شده‌اند به ازای هر فرد بیمه شده ۱۶ میلیون تومان خواهد بود و برای واحد‌های کسب‌وکاری که تعطیل نشده‌اند به ازای هر فرد شاغل به کار ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد.

پایان پیام

 

نهال گشت
سبیت
تهران آهن
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز