واردات چه خودروهایی آزاد می شود؟

مجلس شورای اسلامی قصد دارد برای کمک به کاهش قیمت خودرو رای به واردات برخی از خودروهای خارجی دهد، اما این خودروها کدامند؟

به گزارش کاماپرس، ارزان ترین خودرو صفر در ایران بیش از 90 میلیون تومان قیمت دارد، قیمتی که برای خرید آن قشر متوسط جامعه باید حقوق 30 ماهش را بدهد، به همین منظور مجلس قصد دارد اجازه دهد برخی خودرو با قیمت ارزان وارد کشور شود.

خودورهایی که وارد می شوند اما باید مولفه های موردنظر را داشته باشند، مولفه‌های مختلفی از جمله تعرفه واردات، نوع خودروی وارداتی و… پیش‌بینی شود و نمی‌توان درباره این موضوع به صورت کلی صحبت کرد.

به گزارش خانه ملت ، نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر قرار است در آینده خودرو وارد کشور شود که ارزان قیمت بوده و عموم مردم توانایی خرید این خوروها را داشته باشند.

اخبار مرتبط را بخوانید: 

وی اضافه کرد: واردات خودرو زمانی موجب رقابتی شدن تولید خودرو می‌شود که به سمت خودروهایی که عموم مردم امکان خرید آن را داشته باشند، برویم. واردات خودروهای لاکچری و لوکس تاثیر چندانی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: باید خودرویی وارد کشور شود که ضمن داشتن ایمنی و کیفیت مناسب، قدرت رقابت از نظر قیمت با خودروهای پرمتقاضی داخلی را داشته باشند تا مصرف کنندگان توانایی انتخاب داشته باشند.

وارد کردن خودرو موجب ارتقا کیفیت می‌شود

وی ادامه داد: در حال حاضر طرح ساماندهی عرضه و تولید خودرو در کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال بررسی است و از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته شد که پیشنهادات مربوطه را به کمیته ارائه دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات خودرو موجب می‌شود خودروسازان درصدد ارتقا کیفیت برآیند، تصریح کرد: شرایط واردات خودرو هنوز نهایی نشده و درحال چکش کاری است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم روز خودرو، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

 

 

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *