هشدار پلیس به شاخ‌های اینستاگرام/ انتشار دوربین مخفی جرم است

تورهای مسافرتی لحظه آخر

طبق اعلام پلیس فتا انتشار ویدیو دوربین مخفی بدون مجوز در فضای مجازی و اینستاگرام جرم است.

به گزارش کاماپرس، انتشار ویدیوهای دوربین مخفی با هدف جذب مخاطب و فالوئور در چند سال گذشته افزایش زیادی داشته است. دو سال پیش یک ویدیو دوربین مخفی در اینستاگرام سر و صدای زیادی به پا کرد. در این ویدیو یک زن و شوهر در ماشین با هم دعوا می کنند و مرد ناگهان نوزاد را از ماشین بیرون می اندازد. مسافری که در صندلی عقب نشسته با دیدن این تصویر شوکه و حالش بد می شود.

پخش این ویدیو باعث شد تعداد دنبال کننده های آن صفحه در اینستاگرام رشد چشمگیری داشته باشد. همین موضوع باعث شد بعضی از اینفلوئنسرهایی که محتوای جالبی برای جذب مخاطب نداشتند به دوربین مخفی متوسل شوند، تا تعداد ویدیوهای دوربین مخفی با مضمون سرقت صوری خودرو و گوشی تلفن همراه اشخاص، بازسازی صحنه های متفاوت قتل و زد و خورد در انظار عمومی و محیط های پر تردد شهری در اینستاگرام افزایش پیدا کند.

انتشار دوربین مخفی بدون مجوز جرم است

راز آسمان پایتخت

اما از این به بعد انتشار ویدیو های دوربین مخفی جرم است. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از شناسایی و برخورد با تولید کنندگان و انتشار دهندگان کلیپ هایی تحت عنوان دوربین مخفی جنجالی در فضای مجازی و به خصوص اینستاگرام که بدون اخذ مجوزهای قانونی اقدام به این کار می کنند، خبر داده است.

سرهنگ رامین پاشایی در این باره می گوید: تهیه و انتشار این گونه کلیپ ها که عمدتا بدون اخذ مجوزهای قانونی از دستگاه های ذی صلاح و مربوطه انجام می شود در نگاه و انتشار اولیه باعث ایجاد ترس و جریحه دار شدن احساسات و تشویش اذهان عمومی می شود جرم است و پلیس فتا به محض رصد و رویت این گونه کلیپ ها نسبت به شناسایی و برخورد با مجرمان و متخلفان برابر قانون اقدام می کند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

ایده سبز
اوج آرام
دادپویان
رایانه کمک
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “هشدار پلیس به شاخ‌های اینستاگرام/ انتشار دوربین مخفی جرم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز