هشدار / دمای هوای این استان تا پایان هفته 50 درجه می شود

تورهای مسافرتی لحظه آخر

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به صدور هواشناسی سطح زرد در این استان، گفت: بر اساس فعالیت این سامانه، شاهد افزایش محسوس دما و رسیدن به آستانه ۵۰ درجه در برخی نقاط استان خواهیم بود.

به گزارش کاماپرس، مهرداد حسن زاده با بیان اینکه اوج این سامانه از ظهر پنجشنبه ۱۰خرداد تا بعد از ظهر یکشنبه ۱۳ خرداد است، اضافه کرد: بر این اساس افزایش دما و گرم شدن مناطقی از استان هرمزگان به اوج خود می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

به گفته وی، این افزایش دما در شهرستان‌های بستک، پارسیان، رودان، میناب و برخی نقاط مرکزی و شمالی هرمزگان خواهد بود و این دما در برخی مناطق دیگر از جمله بندرعباس، بندرلنگه، خمیر، حاجی آباد، بشاگرد، سیریک، جاسک، جزیره کیش، جزیره لاوان، جزیره سیری، بوموسی، قشم، تنب بزرگ و هشت‌بندی قابل لمس خواهد بود.

به نقل از ایرنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با بیان اینکه بر این اثر این سامانه احتمال افزایش مصرف حامل‌های انرژی، گرمازدگی، آسیب به محصولات کشاورزی، ایجاد تنش دمایی در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها و همچنین احتمال افزایش ظرفیت آتش‌سوزی در باغات و مراتع وجود دارد، به شهروندان توصیه کرد که از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید در ساعات گرم روز و از ترددهای غیرضروری از حوالی ظهر تا اوایل غروب پیشگیری کنند.

انتهای پیام

رایانه کمک
آریاپی
روکش مارال
آهن رویال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز