هدف گذاری ایران خودرو برای تولید 600 هزار دستگاه انواع سواری و وانت

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از هدف گذاری این شرکت برای تولید 600 هزار دستگاه انواع سواری و وانت در سال 1399 خبر داد و گفت: تحقق این هدف با همکاری زنجیره تامین امکان پذیر است.

به گزارش کاماپرس بنا به اعلام ایکو پرس، فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: برای تحقق رهنمود های مقام معظم رهبری در خصوص شعار جهش تولید، گام های موثری خواهیم برداشت .
وی با تاکید بر این که از روز سوم فروردین ماه جلسات مستمری با حضور مدیران ایران خودرو برگزار شده است، افزود:  برای عملیاتی شدن سه راهبرد کلان،مواردی مانند تامین نقدینگی و مواد اولیه تولید، توسعه محصولات جدید، تحریک بازار، ارتقای کیفیت، به روز رسانی معوقات و… ترسیم شده است .

تولید روزانه 2500 دستگاه خودرو با همکاری زنجیره تامین میسر است

مقیمی تصریح کرد: درسال جاری تولید و عرضه ۶۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو سواری و وانت در دستور کار قرار دارد.
وی تاکید کرد: برای تحقق این میزان تیراژ باید روزانه ۲۵۰۰ دستگاه خودرو تولید شود که در این زمینه همکاری و همدلی زنجیره تامین را را می طلبد.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو یاد آور شد:در جلسه ای با حضور انجمن های تخصصی قطعه سازی و برخی از سازندگان، راه های تحقق شعار سال و نقش قطعه سازان مورد بررسی قرار گرفت.
مقیمی تصریح کرد:در این جلسه قطعه سازان نیز برای تحقق برنامه های ایران خودرو در سال جهش تولید اعلام آمادگی کردند.
شایان ذکر است؛ برنامه‌های اين گروه صنعتي برای عملیاتی شدن راهبرد جهاد در تامين در راستای تحقق جهش توليد شامل تامين نقدينگي و ارز مورد نياز، تامين مواد اوليه، قطعات و مجموعه‌ها با كيفيت مناسب در زمان بندي مشخص (توليد بدون كسري) و به قيمت عادلانه، تامين خدمات پس از فروش متناسب با نياز مشتري و اعلام و درخواست سياست‌ها،‌ مقرارات و قوانين پشتيبان توليد است.
ارتقای بهروري در تمامي زمينه‌ها شامل منابع انساني، سرمايه، انرژي،  تحقق برنامه‌های توليد،  تحقق برنامه های طراحي و توسعه محصولات و  ارتقاي كيفي محصولات توليد شده، از مهم‌ترين برنامه‌هاي اجرایی راهبرد همت در توليد خواهد بود.
گروه صنعتي ايران خودرو براي تحقق شعار جهش توليد، برنامه هايی درحوزه شتاب در تحویل نیز تدارك ديده است كه از جمله مي‌توان به جهش در صادرات، تحريك تقاضا، كاهش ماندگاري خودروها،‌ تحويل تعهدات معوقه طي سه ماهه اول سال جاري  و تسریع در فرآیند لجستیک، اشاره كرد.
اين گروه صنعتي همچنین در تلاش است،  با استفاده از تمام ظرفيت‌هاي علمي، نخبگان جامعه، شركت‌های دانش بنيان و قطعه سازان، توليد خودرو با نشان ايراني را در سال جهش توليد توسعه دهد.

مرتبط با : ایران خودرو