مهلت وام کرونا تمدید شد

مهلت تشکیل پرونده و پرداخت وام کرونا به «کسب وکار‌های بیمه نشده» تا پایان شهریورماه و کسب و کار‌های بیمه شده تا ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ تمدید شد.

به گزارش کاماپرس؛ پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و فعالان اقتصادی ۱۴ رسته منتخب از سیزدهم خرداد ماه آغاز شده و مشمولان برای گرفتن وام به بانکها معرفی شده‌اند.برابر آخرین آمارها بیش از ۴۰۷ هزار واحد در سامانه کارا ثبت نام کرده و وام کرونا به ۵۰ درصد متقاضیان پرداخت شده است. با این حال امروز سه شنبه 28 مردادماه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعلام کرد متقاضیان می‌توانند تا پایان شهریورماه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir/ مراجعه و روند ثبت نام برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا را دنبال کنند.

حذف «شرط نداشتن چک برگشتی»

یکی از موانع پیش رو برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا، شرط «نداشتن چک برگشتی» بود که کارگروه این شرط را از مقررات پرداخت تسهیلات بانکی مستثنی کرد تا روند پرداخت تسهیلات کرونا به متقاضیان و صاحبان کسب و کار‌ها تسهیل شود.

مبلغ وام پرداختی به کارگاهها

به کارگاه‌هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده و به اجبار تعطیل شده‌اند، مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام به ازای هر نیروی انسانی اختصاص می‌یابد و در واحد‌های کسب‌وکاری که فعال بوده، تعطیل نشده و غیر مستقیم از کرونا آسیب دیده‌اند، مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود. نرخ سود تسهیلات نیز ۱۲ درصد بوده و بازپرداخت آن از مهرماه است.

همچنین وثیقه لازم برای وام۱۶ میلیون تومانی بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا تنها سفته یا چک است و برای مبالغ بیشتر علاوه بر آن باید ضامن نیز ارائه شود.

تاکنون 23 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده

براساس آخرین آمار از کل ۳۸۵ هزار و ۱۶۶ پرونده ارسال شده به مؤسسات عامل، ۱۱۹ هزار و ۲۵۷ پرونده مصوب و تسهیلات مربوط به ۱۰۰ هزار و ۳۷۶ پرونده پرداخت شده است. تاکنون ۲۳ هزار و ۶۶۷ میلیارد ریال تحت عنوان تسهیلات کرونا از سوی مؤسسات عامل به مشمولان پرداخت شده است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “مهلت وام کرونا تمدید شد

  1. Sh گفته:

    کدوم کارگاهی ضرر خورده اون کارگر بدبخت بوده که ضرر خورده بیکار شده بی پول
    مدیر ما که مارو اخراج کرده یسری کارگر جدید گرفت که با حقوقی که خودش میخاد بده استخدام شدن حالا کجاس این آقا ضرر خورده اینکه ۶ دستگاه اتوبوس داره ضرر خورده که وام میدین بهش چه مملکتی درست کردین شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.