مسکن ملی تهران در سال 1400 متری چند تمام می‌شود؟

یک مقام مسئول در اداره کل راه و شهرسازی استان تهران از افزایش قیمت تمام شده هر متر مسکن ملی در این استان خبر داد و قیمت جدید را متری 3 میلیون و 700 هزار تومان اعلام کرد.

به گزارش کاماپرس، طرح مسکن ملی یا طرح اقدام ملی مسکن مدتی است شکل اجرایی به خود گرفته و متقاضیان سهم آورده خود را واریز کرده اند. این افراد باید توجه داشته باشند که واریزی های آنها علی الحساب است و قیمت نهایی واحدهای مسکونی که به آنها تحویل می شود با نرخ تورم و دیگر عوامل و متغیرهای اثرگذار بر قیمت مصالح و قیمت تمام شده، تعدیل خواهد شد.

در این باره معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان تهران گفته است: با توجه به ضرایبی که از تابستان گذشته اعمال شده هم‌اکنون قیمت هر متر مسکن ملی در استان تهران به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

افزایش یک میلیون تومانی قیمت هر متر مسکن ملی در تهران

یاسر لک اظهار کرد: با توجه به ضرایب اعمال شده به قیمت پایه واحدهای اقدام ملی مسکن که سه ماهه دوم سال گذشته اعلام شد در حال حاضر قیمت هر متر مسکن ملی به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. در آینده نیز ممکن است تعدیل‌ها کاهشی یا افزایشی باشد. قیمت پایه در تابستان گذشته ۲ میلیون و ۷۱۹ هزار تومان بود که با ملاک قرار دادن آن هم اکنون ۳ میلیون و۷۰۰ هزار تومان شده است.

وی افزود: اینکه بعضاً اعلام می‌شود در حال حاضر قیمت مسکن ملی به ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده احتمالاً بر این اساس عنوان می‌شود که حدس می‌زنند از سه ماهه دوم سال گذشته که طبق اعلام سازمان برنامه بودجه مشخص شد تا سه ماهه دوم سال‌جاری شامل چهار ضریب افزایشی شود و ممکن است به نرخ ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برسد اما هم‌اکنون به این رقم نرسیده‌ایم.

وی تأکید کرد: قراردادهایی که سال گذشته منعقد شده بر پایه مبلغ ۲ میلیون و ۷۱۹ هزار تومان در هر متر مربع است، اما اگر امسال قرارداد منعقد شود بر اساس متری ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود.

لک درباره زمان اتمام واحدهای اقدام ملی مسکن گفت: ان‌شاءالله پروژه‌ها ۱۸ ماه پس از زمان شروع به اتمام خواهد رسید، مگر اینکه اتفاق عجیب و غریبی بیفتد. عدم واریز آورده می‌تواند طرح‌ها را دچار مشکل کند، اما حداقل این است که با همین تعدادی که پول ریختند کارها را ادامه می‌دهیم.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *