قیمت طلا در مدار گرانی

قیمت طلا، امروز در بازار جهانی روندی افزایشی یافت و در مدار گرانی قرار گرفت.

به گزارش کاماپرس، آغاز موج دوم کرونا در بسیاری از کشورهای جهان و اوج گیری مجدد تعداد مبتلایان موجب افزایش نگرانی ها درباره چگونگی احیای اقتصاد جهانی شده و همین موضوع تقاضا برای خرید طلا به عنوان دارایی امن بالا برده است.
تجربه نشان داده است که طلا در شرایط ابهامات اقتصادی و سیاسی به عنوان دارایی امن با افزایش تقاضای سرمایه گذاری روبرو می‌شود برهمین اساس بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۷ درصد افزایش، به ۱۷۵۴ دلار و ۷۴ سنت رسید، همچنین در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۱.۱ درصد افزایش، به ۱۷۷۱ دلار و ۴۰ سنت صعود کرد.
مایک مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت “سی ام سی مارکتس”، معتقد است که ریسک گریزی سرمایه‌گذاران به بازار طلا کمک کرده است، ضمن اینکه نگرانی‌ها نسبت به طولانی شدن روند احیای اقتصاد جهانی ارزها و بازارهای سهام را تحت فشارهای کاهشی قرار داده است.

افزایش قیمت طلا همگام با رشد مبتلایان

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت روز یکشنبه اعلام کرد که موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در جهان در مدت ۲۴ ساعت به میزان ۱۸۳ هزار و ۲۰ مورد افزایش پیدا کرده است.
در این میان، افزایش نرخ تورم در آمریکا و نقاط دیگر به امیدواریها برای احیای اقتصادی سریع آسیب دیده و ریسک پذیری سرمایه گذاران را کمتر کرده است و دو مقام بانک مرکزی آمریکا نسبت به روند سریع احیای اقتصادی از تبعات شیوع ویروس کرونا ابراز بدبینی کردند و نسبت به افزایش دوباره نرخ بیکاری در صورت کنترل نشدن شیوع بیماری هشدار دادند.
بر اساس گزارش رویترز، مسائل ژئوپلیتیکی نظیر تحولات هنگ کنگ هم از ارزش داراییهای امن حمایت کرده است.
موجودی طلای “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است روز جمعه دو درصد افزایش یافت و به ۱۱۵۹.۳۱ تن رسید که گویای تقاضای بالا برای این فلز ارزشمند است.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱.۷ درصد افزایش، به ۱۷ دلار و ۹۱ سنت صعود کرد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۹۱۴ دلار و ۴۸ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۶ درصد افزایش، در ۸۱۸ دلار و ۱۸ سنت ایستاد.

 

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *