قیمت روز موبایل 24 مرداد 1401 / قیمت آیفون بلاتکلیف مانده!

تخصیص ارز برای موبایل‌های بالای ۶۰۰ دلار چند ماهی است که تعیین تکلیف نشده است و حتی خرید از معتبرترین فروشگاه موبایل کشور را هم به چالش کشیده است. اواخر اردیبهشت‌ماه ممنوعیت واردات آیفون سر و صدای زیادی در رسانه‌ها به راه انداخت اما چند روز بعد اعلام شد، ممنوعیتی در واردات هیچ کدام از برندهای موبایل وجود ندارد. البته از خرداد ماه برای واردات موبایل تخصیص ارزی انجام نشد و فعالان این حوزه نگران تنظیم و تأمین بازار در شهریور و مهر بودند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار موبایل، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، حالا بعد از محدودیت‌هایی که از اردیبهشت امسال برای ثبت سفارش واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰دلار با تمرکز بر گوشی‌های آیفون ایجاد شد، به‌گفته واردکنندگان، فرایند تخصیص ارز برای واردات کلیه گوشی‌های تلفن همراه از خردادماه متوقف بود و تنها گوشی‌هایی به بازار وارد می‌شدند که تخصیص ارز آنها پیش از این تاریخ انجام شده بود، اما این مشکل به تازگی برطرف شده و به‌گفته سخنگوی انجمن واردکنندگان برخی از شرکت‌های واردکننده اخیرا ارز مورد نیاز را دریافت کرده‌اند.

وی همچنین توضیح داد: از ۲۷ اردیبهشت هیچ ثبت سفارشی منجر به تخصیص ارز نشده و این شرایط تا هفته گذشته ادامه داشت، اما هفته گذشته در جلسه کمیته رجیستری که با حضور نماینده بانک مرکزی برگزار شد، تصمیم گرفته شد که با مدیریت و بررسی ثبت سفارش‌ها، روند تخصیص ارز به روال عادی برگردد.

به‌گفته وی، طی هفته گذشته ثبت سفارش‌ها یک‌سری از شرکت‌ها که عمدتا شرکت‌های سال اولی هستند بررسی شده و تخصیص‌های این شرکت‌ها در حال به‌روزرسانی است. عالیان با بیان اینکه فرایند تخصیص ارز به کندی پیش می‌رود، ابراز امیدواری کرد برای جلوگیری از تامین بازار در ماه‌های آینده تخصیص ارز برای تمامی شرکت‌های واردکننده تسریع شود و به راحتی خرید از معتبرترین فروشگاه موبایل کشور قابل انجام باشد.

کرمان موتور شیراز

رئیس انجمن واردکنندگان موبایل درباره واردات آیفون نیز تصریح کرد: هیچ کجا و هیچ زمانی از سوی دولت رسما اعلام نشده که واردات آیفون ممنوع است اما تغییر کد کالایی آیفون از ۲۳به ۲۷و همچنین مشکلاتی که در سامانه برای ثبت سفارش ایجاد شد این ابهام را ایجاد کرد که واردات گوشی‌های بالای ۶۰۰دلار با تمرکز بر این برند انجام نمی‌شود، این در حالی است که رئیس سازمان توسعه تجارت این ممنوعیت را رد و اعلام کرده که واردات آیفون محدودیت ندارد، اما اتفاقی که در عمل می‌افتد این است که ثبت سفارش و تخصیص ارز برای آیفون انجام نمی‌شود.

با این وجود، قیمت‌ها در زمانی که تخصیص ارز انجام نمی‌شد، در نوسان بود. اما فروشگاه‌های معتبر، گوشی‌های موجود را با قیمتی متناسب و حتی با تخفیف به فروش می‌رسانند. در ادامه قیمت گوشی‌های همراه با تخفیف خرید از معتبرترین فروشگاه موبایل کشور ذکر می‌شوند.

انتهای پیام

مرتبط با : باغ کالا
نرم افزار حسابداری
آیرومارت-کاماپرس
آسیاتک
قیمت روز لپ تاپ
آریا کیا سفر
ایمالز
دومینیکا پارادایس
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت