عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی چقدر سود نصیب سهامداران «فارس» کرد؟

تورهای مسافرتی لحظه آخر

عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی که چهارشنبه هفته گذشته انجام شد و امروز شنبه 22 آذرماه شاهد گشایش معاملات ثانویه آن هستیم، جزو شرکت های زیرمجموعه پتروشیمی خلیج فارس است اما این عرضه چقدر سود نصیب «فارس» می‌کند؟

به گزارش کاماپرس، عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی بزرگترین عرضه بعد از طی شدن دوران ریزش های بورس بود و با وجود آن که استقبال از این عرضه به روزهای اوج بورس نرسید و رکوردی شکسته نشد اما استقبال از عرضه بوعلی در حد قابل قبولی بود به صورتی که سازمان بورس زمان عرضه را یک ساعت تمدید کرد.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اعلام کرده است که تعداد ۳۳ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۵۰۸ سهم شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در بازار بورس اوراق بهادار در قالب عرضه به عموم و تعداد ۵ میلیون و۹۹۶و ۱۹۵ سهم این شرکت در قالب سهام ترجیحی کارکنان و مجموعاً معادل ۳۴۱ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۴۶۳ سهم با قیمت ۴۱ هزار و ۴۳۰ ریال معادل ۴۱۴۳ تومان به ازای هر سهم عرضه شده است.

همچنین تعداد ۸۴ میلیون سهمی است امروز ۲۲ آذرماه جهت عرضه به صندوق های سرمایه‌گذاری واگذار خواهد شد. مجموع عرضه سهام شرکت پتروشیمی بوعلی سینا تعداد ۴۲۵ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۴۶۳ سهم معادل ۱۲.۱۷ درصد خواهد بود که از این محل مبلغ ۱۷ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۷۴ ریال سود عاید این شرکت خواهد شد.

راز آسمان پایتخت

لازم به ذکر است اثرات سود و زیانی حاصل از عرضه فوق در عملکرد 6 ماهه «فارس» لحاظ می شود.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار بورس، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

مرتبط با : پتروشیمی بوعلی سینا
رایانه کمک
ایده سبز
اوج آرام
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز