عرضه اولیه سیمان تامین : مشتریان کارگزاری آگاه خواستار تعویق عرضه سیتا

عرضه اولیه سیمان تامین با نماد سیتا در بورس ، روز چهارشنبه 11 تیرماه در حالی انجام می شود که اختلال در سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه بر اساس اعلام بسیاری از مشتریان این کارگزاری کماکان ادامه دارد و آنها خواستار تعویق این عرضه شده اند.

به گزارش کاماپرس، با وجود آن که به دلیل افزایش شدید کدهای بورسی، اغلب عرضه های اولیه، سود و بازدهی چندانی ندارند اما برای سرمایه گذاران مبتدی و گریزان از ریسک کماکان فرصتی برای کسب سود به شمار می روند.

به همین دلیل اگر بخشی از فعالان بازار سرمایه بدون آن که خود در این امر نقشی داشته باشند از عرضه اولیه ای جا بمانند انتقادات فراوانی متوجه مجریان عرضه و سازمان بورس می کنند و این اتفاقی است که در عرضه اولیه سرمایه گذاری پویا افتاده و در عرضه اولیه سیمان تامین نیز احتمالا خواهد افتاد.

موضوع جاماندن بخشی از فعالان بورسی از عرضه اولیه سرمایه گذاری پویا که چهارشنبه 4 تیرماه انجام شد به اختلال در سامانه معاملات کارگزاری آگاه بازمی گردد و بر اساس اظهارات مشتریان این کارگزاری این اختلال رفع نشده – یا به طور کامل رفع نشده – و کماکان ادامه دارد.

البته برخی مشتریان نیز از رفع مشکل سامانه معاملاتی آگاه خبر داده اند و در این زمینه گزارش ها ضد و نقیض است به صورتی که نمی توان با اطمینان گفت این مشکل برطرف شده یا خیر.

اکنون با اعلام برگزاری عرضه اولیه سیمان تامین مشتریان کارگزاری آگاه که درصد قابل توجهی از فعالان بورسی را تشکیل می دهند خواستار تعویق این عرضه تا زمان برطرف شدن کامل اختلال سامانه معاملات این کارگزاری هستند. ضمنا نگرانی آنها این است که حتی در صورت برطرف شدن مشکل سامانه معاملاتی آگاه این رفع مشکل به صورت موقت انجام شده باشد و در زمان عرضه اولیه سیتا باز هم مشکلات و گرفتاری هایی که در عرضه اولیه وپویا تجربه کردند تکرار شود.

کارگزاری آگاه و سازمان بورس پاسخگوی سهامداران باشند

بر اساس اظهارات برخی از مشتریان کارگزاری آگاه تغییر کارگزاری در فرصت محدود باقیمانده تا عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، برای آنها امکان پذیر نیست و ضمنا فروش سهام و تامین نقدینگی برای شرکت در این عرضه نیز با ادامه مشکل سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه برای آنها میسر نیست.

شایان ذکر است؛ مشتریان کارگزاری آگاه در تماس ها و پیام های مکرر به کاماپرس خواستار پاسخگویی این کارگزاری به خسارات و زیان های خود هستند و از مسئولان سازمان بورس نیز انتظار دارند به عنوان نهاد حاکمیتی و متولی بازار بورس، وظایف نظارتی خود بر مسئولیت های کارگزاری ها را به نحو جدی تری انجام دهند.

 

انتهای پیام

مرتبط با : سیمان تامین
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

34 دیدگاه برای “عرضه اولیه سیمان تامین : مشتریان کارگزاری آگاه خواستار تعویق عرضه سیتا

 1. آرش گفته:

  یک هفته است که بیچارمون کردن!!!
  اصلا بورس زده شدیم رفت!
  ب محض بسته شدن بازار سامانه های آگاه از موتورهای پس سوزِ جت!!! بهتر کار میکنن!
  ولی دقیقا از لحظه بازگشایی بازار روح و روان آدم رو بهم میریزن!!!
  ب هیچ عنوان رفع مشکل نشده!
  از چهارشنبه پیش تا امروز صبح کماکان مشکل کانکت شدن داشتیم و داریم!
  وپویا تعلق نگرفت!
  میلیونها تومان ضرر کردیم!
  چرا هیچکس پاسخگوی ما و زیانهای ما نیست؟؟!!!!!
  چرا ؟!!!!!!!!!

 2. آرش گفته:

  تجارتی که به اپسیلون ثانیه بستگی داره چطور میتونه چندین روز علیرغم بلوکه شدن پولهای ما بدون دسترسی باقی بمونه و مشتریان نتونن مدیریت سبد داراییشون رو انجام بدن؟؟!!!
  بعد از بیست سال فعالیت در اینترنت و سیستمهای کامپیوتری و تحت شبکه ب جرأت میتونم بگم اختلال وجود نداره!
  اختلال اگر باشه باید دائمی باشه!
  ن اینکه دقیقا با ساعت باز و بسته شدن باز سینک باشه!!!!!!!!

  لطفا به شعور مردم توهین نکنید!

 3. ن د گفته:

  یک سال ونیم پیش رفتم کد بورسی بگیرم کارگذاری مفید که نزدیک خونه مون بود من صدقه سری ی عده سنگ اندازی دو تا دیپلم ناقص دارم که به هر دری زدم نتونستم یکیشون کامل کنم این بود که کارگذاری مفید راه نیومد ومن را فاقد سواد دانسته وگفت باید هر روزی که بخواهی معامله بزنی بیای کارگذاری وپیش خودمان انجام بدی با سردرد شدید رفتم بیرون زنگ زدم کارگذاری اگاه کارگداری آگاه بهام راه آمد به شرط اینکه خونه خودم انتخاب میکنم یعنی افلاین فردا آنها دکمه تائید بزنن وبه شرط وعده ی بردن دیپلم سرتون درد نیارم تا من در جست و خیز چه کار کنم چه کار نکنم دیپلم بودم اعلام کردن دیگه دیپلم مهم نیست آمدم زنگ زدم به آگاه که حالان که دیپلم برداشتین آگه امکان داره مال منم درست کنین تو این شرایط کرونایی وسیله ندارم نمیتونم ریسک کنم باید از ماهشهر بیام سر بندر گفتم نه باید خودت حضوری بیایی حالاهم که وضیعت آگاه ریخته به هم کسی که انلاین کار میکنه به مشکلاتش میرسن ولی من که آفلاینم اصلا به حساب نمیام امیدوارم بعد از اینکه من با هردرد وسری شده رفتم وخودم آنلاین کردم بعدش این مشگل هم رفع بشه برا بقیه خوشحالم که همیشه مث انسانهای اولیه عمده مشگلات من به دوش میکشم

 4. علی گفته:

  فکر میکنن با چندرغاز خسارت بابت عرضه اولیه پویا همه چی جبران میشه
  وقتی بخاطر اختلال در کارگزاری سهمهات رو تو سقف کانال صعودی نمیتونی بفروشی و با ضرر همراه میشن
  وقتی بخاطر عدم دسترسی به بازار سهم های منفی رو نمیتونی تعدیل کنی
  وقتی سهمی رو قبل از اینکه صف بشه نمیتونی بخری
  این مبلغ اندک بابت جاموندن از عرضه اولیه شبیه جوک میمونه
  خسارت ما خیلی بیشتره جناب سرافراز (مدیر بی درایت)

 5. حسن گفته:

  سلام.من هم امروز تو سامانه آگاه آنلاین مشکلی نداشتم،بهتر که کمی حوصله به خرج بدیم تا مشکل به صورت کامل بر طرف بشه،اگه نشد کرگزاری تغییر بدیم.

 6. حیدر گفته:

  سلام امروز آگاه هیچ مشکلی نداشت باید صادقانه قضاوت کنیم ضمنا من کارگزاری دیگری هم دارم ولی اگاه را ترجیح میدم

 7. سهامدار بیچاره گفته:

  کدهامون فعال بشه، از آگاه رفتیم. چی میگید، اگر خوب نشد از آگاه میریم. این اهانتی که با پرداخت خسارت بهمون کردن، باید در این کارگزاری کاه گل گرفته بشه. یعنی خودشون نمیفهمن توی این چند روز چی به سرمون اوردن. حالا اونا ندونن، ما که احمق نیستیم، میدونیم چقدر ضرر بهمون زده.
  همینهایی که میگن اگه خوب نشد، کارگزاری عوض میکنیم، همونایی هستید که هفته قبل، گلو پاره میکردید که باید آگاه رو تحریم کنیم.
  پس چی شد؟ حتما زیر یه تومن سهام داشتین که اینطور میگید

 8. حامد گفته:

  سلام
  قبل از اخلال در سیستم آگاه من هر روز زنگ میزدم آگاه و میگفتم سیستمتون کنده و خیلی وقتها هم اصلا صفحه بالا نمیاد البته اونها کلی ایراد از من و سیستم کامپوتری و مرورگر و … میگرفتند… همیشه بهشون میگفتم آقا جان این ایراد فقط تو ساعتهایی که بازار بازه اتفاق میفته و به محض اینکه بازار بسته میشه اختلال هم رفع میشه.
  الان هم که میگن مشکل برطرف شده باز هم من همون مشکل قدیمی رو دارم
  تو ساعت های معامله اصلا هیچ کاری نمیتونم بکنم فقط بازار که تموم میشه بعد از ظهر میتونم عرضه اولیه بخرم یا نمودارهای تکنیکال را ببینم
  من وقعا نمیدونم اینها چکار میکنن!!!!!!!!!!!!!!1

 9. یونس گفته:

  واقعا کارگزاری آگاه دیگه شورش رو درآورده . در یک هفته میشه یه سازمان رو سرپا کرد اینا از پس چند تا سرور برنمیان پس این درآمد های میلیاردی رو چکار میکنن . چرا با سرمایه مردم بازی میکنن . متاسفانه پاسخ گو هم نیستند و …

 10. خاطره گفته:

  ۴ شنبه ۱۱ تیر هنوز مشکل اگاه حل نشده سفارش زدم سقف کانال ،میگه در حال ارسال ، تقریبا یک ساعته من که میرم کارگزاری دیگه بقیه خودشون می دونند

 11. مهمان گفته:

  وقتی حسابشون را شارژ می کنی فوری می قاپند ولی موقع معاملات و عرضه اولیه مشکل که چه عرض کنم میگند داریم فقط نمی خواهند به بی عرضگی و بی کفایتی خودشون اعتراف کنند با این همه تبلیغاتشون گوش فلک را کر کرده واقعا زهی بیشرمی .

 12. داودی گفته:

  اول این که همچنان من از آگاه شکایت می کنم به هر جایی که ببینم که عرضه اولیه وپویای من را بالا کشید
  من دو روز قبل از آنکه سایت آن ها خراب شود درخواست خودم را ثبت کرده بودم
  الان هم برای سیتا دو روز قبل درخواستم را ثبت کرده ام
  سعی کردم کارگزاری ام را عوض کنم اما امکانش به این سرعت نیست
  بهتر است سازمان بورس این امکان را بدهد که ما عرضه های اولیه را از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان سفارش داده و دریافت کنیم و ضمنا این که خراب شد و غیره همچنان غیر قابل پذیرش است عرضه اولیه وپویا را هم باید به همه ی کسانی که به دلیل لاابالی گری آگاه جا ماندند بدهند
  آن ها دروغ می گویند برای یک نفر هم وپویا توسط آگاه خریده نشد

 13. میم. الف گفته:

  بابا این که دوباره شد مثل چهارشنبه گذشته
  هرچی مزینم باز نمیشه
  مسئولین لطفا پاسخگو باشید
  این چه وضعشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 14. لعنت به اگاه گفته:

  دومین عرضه رو هم بخاطر کارگزاری اگاه از دست دادیم
  لعنت بر کارگزاری اگاه
  لعنت بر مردم ازار

 15. مجتبی گفته:

  عرضه اولیه سیتا که نتونستم بخرم هیچ.. پولمم بلوکه شده.. این حجم از بی شرمی و وقاحت این کارگزاری نوبره

 16. ننگ بر آگاه گفته:

  واقعا اگاه نمونه دزدی سر گردنه و حماقت مسئولینش هست. امروز چهارتا سفارشت تو فاصله ی ۱۱:۳۰ تا ۱۲:۳۰ برای عرضه اولیه سیتا گذاشتم که بعدا فهمیدم سفارش ها حذف و پولی که با فروش سهم جور کرده بودم برگشت خورده. یه عکس از سایتشون گذاشتن یه ساعت یه بارم اپدیت نمیشه. اصلا وصل نیستن.

 17. محسن گفته:

  من که کارگزاری آگاه رو تغییر دادم آلانم سرعتش خیلی خوب شده دستشون درد نکنه این مدیرای بی لیاغت.

 18. علی گفته:

  چراعرضه سیتا درپرتفوی نیامده لعنت به شماها که مردمو سرکیسه میکنین هیچ کس نیست حق مردم روازاینابگیره

 19. سعید گفته:

  آگاه که سیتا را نخرید هیچ.. پولمم بلوکه شده.. آگاه هم انگار نه انگار هیچ خبر یا اطلاعیه ای نمیده.

 20. حمید گفته:

  آگاه …عرضه اولیه سیتا رو برام خریده بود دیشب تو پرتفوی اومده بود امروز صبح که نگاه کردم نه سیتا تو سبد سهامم هست و نه پولی که به این سهام داده بودم را تو وضعیت مالیم نشون نمیده هم پولم مشخص نیس چی شده و هم سهامم.

 21. مرضیه گفته:

  آگاه سیتا رو هم خرید نکرده من که اول هفته کارگزاری رو عوض کردم خوشبختانه به عرضه اولیه سیتا رسید و از مفید درخواست زدم نگران جا به جایی سهام هاتون هم نباشید در عرض حداکثر دو روز کاری به صورت آنلان به راحتی می تونید کارگزار ناظر را عوض کنید

 22. سعید گفته:

  خدا لعنتت کنه آگاه
  سیتا خیلی سهام خوبی بود واسه منم بلوکه شده پول و نخریده برام.
  خدا لعنتت کنه که با روح و روان ملت بازی میکنی.
  ایشالله با روح و روان تک تکتون خداوند بزرگ بازی کنه و سر خودتون در زندگی بیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *