عرضه اولیه ستاره خلیج فارس از پائیز به زمستان رفت‌

در حالی که پیش از این و بنا به اظهارات امیر هامونی مدیرفرابورس گمانه زنی هایی درباره عرضه اولیه ستاره خلیج فارس در هفته های آتی ایجاد شده بود اما مدیرعامل شستا در مجمع این هلدینگ با اظهارات خود زمان این عرضه را دورتر از پیش بینی های قبلی اعلام کرد.

به گزارش کاماپرس، عرضه اولیه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگ ترین عرضه امسال بورس از مدتی پیش سر زبان ها افتاده و مسئولان اقتصادی و مدیران سازمان بورس و فرابورس در مورد آن اظهاراتی مطرح کرده اند.

آنچه مسلم است این که عرضه بزرگی همچون عرضه سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس – که از آن به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی خاورمیانه و جهان یاد می شود – مقدماتی دارد و باید مراحل مقدماتی آن طی شده و سپس نماد آنها طی اطلاعیه ای در فرابورس درج شود اما نماد این پالایشگاه هنوز در فرابورس درج نشده است.

به نظر می رسید دولت علاقه مند است این عرضه هر چه زودتر انجام شود و حتی امیرهامونی مدیرعامل فرابورس چندی پیش از حل مشکل بدهی ارزی این پالایشگاه به منظور فراهم شدن مقدمات عرضه سهام آن در بورس خبر داده بود.

با این حال در آخرین تحول خبر آنلاین گزارش کرده است که در مجمع عمومی شستا، محمد رضوانی فر  مدیرعامل شستا – پالایشگاه ستاره خلیج فارس از شرکت های تابعه شستا به شمار می رود – زمان این عرضه اولیه را 3 الی 4 ماه آینده اعلام کرده است.

با این حساب عرضه سهام ستاره خلیج فارس در پائیز اتفاق نخواهد افتاد و در بهترین حالت این عرضه در دی ماه 1399 خواهد بود.

شایان ذکر است 20 مهر ماه محمدعلی دادور مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس زمان عرضه اولیه این شرکت را یک تا یک ماه و نیم آتی را اعلام کرده بود.

اخبار مهم روز را بخوانید:

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بورس، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : تاپیکوستاره خلیج فارسشستا