سکه از مرز تاریخی ۱۵ میلیون تومان رد شد

سکه بهار آزادی در آخرین روز هفته از مرز 15 میلیون تومان گذشت و با افزایش 900 هزار تومانی نسبت به روز گذشته با قیمت 15 میلیون و 200 هزار تومان قیمتگذاری شد.
به گزارش کاماپرس، قیمت سکه در حالی امروز به رکورد تاریخی 15 میلیون و 200 هزار تومان رسید که پنج‌شنبه هفته گذشته 13 میلیون و 350 هزار تومان عرضه می‌شد. بر اساس قیمت‌های مندرج در اتحادیه طلا و جواهر تهران در لحظه انتشار خبر قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به یک میلیون و ۳۴۸ هزار تومان رسید.
امروز سکه طرح قدیم با قیمتی معادل ۱۴ میلیون تومان داد و ستد می‌شود که افزایش ۴۰۰ هزار تومانی نسبت به روز قبل را تجربه کرد. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته ، ربع سکه ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان با افزایش ۳۵۰ هزار تومانی همراه بود . سکه گرمی نیز نسبت به روز گذشته ثابت بوده و به قیمت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.
همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۸۹۶ دلار رسیده است. بر اساس اعلام صرافی بانک ملی ، امروز هر دلار آمریکا را به قیمت ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان می‌خرند و معادل ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان می‌فروشند که نرخ خرید و فروش دلار در مقایسه با دیروز با افزایش قیمت مواجه شده است.
همچنین، این صرافی‌ها هر یورو را معادل ۳۳ هزار و ۸۵۰ تومان می‌خرند و به قیمت ۳۳ هزار و ۹۵۰ تومان می‌فروشند که نرخ خرید و فروش یورو نیز در مقایسه با معاملات روز گذشته افزایش یافته است.

در ابن رمبنه بیشتر بخوانید:

انتهای پیام