خبر خوش مالیاتی وزیر اقتصاد برای بدهکاران

در شرایطی که به نظر می‌رسد دولت نسبت به همیشه در وصول مالیات سخت‌گیرتر شده است، وزیر اقتصاد از برخی بخشودگی‌های مالیاتی خبر داد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ مالیاتی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، سیداحسان خاندوزی، روز گذشته به خبرنگاران گفت: فعالان اقتصادی می‌توانند همزمان به هفته دولت یعنی از 29 مردادماه تا 10 شهریورماه بدهی‌های مالیاتی خود را پرداخت کرده و از بخشودگی جرایم برخوردار شوند.

وی افزود: فعالان اقتصادی می‌توانند مشروط به این که اصل بدهی مالیاتی را پرداخت کنند، از این بخشودگی استفاده کنند. شخصیت‌های حقیقی تا سقف 200 میلیون تومان و شخصیت‌های حقوقی تا سقف 300 میلیون تومان می‌توانند از بخشودگی 100 درصدی استفاده کنند. در صورت پرداخت اصل بدهی تسویه حساب مالیاتی برای این فعالان صادر می‌شود.

بنابه اعلام خاندوزی، ابلاغیه مربوط به این بخشودگی‌ها روز 29 مردادماه به اداره‌های مالیاتی ارسال و عملیاتی می‌شود.

تور کریسمس 2024

95 درصد درآمدهای مالیاتی محقق شده است

اوایل مردادماه، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از تحقق ۹۵ درصدی درآمدهای مالیاتی در چهارماهه نخست امسال خبر داد. محمدتقی پاکدامن اظهار داشت: امسال در مهلت تعیین شده برای ارایه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل، حدود سه میلیون و ۱۲۳ هزار فرم تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم و یک میلیون و ۳۲۲ هزار فقره اظهارنامه به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شد.

بنابه اعلام معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی در چهارماهه نخست امسال در بخش مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده (کالا و خدمات)، جمعاً بالغ بر ۱۴۵ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شد.

انتهای پیام

خرید هاست لینوکس
علاء الدین تراول
وقت سفارت آمریکا
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *