حقوق کارگران 4 میلیون، حقوق مدیران دولتی 60 میلیون؛ تبعیض فاحشی که قانونی است!

به گفته فعالان کارگری، سال آینده حقوق کارگران در بهترین حالت به 4 میلیون می رسد در حالی که مدیران دولتی تا 60 میلیون حقوق می گیرند و نکته اینجاست که چنین تبعیض فاحشی به صورت کاملا قانونی اتفاق می افتد.

به گزارش کاماپرس، آخرین خبر مهم درباره حقوق کارگران اخیرا منتشر شد و کمیسیون تخصصی دیوان عدالت اداری مصوبه دستمزد شواری عالی کار را که مورد اعتراض نمایندگان کارگان بود، ابطال کرد. به گفته نمایندگان کارگران چنانچه این مصوبه در هیات عمومی دیوان عدالت نیز رای بیاورد و نهایی شود کارگران بابت مزد امسال طلبکار می شوند و این موضوع در تعیین دستمزد سال آینده کارگران به نفع آنها تمام خواهد شد.

آنچه کارگران را بیش از ناچیز بودن حقوق و دستمزد خود آزار می دهد بی توجهی دولت به خواسته های آنهاست و این درحالیست که وقتی کار به تعیین حقوق برای مدیران و حتی کارمندان دولتی می رسد ، دست و دلبازی از بیت المال  به حداکثر می رسد.

تبعیض فاحش حقوق کارگران و مدیران دولتی با چه توجیهی؟

ایلنا در این باره از قول یکی از نمایندگان مجمع عالی نمایندگان کارگری در شورایعالی کار نوشته است؛ سقف قانونی حقوق مدیران دولتی 52 میلیون تومان است و وقتی سقف قانونی این باشد دریافتی یک مدیر دولتی از ۶۰ میلیون تومان هم بیشتر می شود؛ این تبعیض فاحش بین حقوق کارگران و مدیران دولتی، واقعاً چه توجیهی دارد؟

وی با بیان این که  حداقل حقوق کارگران امسال ۲ میلیون و ۶۱۱ هزار تومان است و دولتی‌ها در خوشبیانه ‌ترین و بهترین حالت به رسیدن مزد دریافتی کارگران در سال آینده که به ۴ میلیون تومان رضایت می دهند، تصریح کرد: همین دولت می‌خواهد بدون ترس و بدون هیچ پرده‌ پوشی، به مدیران خود حقوق  ۵۲ میلیون تومانی و به روایتی ۶۰ میلیون تومانی بدهد!

شایان ذکر است عادل آذر، رئیس سابق دیوان محاسبات اخیرا در گفتگویی درباره حقوق‌ها در بودجه سال آینده گفت: «به نظرم دولت بسیار در افزایش حقوق‌ها در بخش دولتی دست و دلبازی به خرج داده است. وی با ارائه توضیحاتی گفت: اگر مردم دیدند که پرداخت ماهانه ۶۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ برای یک نفر داشتیم هیچ تعجب نکنند. البته این نادر است و من سقف آن را عرض کردم. اما این پرداختی قانونی است و بر اساس قانون پرداخت می‌شود.

برای دسترسی سریع تر به اخبار مهم بورس، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

2 دیدگاه برای “حقوق کارگران 4 میلیون، حقوق مدیران دولتی 60 میلیون؛ تبعیض فاحشی که قانونی است!

  1. محمد حسن گفته:

    با سلام فاصله طبقاتی و عدم وجود عدالت در پرداخت مزد بی داد می کند بنده کارمند 13 ساله قرارداد کار معین دولت هستم ماهی 2800 حقوق می گیرم با دو فرزند و مدرک لیسانس ولی مدیران در شرکت های دولتی نه ادارات جزء و یا ادارات کل حقوق هایی در حدود حداقل 15 تومان می گیرند حقوق کارگران نیز در کسانی که سال اول است حدود 4 تومان خواهد بود اما در کارمندان قرارداد کار معین خیلی حقوق کم است اگر مجلس واقعا
    می خواهد خدمتی انجام دهد و همچنین دولت و در جهت عدالت حرکت کند نظام هماهنگ حقوق و دستمزد را در قانون خدمات کشوری اجراء کند و در قانون کار نیز مزد را با تورم واقعی افزایش دهد

  2. یک هموطن گفته:

    مدیران اصلا حقوقشون براشون مهم نیست .خیلی بیشتر از اینها ماهانه با پیمانکار میزنن به جیب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *