حقوق بازنشستگان

حقوق بازنشستگان ؛ جزئیات جدیدی از همسان‌سازی

برخی رسانه‌های از غیررسمی بودن جداولی خبر می‌دهند که طی روزهای اخیر به عنوان «میزان حقوق بازنشستگان پس از اعمال همسان‌سازی» منتشر شده است. طبق اعلام این رسانه‌ها، این جداول هنوز قطعی نیست و دستگاه‌های دولتی همچنان در حال بررسی ارقام نهایی هستند.

به گزارش کاماپرس، به نظرمی‌رسد سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری همچنان در حال بررسی و نهایی کردن جدول حقوق‌ها هستند و هنوز به توافق نهایی نرسیده‌اند. حدود 3 هفته پیش بود که با مصوبه هیئت وزیران ٣٢ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی از طریق واگذاری سهام خود در ۹ شرکت بزرگ پرداخت شد که حدود ٣٠ درصد آن، برای متناسب سازی و ترمیم حقوق بازنشستگان استفاده خواهد شد.
تحلیل‌گران بازار کار اختصاص این مبلغ را گام مهمی برای ترمیم حقوق و ارتقای معیشت حداقل‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی می‌دانند. آن هم در شرایطی که در ابتدای سال جاری نیز یکبار افزایش ٢٦ درصدی حقوق‌ها اعمال شده است. به گفته آن‌ها میزان دریافتی سه میلیون و 300 هزار بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی با اجرای متناسب‌سازی حقوق در مردادماه افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

محل تامین بودجه همسان‌سازی

در گزارشی که سایت اقتصادنیوز منتشر کرده است، در راستای اجرای همسان‌سازی، دولت حدود 15 هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان کشوری و 15 هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان تامین اجتماعی در نظر گرفته است. منابع مورد نیاز، از طریق واگذاری برخی دارایی‌های دولتی و سپس فروش سهام آن‌ها در بازار بورس تامین خواهد شد.
نکته‌ دیگری که وجود دارد اینکه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری قرار است از مهر ماه اعمال می‌شود؛ در حالیکه پیشتر برخی گمانه‌زنی‌ها وجود داشت که رقم جدید در فیش حقوقی مردادماه بازنشستگان گنجانده خواهد شد.  البته سازمان تامین اجتماعی می‌گوید متناسب‌سازی حقوق‌ها را از مردادماه کلید می‌زند. این اظهارات (در صورت صحت) به معنای این است که حتی اگر پرداخت مابالتفاوت همسان‌سازی در پایان مردادماه صورت نگیرد، در پرداختی‌های بعدی افزوده خواهد شد
برخی از بازنشستگان به رغم اینکه اصل سابقه بیمه‌شان کمتر از 35 سال است، به واسطه شرایط خاص شغلی (مانند مشاغلی که مشمول سختی کار می‌شوند)، به واسطه «سنوات ارفاغی» در قالب حداکثر سابقه بازنشسته شده‌اند. در صورت اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، افرادی که با کمتر از 35 سال سابقه حقیقی به مدد اعمال سنوات ارفاغی بازنشسته شده‌اند، با این سوال مواجه هستند که آیا سنوات ارفاغی در محاسبات مربوط به متناسب‌سازی حقوق لحاظ می‌شود؟ و اگر اینگونه است، نحوه اعمال آن چگونه خواهد بود؟

آخرین خبر در این زمینه را بخوانید:

همسان‌سازی مختص حداقل‌بگیران است؟

بازنشستگانی که دریافتی آن‌ها حداقلی است احتمالاً بیش از دیگران چشم به اجرای طرح همسان‌سازی و پایان یافتن انتظار 14ساله خود دوخته‌اند. اما در شرایط اقتصادی این روزهای ایران و معضلات معیشتی که گریبانگیر اقشار مختلف جامعه شده است، حداقل‌بگیران تنها گروهی نیستند که خود را نیازمند مساعدت مالی و افزایش دریافتی ماهیانه می‌دانند.
بنابراین شمولیت طرح همسان‌سازی هم به محل سؤال و ابهام در این زمینه بدل خواهد شد؛ آیا متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تنها به حداقل‌بگیران اختصاص می‌یابد؟ یا سایر سطوح نیز مشمول این طرح خواهند بود.

30 تا 70 درصد ترمیم حقوق

محمد اسدی، دبیر کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران کشور می‌گوید: بخشی از ترمیم حقوق در قالب آن انجام می‌شود که بسته به جدول حقوق از ٣٠ تا ٧٠ درصد متغیر است و در کنار افزایش حقوقی که در ابتدای امسال صورت گرفت می‌تواند تأثیر خوبی در قدرت خرید بازنشستگان داشته باشد.
علی دهقان‌کیا، رییس کانون بازنشستگان و کارگران تأمین اجتماعی استان تهران می‌گوید: در روش اول، آن دسته از افرادی که ۳۰ سال سابقه دارند و در زمان بازنشستگی حداقل دستمزد را می‌گرفتند و امروز هم همان حداقل را می‌گیرند، حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی خواهند داشت و آن دسته از افرادی که با ۳۵ سال سابقه بازنشسته شده بودند و حداقل حقوق را دریافت می‌کردند و در زمان حال نیز حداقل را می‌گیرند، چیزی در حدود سه میلیون تومان دریافتی خواهند داشت.
وی می‌افزاید: روش دوم در خصوص همسان‌سازی حقوق‌ها، شامل چند آیتم می‌شود. در این روش، میزان سوابق در نظر گرفته می‌شود. همچنین میزان پرداختی‌ها را در نظر خواهیم داشت و به افرادی که بالای ۲۵ سال سابقه دارند، نیز امتیازاتی تعلق خواهد گرفت. در این روش افرادی که ۱۰ سال سابقه دارند، تا ۱۵۰ هزار تومان و به ترتیب با افزایش سنوات این رقم تا سابقه ۳۰ سال به ۴۰۰ هزار تومان می‌رسد. در این شیوه افرادی که ۳۵ سال سابقه کار دارند، چیزی در حدود ۴۸۰ و ۵۰۰ هزار تومان افزایش حقوق خواهند داشت. امتیاز دومی که این افراد می‌گیرند، این است که افرادی که با بیش از ۲۵ سال سابقه بازنشسته شدند و از حداقل حقوق بالاتر دریافت می‌کردند و یا سقف حقوق را داشتند، متفاوت عمل می‌شود.
دهقان‌کیا در ادامه گفت: امتیاز دیگر مربوط به افرادی است که بالای ۲۵ سال سابقه دارند، درخصوص این افراد نیز از یک درصد تا ۷ درصد حداقل دستمزد افزایش پیدا می‌کند. این ۷ درصد هم مربوط به کسانی است که ۳۵ سال سابقه کار دارند. باید منتظر باشیم تا ببینیم پایان ماه جاری به چه اعداد و ارقامی می‌رسیم.

ضریب پایه سنوات

ناهید حیدری، مدیر کل امور فنی مستمری‌های تأمین اجتماعی نیز درخصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان می‌گوید: با استفاده از مشارکت‌های حداکثری و استفاده از نقطه نظرات کانون‌های عالی بازنشستگان، بر اساس فرمول‌های بیمه‌ای و میزان مشارکت هر فرد در پرداخت حق بیمه و همچنین مدت زمان پرداخت حق بیمه، ضمن رعایت اصل عدالت، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به سرانجام رسید.
به گفته ناهید حیدری در این امر، ضریب پایه سنوات در نظر گرفته شد و مبنای آن از صفر تا ۱۰ سال و از ۱۰ سال تا ۳۵ سال است و هر مستمری‌بگیر بر اساس مدت سابقه و ضریب پایه حق بیمه مشمول همسان‌سازی حقوق می‌شود. از طرفی برای اینکه بتوانیم تشویقی هم برای سنوات بالاتر داشته باشیم، سابقه بالای ۲۵ تا ۳۵ سال را نیز در نظر گرفته‌ایم و همچنین از این ماه میزان دریافت کمک هزینه معیشتی یا همان بن و حق مسکن نیز نسبت به سال گذشته ۱۷۲ درصد رشد داشته است و از ۹۰ هزار تومان در خرداد ماه به ۱۹۰ هزار تومان رسیده است.
وی می‌افزاید: مشمولین متناسب سازی، کلیه بازنشستگان، از‌کار‌افتادگان و بازماندگان آن‌ها هستند و این افزایش به همه سطوح دستمزد تعلق می‌گیرد. به گفته حیدری حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان اعتبار اختصاص داده شده است.

انتهای پیام

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 25
دوست نداشتم: 17
میانگین امتیازات: 1.47

6 دیدگاه در “حقوق بازنشستگان ؛ جزئیات جدیدی از همسان‌سازی

این دفعه هم باسم همسازی مثل دفعات قبل ماست مالی می کنند تا به خیال خود قانون همسان سازی را اجرا کرده باشند انشاالله که اینطوری نباشد واقای نوبخت از خود یک یادگاری خوب بجا بگذارد

به سران تامین اجتماعی اطلاع بدید شستا حق مستمری بگیران تامین اجتماعی بوده اگه قرار باشه سهام شستا به صاحبانش زیر ۳۶۳۷ سهمی باشه که داخل بورس به افراد غیر مستمری بگیر در عرضه اولیه دادن و شاید خیلی از مستمری بگیر ها دوست داشتن بگیرن و نتونستن چون روند صادر کردن کد بورسی طول میکشید
مسلما مستمری بگیر ها اینو کلاه گذاشتن سر خودشون میدونن

شستاحق بازنشستگان تامین اجتماعی هست و حق دارند سهامش به بازنشستگان تامین اجتماعی تعلق بگیره

طوری میگن برخی 2و800 میگیرند که انگار 2م و800 هزارهم پول خیلی زیادی هست.مثل اینکه خودشون 1و800 میگیرن.واقعآ این دولتمردان خجالت نمیکشن که به راحتی بیشترازده وبیست میلیون میگیرن.اون وقت روی حقوق یک پیرمردیاپیرزنی که فرزنداش ازدواج نکردن فقط بخاطر فقر.میگن دیگه قدرت خریدتان بالا رفت.انشاالله که به بدترین امراض ناعلاج گرفتاربشین که درک وعاطفه واحساس ندارین

سلام تبعیض آشکار برای بازنشستگان مشاغل سخت وزیان آور باز نشستگان در مشاغل سخت وزیان اور بچه یتیم به حساب آورده شدن لطفا اگر مسلمان هستیدبه داد ما برسید

… آنوقت که حقوق یک کارگر روزانه یازده هزار تومان بود یک صفحه سنگ بری. یا همان برش سنگ بود دو هرار تومان خوب دقت کنید حقوق یک کارگر روزانه یازده هزار تومان یک برش سنگ بود دو هزار تومان. حالا آن برش سنگ یا صفحه سنگ شده هشتاد هزار تومان حقوق یک کارگر شصت و سه هرار وپانصد تومان. توجه کردید یانه یک صفحه دو هزار تومان کارگر یازده هزار تومان حقوق حالا صفحه سنگ هشتاد هزار تومان حقوق یک کارگر شصت و سه هرار وپانصد تومان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *