جدیدترین خبرها از معافیت سربازی بدون شرط سنی

این افراد از انجام خدمت سربازی معاف می شوند-کاماپرس
تورهای مسافرتی لحظه آخر

رییس سازمان وظیفه عمومی فراجا با تشریح جزئیات اجرای طرح معافیت سربازان دارای فرزند، گفت: معافیت مشمولان دارای ۳ فرزند و بیشتر، از تاریخ اول خرداد 1402 اجرایی شده است.

به گزارش کاماپرس، سردار تقی مهری در این باره اظهار کرد: تمامی سربازان وظیفه حین خدمت که دارای ۴ فرزند و بیشتر هستند، بدون شرط سنی و سربازان وظیفه دارای ۳ فرزند به شرط داشتن حداقل ۴۰ سال تمام از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

وی افزود: برای رسیدگی به درخواست سربازان وظیفه اعم از سربازان عادی، امریه، طلاب و … سند رسمی ازدواج، شناسنامه پدر و تاییدیه ثبت احوال ملاک عمل خواهد بود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا در رابطه با روند انجام کارهای معافیت گفت: یگان‌های خدمتی پس از بررسی و تایید مدارک و مستندات مربوطه و ثبت ترخیص آنان در سامانه، سربازان واجد شرایط را برای ثبت درخواست معافیت به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) معرفی می‌کنند. سازمان وظیفه عمومی پس از بررسی و تایید شرایط سربازان ترخیص شده، کارت معافیت را صادر کرده و در صورت عدم احراز شرایط، برای ادامه خدمت، فرد را به یگان معرفی می‌کنند.

شرایط معافیت کارکنان وظیفه فراری

وی در مورد معافیت کارکنان وظیفه فراری نیز، خاطرنشان کرد: کارکنان وظیفه فراری در صورت داشتن شرایط معافیت، پس از معرفی خود به یگان خدمتی و بررسی مدارک، از یگان ترخیص و می‌توانند برای معافیت مذکور اقدام نمایند.

سردار مهری افزود: همچنین کارکنان وظیفه متاهل حین خدمت که واجد شرایط معافیت نیستند، می‌توانند علاوه بر ۲ ماه کسر خدمت تاهل، برای فرزند اول ۳ ماه کسر خدمت و برای فرزند دوم ۴ ماه و فرزند سوم ۵ ماه کسر خدمت بگیرند.

بیشتر بخوانید:

به نقل از اقتصاد آنلاین سردار مهری یادآور شد: بیش از ۹۰ درصد درخواست‌های ثبت شده، رسیدگی و صدور کارت شده‌اند. سایر پرونده‌های در دست اقدام نیز پس از رفع نقص مدارک توسط مشمولان و انجام استعلامات لازم به سرعت صدور کارت خواهند شد.

انتهای پیام

آهن رویال
رایانه کمک
روکش مارال
آریاپی
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز