تغییر سهمیه بندی بنزین برای پرداخت یارانه به افراد فاقد خودرو

بر اساس طرح جدید مجلس، سهمیه بنزین از هر خودرو به فرد و کدملی هر ایرانی تغییر خواهد کرد.

به گزارش کاماپرس؛ مجلس به دنبال آن است تا با تصویب طرحی، درآمد حاصل از فروش بنزین ۳۰۰۰تومانی، به عنوان یارانه و به صورت ماهانه به مردم پرداخت شود.
نمایندگان مجلس معتقدند بخشی از اهداف دولت در زمینه درآمدزایی از طریق افزایش قیمت‌بنزین در طول چندماه گذشته تامین شده و حالا دولت می تواند درآمد حاصل از بالارفتن قیمت بنزین را به عنوان یارانه به حساب همه شهروندان، چه آنها که خودرو دارند و چه آنهایی که ندارند، واریز کند.

قیمت بنزین تغییری نمی کند

مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره جزئیات طرح جدید مجلس برای تغییر سهمیه‌بندی بنزین، اظهار داشت: آنچه در این طرح هم‌اکنون در مجلس دنبال می‌شود استمرار وضعیت فعلی قیمت‌گذاری بنزین است و تغییری در آن رخ نخواهد داد.

وی افزود: اگر طرح جدید سهمیه‌بندی بنزین به تصویب نمایندگان مجلس برسد و شورای نگهبان هم آن را تأیید کند سهمیه‌بندی بنزین از هر خودرو به هر فرد و کد ملی هر ایرانی تغییر خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد:‌ در این طرح مقرر شده افرادی که فاقد خودرو هستند و خانوارهایی که خودرو ندارند در یک نظام عادلانه‌تر از یارانه انرژی بنزین بهره‌مند شوند.

سهمیه برای بی خودروها!

شریعتی گفت: طبق آمارها بیش از ۵۰ درصد خانوارهای ایرانی فاقد خودور هستند البته برخی از این خانوارها هم بیش از یک دستگاه خودرو دارند. لذا عادلانه نیست که افرادی که خودرو ندارند از یارانه انرژی در این بخش محروم باشند.

وی افزود: بنا داریم با حفظ میزان مصرف بنزین در کشور و محاسبات انجام شده به ۷دهم تا ۸ دهم لیتر در روز به ازای هر کد ملی رسیده‌ایم که به هر فرد و اعضای خانوارها و روی کارت بانکی سرپرست خانوار شارژ شود و اگر آنها سهمیه خود را استفاده کردند از یارانه انرژی بهره بردند و اگر هم از این سهمیه استفاد نکرده و یا به صورت ناقص استفاده کردند می‌تواند در یک سامانه‌ای سهمیه خود را به دیگران واگذار کنند.

نحوه استفاده از سهمیه بنزینی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: ‌در سامانه در نظر گرفته شده قیمت واگذاری آن زیر ۳ هزار تومان (قیمت دوم بنزین) خواهد بود و اگر هم نخواست آن را بفروشد در پایان ماه به دولت بازمی‌گردد تا دولت بتواند آن را صادر کرده و از این طریق مابه‌التفاوت آن را روی کارت بانکی سرپرست خانوار شارژ کند تا خود افراد سرپرست نحوه استفاده از آن را مدیریت کنند.

شریعتی در پایان گفت: در این طرح افراد فاقد خودرو از یارانه انرژی توزیعی هم استفاده خواهند کرد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

2 دیدگاه برای “تغییر سهمیه بندی بنزین برای پرداخت یارانه به افراد فاقد خودرو

  1. علی گفته:

    سلام
    فقط شعار الکی ندین اگع راست میگین ودلتان به این مردم مظلوم می سوزد عمل کنین اگربه عدالت بین فقروغنی اعتقاد دارین زودتر این طرح رابه تصویب برسانید.البته نه هفت دهم بلکه روزی یک لیتر اگه راست میگین.واگر اختلاس گران ونفوذی ها دو تابیعتی ازخدا بیخبربگذارند.فقط فقط زودتر به مرحله اجرا در اوردید هرچند ما تهیدستان بی خودرو امیدی ازاین دولت بی تدبیر نداریم….فقط شعار توخالی….فقط دروغ فقط دروغ.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *