افزایش احتمال ریزش قیمت دلار

ژیوار

دلار هرچند معتبرترین ارز حال حاضر جهان است اما تغییر مناسبات جهانی سبب شده تا قدرتمندترین کشورهای جهان در عرصه اقتصاد با دیده تردید به واحد پول آمریکا نگاه کنند.

به گزارش کاماپرس، اروپا، روسیه و چین در پی چالش‌های شدیدی که در سال‌های اخیر با دولت ترامپ داشتند مصرتر شده‌اند که در مختصات روابط پولی بازارهای جهانی تغییراتی ایجاد کنند تا وزن دلار کمتر از قبل شود. پیتر شیف، کارگزار کهنه‌کار وال‌استریت نیز در آخرین اظهار نظر هشدارآمیز خود ابراز داشت: دلار نفرین شده و اعتماد جهانی به آن از بین می‌رود. این اتفاق باید خیلی وقت پیش رخ می‌داد.

او در مورد سرنوشت توافق تجاری آمریکا و چین گفت: معتقدم هیچ فاز دومی برای این توافق وجود نخواهد داشت، چرا که پکن با نزدیک بودن انتخابات آمریکا، اهرم فشاری بر ضد واشنگتن در دست خواهد داشت. وی گفت: مشکل اصلی آمریکا وقتی اتفاق می‌افتد که چینی‌ها دیگر اوراق قرضه ما را نخرند و یا فروش دارایی خود از این اوراق را، شروع کنند.

این کارگزار کهنه‌کار وال استریت هشدار داد: ممکن است این پروسه همین حالا هم آغاز شده باشد؛ چین قبلاً بزرگترین سرمایه‌گذار اوراق قرضه آمریکا در جهان بود، اما از سال گذشته ژاپن بزرگترین دارنده اوراق قرضه آمریکا در جهان شده؛ هرچند پکن هنوز می‌تواند از این اسلحه استفاده کند و بیش از ۱ تریلیون دلار از اوراق قرضه آمریکا را در اختیار دارد.

آمریکا در مسیر یک بحران واقعی

دریان سفر امید

در مطلبی که خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شیف منتشر کرد، آمده است: اگر دلار سقوط کند، دیگر آمریکا قادر نخواهد بود، کالاهای چینی را خریداری نماید؛ چرا که قیمت آن‌ها جهش خواهد کرد. وقتی دلار سقوط کند که من معتقدم این اتفاق خواهد افتاد؛ چینی‌ها حجم خرید محصولات کشاورزی آمریکا را به شدت افزایش می‌دهند و آمریکایی‌ها نمی‌توانند محصولات زیادی از چین بخرند؛ چرا که قیمت آن‌ها برای آمریکایی‌ها گران‌تر خواهد شد.

شیف افزود: ما به سوی یک بحران واقعی پیش می‌رویم؛ بنابراین مشکل این نیست که اقتصاد چین در حال رسیدن به اقتصاد آمریکا است؛ بلکه آن است که ما در واقع با صادر کردن ارز خود که ارزش آن بیش از واقعیت بود، از چینی‌ها با خرید کالاهای آن‌ها سوءاستفاده می‌کردیم و من معتقدم توانایی آمریکا برای ادامه این کار در حال خاتمه یافتن است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

نهال گشت
آژانس هرمس 724
تهران آهن
روکش مارال
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

2 دیدگاه برای “افزایش احتمال ریزش قیمت دلار

  1. مهدی گفته:

    دوست عزیز دلار بشه در برابر لیر ترکیه یا پول مسکوپشم باز برای ما همان دلار 23000تومان است دلار گران نشده ارزش پول ملی پایین امده بیایید ارزش پول ملی را با راهکارهای کارشناسان جهان وکشور بالا ببریم ان وقت دلار هرگونه میخواهد شود زمانی که اب معدنی که ازچاه ایرانی نیز تحت تاثیر ذلار شده من نمیدانم علف گوسفند نیز با دلار بالا رفته چرا باید دولت بنزین اب وبرق وگاز را بالا بکشد حداقل خدمات داخلی را با دلار محاسبه نکنید دولت محترم مجلس محترم در این اشفته بازار حداقل شما از افزایش نرخ خدمات دولتی جلوگیری کنید ارز 4200باشد ولی با ان به مردم قند چای وارد وشکر بفروشید انجاست که کسی حتی یک پفک که با ارز دولتی مواد اولیه اش تامیین شده باید با قیمت قبلی به دست مصرف کننده برسد شما چند نفر را در رابطه با این ارز گرفتید تمام نمیشه باید ان پشمک فروش که شکر را با قیمت دولتی خریده وبا قیمت ارز ازاد میفروشد را نیز بگیری پس دزد زیاد است همه از هم با ارامش دزدی میکنیم

  2. ادم گفته:

    بالا پایین بردن قیمت دلار کار خود امریکاست پایین اوردن قیمت دلار از بازارهای جهانی جمع اوری می کند سپس بابالا بردن ان جهان را غارت می کند خوب اگر توجه کنیم بعنوان یک مسا ساده یک روز با چین مساله پیدا می کند وروز دیگر خود بخود حل میشود در این بین منافعی که از این کار را برده نمیشود حساب کرد واز طرفی چاپخانه چاپ دلار در امریکا بطور ۲۴ ساعت کاغذ را چاپ وبه دلار تبدیل می کند در همچین وضعی صحبت از سقوط دلار چه معنا دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز