افت سنگین خرید و فروش مسکن در 3 منطقه تهران

سه منطقه در شمال و غرب تهران بیشترین افت در معاملات مسکن را نسبت به مهر ماه تجریه کرده اند.

به گزارش کاماپرس، خرید وفروش مسکن در آبان ماه به شدت کاهش یافت، البته خرید کاهش یافت و فروش به یکباره رشد کرد.

بعد از کاهش قیمت ارز و در ادامه آن کاهش نرخ طلا و سکه به علت جو هیجانی قیمت ها ناشی از نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بازار مسکن هم با رکود مواجه شد.

در یک ماه گذشته کار به جایی رسید که برخی از دلالان مسکن حاضر بودن که آپارتمان های خود در برخی مناطق را به صورت قسطی هم واگذار کنند، اما همچنان مشتری نداشتند و بازار بدون مشتری پیش رفت.

به طوری که آمارها حکایت از افت 48.4  درصدی معاملات ملک در تهران دارد این بیشترین کاهش ماهیانه تعداد معاملات در سال ۹۹ محسوب می شود.

تور کریسمس 2024

اقتصاد نیوز نوشت: در این ماه ۴۵۰۰ واحد مسکونی خرید و فروش شده است که متوسطه قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۷ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۱.۸ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۱۸.۲درصد افزایش نشان می‌دهد.

در آبان امسال 5 منطقه کم تر از 100 معامله مسکن درآنها به ثبت رسیده است . رکورد کم معامله ترین منطقه  را منطقه 19 تهران دارد که تنها 39 معامله مسکن در آن به ثبت رسیده است.

ریزش معاملات مسکن در کدام منطقه بیشتر بود؟

بیشترین افت معاملات مربوط به منطقه 13 با 60.27 درصد است . دراین منطقه در مهر ماه امسال 370 معامله مسکن ثبت شده بود که در آبان ماه به 147 معامله رسید .

منطقه یک درجایگاه دوم لیست مناطقی که افت معامله داشتند قرار دارد، 483 معامله مسکن  در مهر ماه امسال در این منطقه به ثبت رسیده که با افت 58.59 درصدی به 200 معامله رسیده است .

منطقه 5 مدت هاست در جایگاه نخست پر معامله ترین منطقه شهر تهران قرار دارد . این منطقه در آبان ماه هم بیشترین معامله مسکن را به نام خود ثبت کرد اما ریزش معالات در این منطقه بیش از میانگین افت معاملات آپارتمانهای مسکونی در آبان ماه است.

در مهر ماه 1270 معامله در این منطقه انجام شده که در آبان با کاهش 729 معامله تنها 541 معامله مسکن در آن ثبت شده است و افت 57.4 درصدی را تجربه کرد و جایگاه سوم را در لیست بیشترین افت معامله مسکن به خود اختصاص داد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مسکن ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

 

علاء الدین تراول
خرید هاست لینوکس
وقت سفارت آمریکا
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *