آنچه باید درباره وام های بانک صنعت و معدن بدانید

بانک صنعت و معدن یکی از مجموعه‌های بانکی کشور است که همه خدمات مجاز بانکی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. وام های بانکی این مجموعه در دو قالب کوتاه مدت و بلندمدت به مشتریان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ وام‌های بانکی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، معمولا تمامی وام‌های بانکی و طرح‌های تسهیلاتی در قالب عقود بانکی به مشتریان واجد شرایط پرداخت می‌شود. بانک صنعت و معدن هم مانند هر بانک دیگری بخشی از منابع مالی خود را برای اعطای تسهیلات به مشتریان واجد شرایط می‌پردازد. در این گزارش انواع تسهیلات بانک صنعت و معدن به خوانندگان معرفی می‎‌شود؛

اخبار مرتبط را بخوانید:

تسهیلات بلندمدت

این وام به منظور تامین مالی بخشی از هزینه‌های سرمایه گذاری در جهت ایجاد یا توسعه واحدهای صنعتی، معدنی و گردشگری یا تامین شرایط لازم جهت بهره برداری مطلوب از این واحدها ارائه می‌شود. بانک صنعت و معدن این وام را به صورت ارزی و ریالی، در قالب یکی از عقود اسلامی به مشتریان واجد شرایط پرداخت می‌کند.

اجاره خودرو در تهران

لازم به ذکر است که این تسهیلات تنها به طرح‌هایی پرداخت می‌شود که توجیه فنی، مالی و اقتصادی لازم را داشته باشند. اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی تا سقف 100 میلیون تومان مجاز بوده و پرداخت وام بیش از این مبلغ منحصرا به اشخاص حقوقی مجازاست. بانک به طور معمول حداکثر 60 درصد سرمایه گذاری ثابت طرح را به صورت تسهیلات تأمین مالی می‌کند. تقریبا 30 درصد سرمایه گذاری کل طرح، شامل سرمایه گذاری ثابت و در گردش، باید از طرف متقاضی به صورت سرمایه پرداخت شده شرکت تامین شود.

متقاضی وام باید گزارش توجیهی طرح خود را از طریق مشاوران منتخب واجد شرایط بانک تهیه کند. در صورت تصویب طرح در بانک، متقاضی موظف است جهت نظارت بر اجرای طرح با یکی از مشاوران منتخب واجد شرایط بانک قرارداد نظارتی ببندد.

دوران بازپرداخت تسهیلات به طور معمول حداکثر 5 سال درنظر گرفته می‌شود. البته تغییر این دوران از اختیارات بانک بوده که متناسب با وضعیت طرح‌ها است. متقاضی هنگام ارائه درخواست تسهیلات باید حساب جاری قرض الحسنه در یکی از شعب بانک صنعت و معدن افتتاح کند.

تسهیلات کوتاه مدت

یکی از انواع خدمات بانک صنعت و معدن است که جهت خرید و تهیه مواد اولیه، قطعات، لوازم یدکی و بسته بندی در زمینه‌های صنعتی، معدنی و خدماتی ذی ربط به متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات مالی سرمایه در گردش یک ساله ارائه می‌شود.

افرادی که خواهان دریافت تسهیلات کوتاه مدت از بانک صنعت و معدن هستند باید فرم‌های لازم برای این کار را تهیه و آن‌ها را پر کنند. سپس این اشخاص باید فرم‌ها و مدارک مذکور را به یکی از شعب بانک ارائه داده و در همان جا افتتاح حساب جاری قرض الحسنه داشته باشند. بعد از آن بانک وارد عمل شده و وضعیت متقاضی را بررسی خواهد کرد. در صورتی که بانک با شرایط مخاطب موافقت کند، مراتب دریافت وام به وی ابلاغ و وثایق و مدارک لازم از وام گیرنده دریافت خواهد شد. سپس قرارداد حقوقی مناسب با شخص متقاضی تنظیم و زمان پرداخت أقساط هم مشخص می‌شود.

مرتبط با : بانک صنعت و معدن
قیمت روز تیرآهن
نرم افزار حسابداری
تور اروپا نوروز 1403
سیم آخر-کاماپرس
لوازم آرایشی سفیر
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز