آشنایی بیشتر با پست بانک ایران در 11 نکته

«پست بانک ایران» از سال 1375 فعالیت خود را آغاز کرد. گسترش خدمات پولی و مالی در شهرها و روستاهای کشور، کمک به توسعه سیستم بانکی و گسترش تسهیلات بانکی و … از اهداف تاسیس این مجموعه بیان شد. آرم پست بانک ایران به عنوان نمادی از پول است. خطوط شیار گونه سفید رنگ آن نشانی از حرکت را تداعی می‌کند. این شیارها در زبان بین المللی به عنوان نمادی از پست شناخته می‌شود.

کاماپرس در ادامه نکاتی از پست بانک را برای خوانندگان این مطلب منتشر می‌کند؛

1. مدیریت پست بانک در حال حاضر با بهزاد شیری است. این بانک تا بهمن ماه سال گذشته، 12 میلیون و 577 هزار و 238 عدد کارت برای مشتریان خود صادر کرد.

2. تعداد خودپردازهای این مجموعه تا زمان ذکر شده، 3 هزار و 122 دستگاه و تعداد پایانه شعب آن 5 هزار و 733 پایانه بود.

3. این بانک در حوزه‌های ارزی، ریالی، شناسنامه خدمات و فعالیت‌های ویژه قانونی به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهد.

4. سهام این مجموعه با نماد «وپست» در بازار دوم بورس عرضه می‌شود. سهام این بانک‌ها در بخش بانک‌ها و موسسات اعتباری، قسمت سایر واسطه‌های پولی قرار دارد.

5. وزارت امور اقتصادی و دارایی- معاف از مالیات-، صندوق.س.ا. بازارگردانی پست بانک ایران، صندوق سرمایه گذاری امین آشنا ایرانیان و … از سهامداران عمده این بانک تا هفدهم فروردین ماه سال جاری بودند.

6. قیمت میانگین وزنی آخرین روز این سهام- بدون دخالت مبنا- 22 هزار و 980 ریال بود. میانگین تعداد خریداران این مجموعه در یک سال گذشته، 948 نفر اعلام شد.

7. پست بانک براساس اطلاعات بنکر، به عنوان دومین بانک برتر ایران و 10 بانک برتر جهان اسلام در سال 2020 شناخته شد. بنکر یک موسسه اقتصادی غیر دولتی است. این موسسه همه ساله با بررسی عملکرد بانک‌های جهانی، رتبه این بانک‌ها را در نوآوری و انجام خدمات بانکی به مشتریان تعیین می‌کند.

8. این بانک در 9 ماهه نخست سال گذشته، 550 میلیارد تومان سود به دست آورد. افزایش سه برابری سرمایه بانک در سال جاری از اهداف این مجموعه بود.

9. این مجموعه در سال قبل، 110 باجه بانکی روستایی را در 27 استان و مناطق مختلف تهران مورد بهره برداری قرار داد. بالغ بر 165 میلیارد ریال اعتبار این طرح از محل بخش خصوصی و با مشارکت این بانک تامین شد.

10. در «یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور» از 10 رئیس شعبه موفق پست بانک ایران قدردانی شد.

11. این بانک در سال 1399، نخستین تفاهم نامه بانکی خود را با بانک دی امضا کرد. این تفاهم نامه در راستای ارائه خدمات مالی و بانکی به روستائیان و خانواده شهدا و ایثارگران در شعبه‌های بانک دی و شعب و باجه‌های بانکی پست بانک ایران منعقد شد.

مرتبط با : پست بانک
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “آشنایی بیشتر با پست بانک ایران در 11 نکته

  1. مجید توکلی گفته:

    با سلام
    پست بانک ، بانکی ایست که بدون هر گونه شعار و تبلیغات رنگارنگ بخش عمده ای از فعالیت ها و ارائه خدمات مالی و بانکی خود را در دورافتاده ترین و کم برخوردار ترین مناطق متمرکز نموه است .#توسعه و عدالت ،#عمل بجای حرف ، #مهاجرت معکوس ، #کاهش هزینه های زندگی ،# حرکت جهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *