سکه به کانال 8 میلیون صعود می کند؟

سکه همچنان در مسیر صعودی قرار دارد و امروز دوشنبه 29 اردیبهشت ماه قیمت سکه  از 7.5 میلیون تومان عبور کرد اما این که توان شکستن مرز 8 میلیون را داشته باشد جای تردید است.

به گزارش کاما پرس، این روزها بازار سکه و ارز دچار نوسانات چشمگیری است و با وجود وعده مسئولان برای ایجاد ثبات در این بازارها شاهد عدم ثبات قیمت در بازار سکه و ارز  هستیم. بنابر اخبار منتشر شده از سوی اتحادیه و جواهر تهران به دنبال افزایش 17 دلاری قیمت‌های جهانی  قیمت سکه از مرز 7میلیون و پانصد هزار تومان گذشت و به قیمت در مرز 7 میلیون و ششصد هزار تومان در حال نوسان است.

بر اساس بررسی های میدانی خبرنگار کاماپرس خریداران سکه در بازار نسبت به روز یکشنبه کم تعداد هستند و اغلب واسطه هایی که در راسته سکه فروشی های آبان و سبزه میدان و میدان فردوسی فعالیت می کنند، تمایل به فروش سکه دارند.

محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ا در گفت‌وگو با ایسنا، آخرین قیمت‌های معاملاتی سکه و طلا در بازار امروز (دوشنبه) را اینگونه اعلام کرد که با توجه به افزایش نرخ ارز و همچنین افزایش قیمت انس جهانی، قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی نیز نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: بر این اساس با افزایش ۲۲۰ هزار  تومانی نسبت به روز گذشته، هر قطعه سکه طرح جدید هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم نیز با ۱۵۰ هزار تومان افزایش، هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دادوستد شده است.

در بازار داخلی امروز نیم سکه، سه میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و ربع سکه دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت داشته‌اند که به ترتیب ۱۰ و ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده اند. سکه‌های یک گرمی نیز ۲۰ هزار تومان گران‌تر نسبت به دیروز، یک میلیون و ۷۰ هزار به فروش رسیده است.

همچنین هر مثقال طلا سه میلیون و ۲۳۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۷۴۵ هزار تومان معامله شده است. آخرین نرخ هر اونس طلای جهانی هم ۱۷۶۰ دلار ثبت شده است که نسبت به روز گذشته افزایش ۱۷ دلاری داشته است.

انتهای پیام