7 یخچال فریزر پرفروش در بازار ایران

ژیوار

یخچال فریزر جزو لوازم خانگی ضروری هر خانوار به شمار می رود و با وجود گرانی افسارگسیخته ای که در هفته های اخیر در بازار لوازم خانگی به وجود آمده، خانواده ها نمی توانند از صورت نیاز از خرید این کالا خودداری کنند.

به گزارش کاماپرس، با توجه به گرم و خشک بودن آب و هوای غالب استان های کشور و نیز سبک زندگی و خورد و خوراک ما ایرانی ها که برخی اقلام غذایی خصوصا گوشت و مرغ را ابتدا فریز و بعد مصرف می کنیم وجود یک دستگاه یخچال فریزر در خانه هر ایرانی جزو واجبات است. خرید یخچال فریزر این روزها به دلیل افزایش قیمت شدیدی که در بازار لوازم خانگی اتفاق افتاده برای بسیاری از اقشار کار آسانی نیست اما زوج های جوان که در ابتدای زندگی قرار دارند و همچنین افرادی که یخچال فریزر آنها دچار عیب و ایراد اساسی شود چاره ای جز مراجعه به این بازار و خرید ندارند. در ادامه نقاط قوت و ضعف 7 یخچال فریزر پرفروش بازار ایران را به نقل از روزنامه هفت صبح مرور می کنیم.

1. یخچال ‌فریزر سیلور مدل SRF-105

سیلور به‌عنوان یک برند ایرانی حدود ۴۰سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده اما تجربه آنها در ساخت یخچال به ۱۵سال می‌رسد. یخچال فریزر پرفروش سیلور یک یخچال بالا و پایین ساده است. با گنجایش ۴۲۰لیتر اما چون ما مثل حرفه‌ای‌ها دست به انتخاب و خرید می‌زنیم، اجازه نمی‌دهیم این عددهای اسمی حواس‌مان را پرت کنند. SRF-105 سه‌طبقه یخچال و چهارکشو در بخش فریزر دارد. روی در هم طاقچه‌هایی اضافه کرده‌اند که کاربردی هستند. امکانات جانبی در حد مطلوبی است؛ مثلا روی در یخچال یک آبریز داریم و داخل محفظه فریزر هم یک یخساز خواهیم داشت که البته هر دوتایشان را باید به‌ شکل دستی پر کنیم. بالاخره از یخچالی با قیمت حدود چهارمیلیون و ۸۰۰هزار تومان نباید زیاد توقع داشت.

– چرا نباید بخریم: دستگیره‌های این یخچال خیلی زشت هستند. انگار در پایان طراحی یادشان افتاده دستگیره را فراموش کرده‌اند.

دریان سفر امید

2. یخچال‌ فریزر سینجر مدل SET-55

اگر فکر می‌کنید با بودجه کمتر از چهارمیلیون ناامید از بازار خارج می‌شوید، سینجر این تصور را به‌هم می‌زند. آنها محصولی با گنجایش اسمی حدود ۳۰۰لیتر دارند که با حدود سه‌میلیون و ۷۰۰هزار تومان قیمت عنوان ارزان‌ترین گزینه قابل بررسی در بازار به‌حساب می‌آید. طراحی بدنه یخچال سینجر فوق‌العاده است اما همین که در یخچال را باز کنید، شخصیت فیونا در انیمیشن شرک را خواهید دید که ساعت ۱۲شب را پشت سر می‌گذارد. در پس آن ظاهر زیبا تقریبا هیچی نیست. هیچ امکاناتی. انگار یک کمد را قفسه‌بندی کرده‌اند و داده باشند دست مشتری.

– چرا نباید بخریم: اگرچه طبقات یخچال فضای کافی دارند اما روی فریزر که در بخش بالایی دستگاه قرار گرفته نمی‌توانید حساب زیادی باز کنید. برای همین محصول سینجر بیشتر مناسب اداره‌ها است.

3. یخچال ‌فریزر جی‌پلاس مدل J505

محصول پرفروش جی‌پلاس را احتمالا خانواده‌هایی می‌خرند که حداقل توقعات و انتظارات را از یخچال خانگی دارند. دلیل اعتماد آنها به این برند جدید ایرانی هم قطعا گلدیران است. اگر بخواهیم منصفانه نگاه کنیم در کل انتخاب بدی نیست. چون گنجایش اسمی آن ۵۲۵لیتر است. در بخش پایین دستگاه که یخچال است، کلی کشو داریم و با آنها می‌توان انواع موادغذایی را دسته‌بندی کرد. آبریز دستی هم در این بخش طراحی شده است که با یخساز دستی موجود در فریزر ترکیب مثبتی می‌سازند. جنس بدنه و تنوع رنگ از دیگر نقاط قوت یخچال بالا و پایین جی‌پلاس محسوب می‌وند.

بیشتر بخوانید:

– چرا نباید بخریم: اولین دلیل قیمت ۱۰میلیونی یخچال است؛ می‌توان دستگاهی با همین مشخصات را از دیگر برندهای معتبر ایرانی ارزان‌تر خرید. همچنین از نظر فنی می‌توان روی فضای کم و غیرمنطقی فریزر در محصول جی‌پلاس مدل J505 انگشت گذاشت.

4.  سایدبای‌ساید دوو مدل ۲۹۱۵

ساید‌بای‌ساید در نگاه ایرانی‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد؛ محصول دوو با قیمت حدود ۲۱میلیون تومان احتمالا به‌ همین دلیل در بین محصولات پرفروش بازار قرار گرفته است. از اسم و اعتبار دوو هم نباید به‌راحتی گذشت. برندی کره‌ای که البته باید بدانید خط تولید خود را به ایرانی‌ها فروخته و محصولات آن در حوزه لوازم‌خانگی الان در کشور خودمان تولید می‌شود. جدای از حاشیه‌ها خود دستگاه و قابلیت‌های آن را باید دلیل محبوبیتش در بازار بدانیم. به‌‌خاطر گنجایش اسمی ۸۴۰لیتر تقریبا می‌‌توانید گوشت سه‌تا گاو بالغ را داخلش جا دهید. آبریز و یخساز به‌شکل اتومات کار می‌کنند و مستقیم به آب شهری وصل می‌شوند. همچنین روی در یخچال دریچه محبوب دسترسی سریع را کار گذشته‌اند تا مشتری حس بهتری به‌ خرید تازه‌اش داشته باشد.

– چرا نباید بخریم: چون ۲۱میلیون تومان پول ساده به‌دست نمی‌آید. چون نگهداری یخچال‌های ساید به‌خاطر عوض‌کردن مداوم فیلترهای مخصوص هزینه دارد. چون جابه‌جایی یخچال‌های ساید به‌خصوص برای مستاجرها کار سختی است و…

5. ساید‌بای‌ساید اسنوا مدل ۲۲۶۱

اسنوا خواهرخوانده دوو به‌حساب می‌آید و بهتر است بدانید هردوتایشان در ایران تولید می‌شوند. با اینکه از نظر فنی و ظاهری شباهت‌های زیادی بین ۲۲۶۱ با لوگوی اسنوا و ۲۹۱۵ با لوگوی دوو وجود دارد اما محصول اسنوا حدود دومیلیون تومان ارزان‌تر است. گنجایش اسمی محصول اسنوا حدود ۶۰۰لیتر است اما از نظر قد و عمق و ارتفاع خیلی باهم فرقی ندارند. حتی می‌توان از نظر ظاهری به محصول اسنوا امتیازات بیشتری داد. چون دستگیره‌های آن به‌شکل مخفی طراحی شده‌اند و بخشی از بدنه هستند. این کار ظاهر امروزی‌تری به ۲۲۶۱ داده است.

– چرا نباید بخریم: نگذارید ظاهر زیبای دستگاه یا امکاناتی مثل آبسردکن و یخساز اتوماتیک اغوایتان کنند؛ در بازار می‌توان ساید‌بای‌ساید ایرانی ارزان‌تر از ۱۹میلیون تومان پیدا کرد.

6. یخچال ‌فریزر امرسان مدل BFN27D502

تبلیغات امرسان در تلویزیون خوش‌سلیقه ساخته شده است، درست برعکس ظاهر قدیمی و از مدافتاده BFN27D502. چیزی که برای یک یخچال حدود ۱۰میلیون تومانی قابل اغماض نیست. در عوض داخل این دستگاه کوهی از مهربانی و سخاوت منتظرتان است. مثلا سیستم سرمایش مجزای یخچال و فریزر کاملا کاربردی به‌نظر می‌رسد و نمی‌توان ویژگی بوگیر موادغذایی با کربن‌ فعال‌‌شده یا یخساز اتوماتیک با امکان اتصال به آب شهری را دوست نداشت. از نظر فنی گنجایش اسمی دستگاه به ۵۰۲لیتر می‌رسد که برای یک یخچال بالا و پایین کاملا ایده‌آل است. ارتفاع دستگاه حدود ۱٫۸متر است و عمق آن به ۷۹سانتیمتر می‌رسد تا خیالتان بابت جادادن کلی مواد غذایی راحت باشد. وجود دو کشو داخل طبقات یخچال باعث می‌شود بتوانید انواع میوه و سبزی را از هم جدا کنید.

– چرا نباید بخریم: بعضی از خریداران می‌گویند صدای موتور دستگاه در هنگام کار آزاردهنده است. اگرچه سند محکمه‌پسندی برای اثبات این ادعا وجود ندارد و بقیه یخچال‌‌ها هم موقع کار موسیقی پخش نمی‌کنند.

7. یخچال‌ فریزر دیپوینت مدل DISCOVER

خریداری که ۱۱میلیون و ۳۰۰هزار تومان پول می‌‌‌دهد تا یک یخچال بالا و پایین در خانه داشته باشد، حق دارد انتظاراتی از محصول داشته باشد. برای پاسخ دادن به این نیاز دیپوینت یک در شفاف‌شونده مجهز به تکنولوژی KNOCK KNOCK روی یخچال خود کار گذشته است. در نگاه اول این در ممکن است با صفحه مانیتور و تلویزیون اشتباه گرفته شود اما اگر به آرامی روی آن ضربه بزنید، DISCOVER از خواب بیدار می‌شود و با کلی ناز و کرشمه محتویات داخل یخچال را برایتان نمایش می‌دهد. به این ترتیب یخچال دیپوینت با گنجایش ۴۰۰لیتری محصولی وسوسه‌کننده برای جوان‌ها و عشاق سینه‌چاک تکنولوژی خواهد بود.

– چرا نباید بخریم: با توجه به اینکه یخچال گنجایش زیادی ندارد اگر آلزایمر نداشته باشید، به‌سختی می‌توانید فراموش کنید داخل آن چی گذاشته‌اید. پس می‌توانید بخشی از آن ۱۱میلیون و ۳۰۰هزار تومان را برای یخچالی بدون قر و فر، ولی با گنجایش بیشتر هزینه کرده و باقی‌مانده پول را صرف خرید کلی خوراکی کنید.

 

انتهای پیام

مرتبط با : اسنواامرسانجی پلاسسیلورسینجر
نهال گشت
روکش مارال
سبیت
تهران آهن
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

24 دیدگاه برای “7 یخچال فریزر پرفروش در بازار ایران

 1. مورانی گفته:

  کلا انگار نویسنده فقط دنبال کساد شدن کار برندها بوده! حتی یه چیزی مثل درب یخچال که کاملا سلیقه ای هست رو جزو ایرادات میدونه یا حتی صدایی که اصلا ثابت نشده هست یا نه!!!

 2. رضا گفته:

  من که بازار تبریز بودم همه دنبال برند بکو و آرچلیک و ال جی . سامسونگ بودند ولی اینجا نویسنده جون فقط دلخواه نام یرده

 3. ناشناس گفته:

  فقط تولیدات آلمان و ژاپن و دیگه هیچ.متاسفانه توایدات کشورمان کیفیت پایین دارند.تلاش خاصی هم نکردند.اتفاقا دستگیره هم باید زیبا و کارایی داشته باشد.

 4. علی گفته:

  سلام من یخچال امرسان دو قلو خریدم.واقعا یخچال خوبیها اصلا صدای یخچال را حس نمیکنی که کی روشن و خاموش میشه..ما که راضی هستیم.

 5. منصور گفته:

  ما یک فریزر تکی بکو ترکیه خریدیم متاسفانه بعد از چند سال مرتب خراب میشه و دو سه بار نمایندگی هم نتونست مشکل رو حل کنه درحالیکه یخچال تکی پارس ایرانی که از ازدواج خریدیم بیش از 15 سال خدارو شکر بدون هیچ مشکلی داره کار می کنه . در بین ایرانی ها پارس و امرسان و تا حدی الکترواستیل و اسنوا خوب جواب میدن درحالیکه یخچال های کره ای و ترک قیمت بالا و ظاهر زیبا ولی مصرف زیاد و کارایی متوسط باتوجه به قیمت بالا دارند. خارجی خوب فقط بوش اصل آلمان و جنرال اصل که گیر نمیاد

 6. Nedaee گفته:

  نویسنده یا نمایندگی لوازم خانگی داره یا به آنها مرتبط است چرا یخچال ما سیلورهست بعداز دوسال زیرش زنگ زد موتورش رو عوض کردیم جادار هم نیست همش با تعمیرکار در ارتباطیم درکل فقط بفکر پول مردم بیچاره اند که چطوری ازجیبشان بکشند بیرون

 7. کاویان گفته:

  چرا برندهای ایرانی که کیفیت به نصبه خوب مثل هیمالیا و پارس ارایه میدن رو اسم نبرده!من دوساله یک یخچال و فریزر دوقلو هیمالیا گرفتم خدایی اصلا اذیتم نکرد و کیفیت قابل قبولی رو هم ارایه داد البته با قیمتی مناسب تر از برندهای خارجی.

 8. منوچهر گفته:

  خداشاهده بالادست ال جی یخچال نیومده یعنی به اندازه عمر شما عمر میکنه حیف که وارداتش ممنوع شد الانم مردم مجبورن یخچالای ایرانی رو باهمون قیمت ال جی بخرن .کلازندگی کردن توایران با زندگی در زندان گووانتانامو هیچ فرقی نداره. اینجا مردم بایدباسلیقه دولت زندگی کنن…………

  • سروش گفته:

   ببخشید اونجایی که مردم با سلیقه دولت زندگی نمیکنن کجاست؟بفرمایید ما هم بریم همونجا.همچین اه کشیدی که مردم باید با سلیقه دولت زندگی کنن که معلومه زیاد گزارشگر من و تو و ظالومه رو میبینی.با فضای روانی اونا،افسرده شدی رفته،اونجاهایی که خیال میکنی و برات تصویر ساختن که مردم به سلیقه خودشون زندگی میکنن،ما دیدیم،اتفاقا بدتر از همه جاست و مردم به سلیقه دولت باید نفس بکشن و حتی بمیرن،خون مردم رو تو شیشه میکنن این دولت های اروپایی،امریکا رو نگم برات که برا خودش هراب شده ای هست،کافیه ۶ ماه بمونی تا بفهمی سال ها جه کلاهی سرت رفته،حرفای من عجیبه.نه؟ولی حقیقته.تازه مردم همین کشور ها سال ها یخچال و فریزر و تلویزیون و کوفت و زهر مار اشغال و به درد نخور خریدن تا شرکت ها جون گرفتند،قوی شدند،چیه نکنه اونجا از تو شکم مامانشون تولید کننده در میان؟

 9. زویا گفته:

  یخچال من ویر پول آمریکا ست یکسال و نیمه عاجزم کرده سنسور محیط ش خراب شده ی قطعه ب اندازه ی قاشق چایخوری. ولی همه جاایران، ترکیه، دنبالش گشتیم و گیر نیومد میگن چون تحریم هستیم نیست. نمیدونم چکار کنم میخوام خرید کنم یخچال جدید ولی نمیدونم چی بگیرم ی تعمیر کار خبره بهم گفته بنس بگیرم مثل LG های قدیمیه. ولی میگم وقتی آمریکایی‌ ش اینه ایرانیش چیه. اگه کسی در مورد بنس اطلاعات داره ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

 10. مهشید گفته:

  گذشته از اینکه مطالب به درد بخور بود از قلم نویسنده و اینکه طرف مشتری بود لذت بردم از اینکه تبلیغ الکی نکرده و عیب ها رو هم گفته بود ممنونم

 11. زمانی گفته:

  پیشنهاد نمی‌کنم خرید این یخچال فریزر رو فقط به دلیل شرکت نصب … قبل از عید من خریداری کردم با من از شرکت تماس گرفتن برای نصب ، نصاب تماس گرفت که بیاد نصب کنه و من بیرون بودم ، گفتم که تشریف بیارن میرسم تا نیم ساعت ، بعد ده دقیقه نتونستم اسنپ بگیرم و ترسیدم نصاب برسه و من نرسم زنگ زدم شرکت که من اسنپ گیرم نیومده و کنسل کنید ، فرداش نصاب به حالت تهدید آمیز تماس گرفته که هزینه دو دفعه ایاب و ذهاب رو به کارتم واریز کنید تا بیام هر چی شرکت تماس گرفتم جواب ندادن
  فرداش دوباره به شرکت توضیح دادم گفتن نه میان و نصب می‌کنن با یک بار هزینه ولی باز آقای نصاب زنگ زد و گفت تا دوباره هزینه پرداخت نکنید نمیام !!!
  خلاصه که تعطیلات عید شد و بعد از تعطیلات هم تا همین امروز زنگ نی‌زنم شرکت و اصلا جواب درست نمی‌دن فقط میگن بهتون خبر می‌دیم و اصلا تماس نمی‌گیرم منم که زنگ می‌زنم با حالت طلبکارانه می‌گن هنوز موفق نشدیم با مدیر تماس بگیریم …. پیشنهاد می‌کنم اصلا خرید نکنید چون شرکت نصب و گارانتی اصلا مسوولیت پذیر نیستن و حتی نمی‌تونن یک نصب سادرو هماهنگ کنن

 12. محمد علی گفته:

  سلام واقعا مطالب عالی بود ۵ سال امرسان دارم دقیقا صداش روی مخ خداشاهده جدی میگم اوایل اینجوری نبود بعد از گذشت سه سال انگار هلیکوپتر درحال پرواز ما که داریم دیوانه میشیم سرمایشی و نگهداری مواد غذاییش عالیه ولی عیبش همین صدا یی که دائم مجبوریم بشنویم آزار دهندست

 13. جعفر گفته:

  فقط الترو استیل.
  چهار سال هست یه الکترو استیل دارم که مثل روز اول کار میکنه .
  کم صدا بدون برفک با کارایی عالی .یخچال بعد ۴ سال کار کردن انگار نو هستش با اینکه توش پر مواد غذایی هست و دایم مورد استفاده هست .

 14. کتایون گفته:

  سلام.انگلیسیها گفتن ما اینقدر پول نداریم که جنس ارزون بخریم.برای خرید بهتره کمی بیشتر پول بدید وبا یک متخصص وارد برای آن اقدام کنید .قبلاً وستینگ هاوس داشتیم پنجاه سال عمر کرده بود وبا اینکه قدیمی بود همه چی رو سالم تا یک هفته برامون نگه می‌داشت.من بعدش سینجر گرفتم.۱۷ساله دارمش ولی تکنسین گفته از دست ندید ارزش تعمیر داره.پا س خزر هم برای جارو برقیش خوب وعالیه ۲۵ساله دارمش.به زوال نیاد.برای خرید حواستان باشد که لوازم یدکی وسرویسکار واردش وجود داشته باشه .برق ما در ایران ۲۲۰ولته اما در بعضی جاها۱۱۰ولته اینم در نظر داشته باشید.موتور یخچال اصله اصله در خرید حرف اولو میزنه.انشاالاه برند مورد نظرتون و بدست بیارید.

 15. کتایون گفته:

  دیگه اینکه سعی کنید یخچالم با کمد اشتباه نگیرید.واقعا میگم غذای تازه خیلی مهمه.نگهداری مواد غذایی در یخچال زمان مصرفی داره ،بعد که ازش گذشت میشه کلا بیخاصیت.باید طوری انتخاب کنید که همیشه اگر مواد غذایی باقی موند در یخچال نگهداری کنید.این از بروز خیلی بیماریهای مهلک روده و معده جلوگیری میکند.سپاس از توجهتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز