7 نکته خواندنی درباره شرکت به ‌پرداخت ملت

ژیوار

گسترش فناوری اطلاعات در سال‌های اخیر موجب شده است تا ابزارهای پرداخت الکترونیک رونق بسیار زیادی پیدا کنند. به همین منظور شرکت‌های مختلفی تاسیس شدند که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌کنند. شرکت به‌پرداخت ملت نیز یکی از مجموعه‌هایی است که به صورت تخصصی به حوزه ابزارهای پرداخت الکترونیک در ایران پرداخته و درنظر دارد که این ابزارها توسعه دهد.

در ادامه کاماپرس 7 نکته از این شرکت که برای فعالان عرصه نظام پرداخت الکترونیک مفید است را منتشر خواهد کرد؛

۱. شرکت به‌پرداخت ملت در سال 1384 با اخذ مجوز از بانک مرکزی فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه مسئولیت ایجاد و پشتیبانی شبکه‌های پایانه‌های فروش و سایر ابزار‌های پرداخت مربوط به حوزه بانکی را بر عهده دارد. در حال حاضر مدیریت این شرکت که از زیرمجموعه‌های بانک ملت محسوب می‌شود، برعهده محمدرضا نمازی است.

۲. این شرکت خدماتی مثل درگاه پرداخت اینترنتی، سامانه کیف همراه، دستگاه کارت‌خوان و کارت‌خوان موبایلی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. همچنین پایانه پرداخت بهای سوخت، کیوسک، سامانه پاسخ صوتی، رمزگشا و پایانه‌های خودپرداز از دیگر خدمات شرکت به‌پرداخت است. در حال حاضر شرکت به‌پرداخت ملت، در حوزه پرداخت الکترونیک داخل کشور و خاورمیانه، رتبه یک را دارد.

۳. از مشتریان این مجموعه می‌توان شرکت ملی گاز ایران، ایران‌خودرو، ایرانسل و دیجی‌کالا را نام برد. شرکت شاتل، دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت هواپیمایی قطر از دیگر مشتریان به‌پرداخت ملت هستند.

دریان سفر امید

۴. 10درصد از سهام این شرکت در سال 1396 با نماد «پرداخت» وارد بازار دوم بورس شد. سهام به‌پرداخت ملت در بخشی با عنوان «کامپیوتر و فعالیت‌های مربوط به آن» قرار دارد.

۵. در سال ۱۳۹۸سود خالص این شرکت 300 هزار میلیارد تومان برآورد شد که به هر سهم، هزار و 453 ریال سود تعلق گرفت. میزان رشد سود هر سهم مربوط به این شرکت، در 6 ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 56 درصد اعلام شد.

۶. براساس گزارش نیلسون ریپورت- نشریه بین‌المللی در حوزه سیستم‌های پرداخت- با توجه به عملکرد شرکت‌های برتر پرداخت الکترونیک جهان در سال 2019، به‌پرداخت ملت در رتبه سیزدهم دنیا قرار دارد. همچنین امسال این مجموعه در بخش پایانه‌های فروشگاهی با اتکا به آرای مردمی توانست تندیس زرین هفتمین جشنواره برند محبوب را به‌دست آورد.

۷. به‌پرداخت ملت در ششمین نمایشگاه تراکنش ایران، که دی‌ماه سال جاری برگزار شد، حضور داشت و آخرین دستاوردهای خود را در زمینه سرویس‌های پرداخت الکترونیک به نمایش گذاشت.

مرتبط با : به پرداخت ملت
نهال گشت
روکش مارال
تهران آهن
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز