6 نکته که باید درباره فرش شفقی تبریز بدانید

فرش و تابلوفرش‌های دستباف ایرانی راه طولانی‌ای را در طول تاریخ طی کرده‌اند تا به یکی از نمادهای ملی ایران در عرصه جهانی تبدیل شوند. فرش شفقی تبریز از برندهای شناخته شده در عرصه تولید فرش دستباف ایرانی است که با کمک هنرمندان روستاییان اصیل توانسته از خصوصیات و ویژگی‌های اقلیمی، قومی و فولکلوریک و اسطوره‌ای این دست محصولات محافظت کند. فرش شفقی تبریز همچنین برای آن دست از مشتریانی که به طرح‌های جدید علاقه‌مند هستند نیز این نوع طرح و نقش‌ها را درنظر دارد.

در ادامه کاماپرس به 8 نکته کلیدی درباره فرش شفقی تبریز می‌پردازد که دانستن آن برای بافندگان صنعت فرش ضروری است؛

۱. فرش شفقی تبریز، سهامی خاص در تاریخ 1385 تاسیس شد و اعضای هیات مدیره‌اش را کاظم حسنعلی‌زاد شفقی، هانیه نراقی، علی حسنعلی‌زاد شفقی، سعید مسلم‌زاد امیر‌خیزی و رقیه امامی تشکیل می‌دهند.

۲. فرش شفقی تبریز با بهره‌گیری از تجربیات ارزشمند تاریخ فرش دستباف تبریز، تنوع بالایی از طرح‌ها و نقشه‌های زیبا را مقابل مشتریان قرار می‌دهد. قطع این فرشها نیز از تنوع بالایی برخوردار هستند. به‌طوری که برای هر اندازه فرش، محصولات متنوعی از این کارخانه قدیمی ارائه شده است.

۳. فرش شفقی تبریز همچنین عملکردی درخشان در حوزه تابلوفرش دستباف دارد. این تابلو‌فرشها از تنوع و طرح‌های ظریف و زیبا برخوردار است. تا آنجا که باب طبع هر سلیقه‌ای قرار می‌گیرد. هم آن دسته از مشتریانی که خواهان خریدن تابلوفرش دستباف منقش به طرح‌های اسلیمی و مذهبی هستند و هم آنهایی که این تابلوفرشها برایشان روایتگر یک قصه و داستان قدیمی است.

۴. شرکت فرش شفقی تبریز انواع فرش‌های 12 متری، زرع چرک، زرع‌ و نیم، شش متری، قالیچه، نه متری و انواع تابلو‌فرش شفقی تبریز را تولید می‌کند. انواع مدل‌های بیضی، دایره، مربع، فرش کناره و لیمیت نیز از دیگر محصولات این شرکت محسوب می‌شوند.

۵. بنیان‌گذار فرش شفقی تبریز، محمد شفقی نام دارد. وی متولد سال 1327 در تبریز است. محمد شفقی در حوزه‌های طراحی، رفو و بافت فرش دستباف، خلاقیت، مهارت و سبک خاص خود را داشت. او با حساسیت و سلیقه خاص خود در زمینه بافت فرش توانسته است اعتبار خوبی در این زمینه کسب کند.

6. فرش شفقی تبریز در نمایشگاه بزرگ بین‌المللی فرش دستباف ایران سال 96 حضور داشته است.

مرتبط با : فرش شفقی تبریز
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.