6 سوال پرتکرار کاربران درباره وام های بانک ایران زمین

بانک ایران زمین به منظور حمایت از مشتریان خود، انواع تسهیلات در قالب عقود مضاربه، مشارکت مدنی، فروش اقساطی، جعاله، مرابحه و تسهیلات طرح سلامت را ارائه می‌دهد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ وام‌های بانکی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، پرداخت وام در تمامی بانک‌های داخلی و خارجی مرسوم است. منتهی هر بانک برای پرداخت تسهیلات علاوه بر اینکه تابع بانک مرکزی است، از شرایط و ضوابط داخلی وضع شده مرکزیت خود هم تبعیت می‌کند. بنابراین ممکن است در جریان فرآیند دریافت وام از بانک سوالاتی مطرح شود. در این گزارش پرتکرارترین سوالات کاربران درباره وام های بانک ایران زمین بیان خواهند شد؛

اخبار مرتبط را بخوانید:

1. طرح ویژه سلامت مختص چه افرادی است؟

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با فعالیت‌های درمانی، بهداشتی و پزشکی اعم از درمانگاه‌ها، کلینیک‌ها، پارا کلینیک‌ها، مراکز لیزر درمانی، اورژانس، توانبخشی، بازتوان ترک اعتیاد، مشاوره روانشناسی و روان پزشکی امکان استفاده از این تسهیلات را دارند. مراکز شنوایی سنجی، اپتومتری، گفتار درمانی، ساخت پروتز، دامپزشکی، شرکت‌های وارد کننده تجهیزات پزشکی، سازنده و صادر کننده انواع پروتز و تجهیزات پزشکی هم می‌توانند از این وام استفاده کنند. تنها پزشکان فاقد مطب و پرستاران و کارشناسان وابسته به پزشکی امکان دریافت این تسهیلات را ندارند.

2. کاربرد قرارداد مرابحه بانک اقتصاد نوین چیست؟

کاربرد مرابحه به منظور رفع نیازهای واحدهای تولیدی، خدماتی و بازرگانی و سرمایه در گردش واحدهای صنعتی، کشاورزی و معدنی است.

3. قرارداد مضاربه به چه منظوری استفاده می‌شود؟

قرارداد مضاربه مربوط به امور بازرگانی داخلی و خارجی است. با این وصف، بانک‌ها در مورد واردات، مجاز به انعقاد قرارداد مضاربه با بخش خصوصی نیستند. مدت قرارداد حداکثر یک سال از زمان انعقاد تا تسویه کامل موضوع است.

4. شرایط تسهیلات مشارکت مدنی بانک اقتصاد نوین چیست؟

دوره مشارکت مدنی بانک اقتصاد نوین یکساله است و در مواردی تا سه سال تمدید می‌شود. حداکثر مشارکت مدنی بانک نیز معادل 80 درصد کل سرمایه موضوع این قرارداد است.

5. حداکثر میزان تسهیلات جعاله چقدر است؟

سقف میزان وام جعاله و مدت قرارداد برای دوران ساخت، بازپرداخت و نرخ سود مورد انتظار در هر مقطع زمانی توسط اداره مرکزی تعیین و ابلاغ می‌شود. عمده کاربرد قرارداد جعاله برای تعمیر مسکن است.

6. تسهیلات مضاربه در چه صورت پرداخت می‌شود؟

هر شخص حقیقی یا حقوقی که در بخش بازرگانی و خدمات فعالیت و شرایط اعطای تسهیلات را فراهم کند و سابقه حساب خوبی داشته باشد، با ارائه مدارک مورد نیاز به بانک امکان استفاده از این وام را دارد. برای این منظور فرد واجد شرایط باید به یکی از شعب بانک ایران زمین درخواست بدهد.

انتهای پیام

 

مرتبط با : بانک ایران زمین
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.