6 روش خانگی برای از بین بردن لکه روغن و چربی از روی مبل

مبل شویی

امروزه، بیشتر افراد در منازل خود از مبلمان استفاده می‌کنند و این وسیله نقش مهمی در دکوراسیون منزل ایفا می‌کند. مبل شویی یا پرداخت هزینه آن نیز به یکی از روتین‌های خانه تکانی هرساله بسیاری از خانواده‌ها تبدیل شده است.

به گزارش کاماپرس، هیچ چیز مانند نوشیدن چای و قهوه یا میل کردن خوراکی هنگام تماشای تلویزیون در حالیکه روی مبل لم داده‌ایم، نمی‌تواند خستگی یک روز کار را از تن بیرون بیاورد. پس هر آن ممکن است سر و کله لکه‌ها روی مبل پیدا شود و هزینه مبل شویی را روی دست‌مان بگذارند؛ مخصوصا اگر لکه سرسختی روی پارچه مبل ظاهر شود.

مثلا لکه‌های چربی، سرسخت‌ترین لکه‌هایی هستند که معمولاً فقط با یک مبل‌ شویی حرفه‌ای می‌توان از شرشان خلاص شد. اگر لکه‌ها در سریع‌ترین زمان پاک نشود، ممکن است که لکه روغن به خورد پارچه مبل برود و تمیز کردن آن سخت شود. به علاوه، برای شستن مبل‌ها باید یکسری اصول رعایت شود تا آسیبی به پارچه وارد نشود. در ادامه، چند روش پاک کردن لکه چربی از روی مبل را بررسی خواهیم کرد.

استفاده از چندین روش برای از بین بردن لکه روغن و چربی ممکن است باعث شود تا لکه پایدارتر شود و به اصطلاح به خورد تار و پود پارچه برود. سپردن این کار به یک تیم مبل ‌شویی حرفه‌ای، ریسک کمتری دارد. بنابراین، توصیه می‌شود تا برای از بین بردن لکه‌های سرسخت به جای به کار بستن چندین روش از خدمات مبل‌ شویی استفاده شود.

محلول نمک و الکل؛ روشی کاملا طبیعی

یکی از خاصیت‌های الکل، سرعت بخار شدن آن در دمای معمولی است. محلول روغن و الکل یکی از راهکارهای موثر برای از بین بردن لکه چربی از روی مبل است.

مبل شویی با لکه‌برهای شیمیایی

امروزه، لکه‌برهای شیمیایی زیادی در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود که بر روی تمامی آن‌ها، نحوه مصرف توضیح داده شده است. به وسیله این لکه‌برهای شیمیایی می‌توان لکه روغن را از روی مبل پاک کرد. استفاده از دستکش در حین استفاده از این محصولات، بسیار توصیه می‌شود.

لکه چربی مبل

از محلول سرکه و آب اکسیژنه کمک بگیرید

این روش برای مبل‌های با رنگ پارچه روشن مناسب است؛ چرا که ممکن است آب اکسیژنه به رنگ پارچه‌های تیره آسیب بزند و آن را روشن یا کدر کند.

برای تهیه این محلول باید 4 قاشق آب اکسیژنه را به 50 درصد سرکه رقیق شده در آب اضافه کرد. سپس، این محلول را در اسپری ریخته و به خوبی تکان داده شود. پس از اسپری کردن محلول بر روی لکه چربی، حدود 15 دقیقه صبر کرده تا محلول اثر خود را بگذارد و بعد از بین رفتن لکه، با حوله کاغذی، مواد اسپری شده پاک شود.

در این روش باید توجه داشت که محلول نباید بر روی پارچه خشک بشود. اگر همچنان اثر لکه تا حدی باقی مانده بود می‌توان این کار را تکرار کرد تا کاملاً از بین برود.

جوش شیرین و سرکه را امتحان کنید

استفاده از جوش شیرین و سرکه یکی دیگر از روش‌های موثر از بین بردن لکه چربی است. پس از مخلوط کردن سرکه و جوش شیرین باید چند دقیقه صبر کرد تا ترکیب آماده مصرف شود. محلول آماده شده را بر روی لکه کشیده و حدود 5 ساعت صبر کنید. در این فاصله، محلول بر روی پارچه مبل خشک می‌شود و می‌توان به راحتی با استفاده از جارو برقی آن را تمیز کرد. می‌توان برای اثربخشی بهتر، این کار را دو مرتبه تکرار نمود.

پودر بچه هم جواب می‌دهد

پودر بچه، ذرات بسیار ریزی دارد که می‌تواند مایعات را جذب کند. برای از بین بردن لکه روغن از روی مبل، مقداری از این پودر بر روی قسمت چرب ریخته و تا صبح به آن فرصت دهید. این پودر چربی‌ها را جذب نموده و لکه را از بین می‌برد.

مبل شویی

استفاده از نوشابه برای مبل شویی

در این روش تنها کافیست تا یک پارچه را به مقداری نوشابه آغشته کرده و بر روی لکه ضربه بزنید. همچنین باید دقت کرد تا تنها بر روی قسمت چرب شده این کار انجام شود. سپس، مقداری پودر ماشین لباسشویی را در آب گرم حل کرده و تا حدی آن را تکان داده تا کف کند.

در نهایت، کف ایجاد شده را به کمک مسواک بر روی لکه کشیده تا اثر آن از بین برود. برای تمیز کردن کف از یک دستمال تمیز و مرطوب استفاده کنید.

مبل شویی بی‌دردسر با تیم حرفه‌ای هوم سرویز

همانطور که در ابتدا اشاره شد، برخی از لکه‌های چربی بسیار سرسخت هستند و به کار بردن این ترفندها تنها باعث آسیب بیشتر به پارچه و مقاوم‌تر شدن لکه می‌شود. با این حال، برخی افراد به دلیل اینکه تصور می‌کنند قیمت مبل شویی بسیار گران برایشان تمام می‌شود، ترجیح می‌دهند تا خودشان دست به کار شوند.

در هوم سرویز تمامی خدمات مبل شویی و تعمیرات مبل با بهترین امکانات و قیمت توسط تیم حرفه‌ای انجام می‌شود. این افراد با استفاده از دستگاه‌ها و مواد مخصوص به بهترین شکل ممکن مبلمان را شستشو می‌دهند. این کار علاوه از بین بردن کثیفی‌ها باعث سالم ماندن پارچه و اجزای داخلی مبل می‌شود. همیاران هوم سرویز تمام تلاش خود را به منظور رقم زدن تجربه‌ای خوب در سرویس‌های نظافت و پذیرایی برای مشتریان را خواهد داشت.

انتهای پیام

مرتبط با : هوم سرویز
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *