5 نکته کاربردی برای افزایش ماندگاری عطر در روزهای گرم تابستان

ژیوار

عطرهای مختلف ترکیبی متفاوت از اسانس‌های روغنی، آب و الکل هستند که افزایش درصد روغن باعث ماندگاری بیشتر آن می‌شود؛ اما در روزهای گرم، عطرهای غلیظ و سنگین رایحه‌ای آزاردهنده به خود می‌گیرند. بنابراین استفاده از عطرهای سنگین در زمان نامناسب تنها باعث هدر دادن آن‌ها و ایجاد تأثیری ناخوشایند بر دیگران می‌شود.

عطرهای مخصوص تابستان را روایح مرکباتی، اقیانوسی و یا گلی‌میوه‌ای تشکیل می‌دهند که ضمن ایجاد حس خنکی و سبکی، بسیار ناپایدار هستند. به همین خاطر در فصل تابستان مدام نیاز داریم تا عطر خود را تجدید کنیم. در بعضی از موارد می‌توان این مشکل را با استفاده از اسپری یا لوسیون هم‌رایحه با عطر خود حل کرد، اما این گزینه برای بسیاری از عطرها در دسترس نیست و از سوی دیگر، حساسیت بعضی از پوست‌ها به وجود مواد عطری در این محصولات امکان استفاده از این گزینه را از بین می‌برد. در این مواقع می‌توان با رعایت نکاتی ماندگاری عطر را بیشتر کرد.

کاماپرس در این گزارش به معرفی 5 نکته برای افزایش ماندگاری عطر در روزهای گرم می‌پردازد.

1- عطر را روی پوست مرطوب اسپری کنید

پایداری عطر روی پوست خشک پایین است؛ این به این معنا نیست که عطر را روی پوست خیس اسپری کنید، بلکه می‌توان از کرمی مرطوب‌کننده به‌عنوان پایه عطر استفاده کرد. بهترین زمان استفاده از عطر، بعد از حمام است. بهتر است بعد از حمام ابتدا پوست را با حوله‌ای خشک کنید سپس از لوسیون و کرم مرطوب‌کننده روی پوست بمالید و آن‌گاه عطر را روی پوست مرطوب‌شده با  این مواد اسپری کنید. لوسیون‌ها و کرم‌های مرطوب‌کننده بدون بو برای این کار ایده‌آل هستند اما محصولات معطر نیز فرصت خوبی برای ترکیب کردن چندرایحه با هم را فراهم می‌کنند. به این ترتیب می‌توان با ترکیب رایحه عطر مورد استفاده خود با رایحه مرطوب‌کننده یا لوسیون با رایحه‌ای خاص، ترکیبی منحصربه‌فرد و مخصوص به خود ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید:

دریان سفر امید

2- عطر را به پوستتان بزنید اما لباس و مو را نیز معطر نگه دارید

ترکیب عطر با چربی‌ سطح پوست رایحه آن را بهتر نشان می‌دهد و دوام آن را نیز بیشتر می‌کند بنابراین بهتر است عطر را پیش از پوشیدن لباس استفاده کرد. اما با اجرای تکنیکی مثل قرار دادن شیشه پر یا حتی خالی عطر، یا دستمال‌های آغشته به عطر در قفسه و کشوی لباس‌ها می‌توان رایحه را بر روی لباس‌ها ماندگار کرد. معطر کردن موها را نیز فراموش نکنید. گفته می‌شود که عطرها دوام بیشتری را روی موها نسبت به پوست نشان می‌دهند بنابراین می‌توان روی معطر کردن موها نیز به‌عنوان گزینه‌ای برای افزایش دوام عطر حساب کرد. توجه داشته باشید که عطر را بدون واسطه روی مو اسپری نکنید چرا که الکل موجود در عطر به مو آسیب می‌زند؛ بلکه برس مو یا مسواکی را به عطر آغشته کنید و روی موها بکشید.

3- به عطرتان فرصت خشک شدن بدهید

اغلب عادت کرده‌ایم بعد از اسپری کردن عطر روی محل نبض در مچ دست، مچ‌ها را روی هم بساییم بدون این‌که بدانیم این کار به ترکیب مواد عطری و پروفایل عطر آسیب می‌زنند. اسانس‌های موجوددر عطرها مواد بسیار حساس و ناپایداری هستند و حتی تکان خوردن زیاد شیشه عطر نیز می‌تواند باعث تجزیه آن‌ها شود. از این گذشته رایحه هر عطر از سه بخش ابتدایی، میانی و انتهایی تشکیل شده که هرکدام از این بخش‌ها در زمان مناسب خود آشکار می‌شوند و رایحه عطر را به‌تمامی به نمایش می‌گذارند. برای گرفتن بهترین رایحه از عطر و دوام بیشتر آن باید اجازه دهید به همان ترتیبی که باید خشک شود.

4- عطر را در جای مناسب نگه دارید

پیش از آن‌که به فکر دوام رایحه  عطر بر روی پوستتان باشید باید به دوام عطر در شیشه بیندیشید. همان‌طور که پیشتر گفته شد، اسانس‌های عطر مواد بسیار حساسی هستند و هرگونه بی‌احتیاطی در نگهداری از شیشه محتوی عطر باعث از بین رفتن رایحه خاص آن‌ها می‌شود. توجه داشته باشید که به هیچ‌وجه عطر را به شیشه دیگری منتقل نکنید زیرا تماس با هوا رایحه عطر را دچار تغییر می‌کند. همچنین فکر نگه داشتن شیشه عطر را در کنار محصولات مراقبتی در حمام از سر بیرون کنید. زیرا این کار شاید جلوه زیبایی به حمام ببخشید، اما رایحه عطر را از بین خواهد برد. درواقع حمام بدترین محل برای نگهداری عطر است. حتی‌المقدور عطر را در جای خشک و خنک و دور از نور آفتاب نگه دارید.

5- عطر را لایه‌لایه روی پوست بزنید

بضعی از افراد از تکنیک چندلایه کردن برای افزایش دوام عطر استفاده می‌کنند. این تکنیک را می‌توان به دو شکل انجام داد؛ روش اول استفاده از عطری سنگین‌تر به‌عنوان پایه و بعد اسپری کردن عطری سبک‌‌تر روی آن است. روش بهتر این است که عطر را با فواصل کوتاه 3 الی 4 دقیقه‌ای چند بار روی یک موضع اسپری کنید. با دو الی 4 بار انجام دادن این کار متوجه تفاوت آن با یک لایه معطر کردن خواهید شد.

انتهای پیام

مرتبط با : پرفیموسعطر وزیری
نهال گشت
روکش مارال
سبیت
تهران آهن
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز