5 محصول پوستی که حتما باید در سفر به همراه داشته باشید

ژیوار

هنگام سفر فرصت کمی برای رسیدگی به پوست داریم؛ اما باید در نظر داشت که اتفاقا سفر زمانی است که پوست بیش از هر زمان دیگری به مراقبت نیاز دارد. فضای کمی که در چمدان برای محصولات بهداشتی وجود دارد باعث می‌شود از لوسیون‌ها و کرم‌های مراقبتی مختلف چشم بپوشیم و به سراغ ضروری‌ترین محصولات برویم.

کاماپرس در این گزارش، به 5 محصول پوستی که باید در سفر به همراه داشته باشید می‌پردازد.

1- ضدآفتاب

مهم‌ترین محصول پوستی در هر شرایطی ضدآفتاب است؛ حتی اگر در معرض نور کم‌جان آفتاب زمستان باشید باز هم به ضدآفتاب نیاز خواهید داشت. بهتر است در سفر از ضدآفتاب‌های معدنی (فیزیکی) استفاده کنید که بتوانید آن را به زیر چشم نیز بمالید. مقدار استاندارد استفاده از ضدآفتاب در هر بار استفاده 2 بند انگشت است و هر 2 ساعت یک‌بار نیز باید آن را تمدید کرد. توجه کنید که SPF ضدآفتاب کمتر از 30 نباشد.

بیشتر بخوانید:

دریان سفر امید

2- پاک‌کننده پوست

در سفر پوست بیش از اوقات عادی در معرض آلودگی قرار دارد و به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان از شوینده صورت چشم پوشید. در کنار شوینده برای پاک کردن کرم و ضدآفتاب از روی صورت باید میسلار واتر نیز به همراه داشته باشید. جای شوینده را نمی‌توان با دستمال مرطوب پر کرد چون دستمال مرطوب پوست را به‌طور عمقی پاکسازی نمی‎‌کند و گاهی حاوی مواد حساسیت‌زا برای پوست است.

3- کرم گزیدگی و التهاب

حضور در طبیعت و یا اقامت‌گاه‌هایی که از بهداشت آن‌ها مطمئن نیستید با حشرات و آلودگی‌های مختلف گره خورده است. از این گذشته تابش آفتاب نیز، می‌تواند در پوست ایجاد التهاب کند. به همین خاطر باید کرم‌های التیام‌بخش محل گزش حشرات، کرم ضدالتهاب و یا ضدآفتاب‌سوختگی را به همراه داشت.

4- مرطوب‌کننده و آبرسان

آب‌وهوای خیلی سرد و خیلی گرم، هردو باعث خشک شدن پوست می‌شوند. از سوی دیگر شست‌وشوی پوست بدون مرطوب‌ کردن و یا آب‌رسانی به آن باعث خشک و پوسته‌پوسته صورت می‌شود. مرطوب کننده و آب‌رسان به‌خودی‌خود از اجزاء ضروری روتین پوستی هستند و در سفر نیز اهمیت بیشتری می‌یابند.

5- کرم دور چشم

اگر مدت سفر کوتاه باشد ضروری‌ترین وسایل کفایت می‌کند اما با طولانی شدن آن به کرم دور چشم نیز نیاز پیدا خواهید کرد.

انتهای پیام

مرتبط با : پوست منروژاشاپمدیاژ
نهال گشت
روکش مارال
آژانس هرمس 724
تهران آهن
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز