5 رمزارز برتر جهان در سال 1401

مسائل مختلف جهانی مثل جنگ روسیه و اوکراین و ثروت اندوزی بیشتر دولت‌ها باعث شده تا مردم به بازار ارزهای دیجیتال بیشتر توجه کنند. چون دولت‌ها توان دخل و تصرف در رمزارزها را ندارند و مردم به وسیله آن‌ها به راحتی امکان مبادله و داد و ستد را خواهند داشت. در واقع ارزهای دیجیتال ابزار مناسبی برای مقابله با انباشت ثروت دولت‌ها و حفظ دارایی و سرمایه مردم هستند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار رمزارزها، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، هر چند که با وقوع جنگ روسیه و اوکراین درباره رویکرد مردم به رمزارزها تردید وجود داشت، اما سرانجام مردم این دارایی‌ها را به مثابه طلا مورد توجه قرار دادند. هم اکنون بازار رمزارزها تحت تاثیر عواملی مانند محدودیت دولت‌ها، مسئله تورم و رشد سریع نرخ بهره و … تلاطم دارد. اما بسیاری از سرمایه داران و فعالان این حوزه معتقدند که نوسان شکل گرفته زودگذر بوده و به زودی این بخش با قدرت هر چه تمام و قیمت‌های بالاتر مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت. بنابراین شرایط کنونی فرصت مناسبی برای خرید ارزهای دیجیتال و انباشت آن است که در آینده به سرمایه گذاران خود سود برسانند. اما احتمالا برای خوانندگان در خصوص خرید رمزارز مناسب و انباشت آن سوال مطرح شده که در ادامه این گزارش به سوال مذکور پاسخ داده شده و رمزارزهای مناسب معرفی می‌شوند؛

اخبار مرتبط را بخوانید:

اتریوم

این رمزارز یک شبکه مبتنی بر بلاکچین با واسطه مبادله، ارز دیجیتال اتر است. توسعه دهندگان شبکه اتریوم را برای استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز، توکن‌های امنیتی و غیرقابل تعویض مورد بهره برداری قرار می‌دهند. این رمزارز به دلیل عملکرد قرارداد هوشمند یک رقیب سرسخت برای بیت کوین محسوب می‌شود. قراردادهای هوشمند همانند قراردادهای کاغذی بوده و در صورتی که همه شرایط لازمه آن‌ها محقق شود مانند بانک قابل اجرا هستند.

کاردانو

این ارزدیجیتال بدون حوزه قضایی توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم ساخته شده است. کاردانو به منظور استفاده در تراکنش‌های مالی با کارمزد صفر طراحی شده و به همین دلیل از لحاظ سرعتی از بیت کوین و اتریوم پیشی گرفته است. این رمزارز یکی از بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال برای استفاده از بلاکچین اثبات سهام محسوب می‌شود.

اولانچ

اولانچ زمانی که به بازار رمزارزها وارد شد خود را به عنوان یکی از «سریع‌ترین پلت فرم قراردادهای هوشمند در صنعت بلاک چین» معرفی کرد. توانایی این پروژه ارائه تراکنش‌های ارزان‌تر در کسری از زمان است. پلتفرم اولانچ در ماه‌های گذشته بودجه 230 میلیون دلاری خود را برای پشتیبانی از طرح‌های دی ای اف آی تکمیل کرد و به مکانی مناسب برای راه اندازی این پروژه‌ها تبدیل شد. این قبیل فعالیت‌ها باعث شده تا اولانچ به یک بستر مناسب برای سرمایه گذاری تبدیل شود.

سولانا

این رمزارز می‌تواند 50 هزار تراکنش را در ثانیه پردازش کرده و در این خصوص کارمزدهای بسیار پایینی داشته باشد. سولانا با اثبات مفهوم تاریخ خود، مکانیزم‌های اجماع را تغییر می‌دهد. یعنی به جای اینکه سرمایه گذاری روی پلتفرم برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها رخ دهد، درستی تمامی تراکنش‌های انجام شده با یک مهر زمانی روی بلاکچین ثبت خواهد شد.

بیت کوین

اولین ارز دیجیتالی که شکل گرفت و بین مردم معروف شد، بیت کوین نام داشت. همین رمزارز در سال 2021 به عنوان بهترین ارز دیجیتال بازار شناخته شد و بار دیگر جایگاه خود را در بین مردم تثبیت کرد. تراکنش‌های رمزارز معروف نسبتا سریع و به صرفه است. تراکنش‌های این ارز دیجیتال برخلاف ارزهای صادر شده توسط دولت، نیازی به ارائه اطلاعات شخصی مالی خصوصی یا قابل شناسایی کاربران ندارند. سال گذشته این رمزارز توانست به محدوده 64 هزار دلاری هم برسد و بالاترین رشد قیمتی را به دست آورد.

با توجه به اینکه بازار رمزارزها دائما در حال نوسان است و نمی‌توان درباره این بازار قضاوت مناسبی داشت، اما به نظر ارزهای دیجیتال معرفی شده به دلیل ویژگی‌هایی که بیان شد شرایط مناسبی در سال جاری پیدا کنند و سرمایه گذاری در آن‌ها به صرفه باشد.

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *