4 راهکار طلایی برای کاهش هزینه لجستیک خدمات پستی

4-راهکار-طلایی-برای-کاهش-هزینه-لجستیک-خدمات-پستی-کاماپرس
ژیوار

امروزه بسیاری از امور روزمره افراد جامعه، فعالیت‌ها و فرآیندهای کسب‌وکارها با لجستیک گره خورده است. تقریبا اکثریت صنایع بازرگانی، گردشگری، تولیدی و بسیاری از واحدهای خدماتی به زیرساخت‌های لجستیک وابسته هستند.

به گزارش کاماپرس، در یک تعریف ساده می‌توان لجستیک را فرآیند مدیریت نحوه تامین، ذخیره و حمل و انتقال منابع از یک نقطه به نقطه دیگر دانست. لجستیک بخشی از زنجیره تامین بوده که وظیفه دارد یک مرسوله را از نقطه مبدا به مقصد ارسال کند و به دست گیرنده نهایی برساند.

بنابراین، در یک تعریف کلی می‌توان لجستیک را یک فرآیند نظارتی و برنامه‌ریزی شده دانست که بر روی حمل و نقل و نگهداری محصولات از مرحله تامین تا تحویل نظارت دارد.

در این گزارش، هدف استفاده از خدمات لجستیک، راهکارهای لازم برای کاهش هزینه لجستیک و مزایای استفاده از آن بررسی شده است.

از خدمات لجستیک برای چه اهدافی استفاده می شود؟

امروزه لجستیک در فضای کسب‌وکار و تجارت به منظور حداقل رساندن هزینه‌های سازمان و ایجاد یک وضعیت مطلوب در زمان و مکان برای کالای مورد نظر استفاده می‌شود. در واقع کسب و کارها با هدف ایجاد یک تمایز رقابتی نسبت به سایر رقبای خود، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها از خدمات لجستیک بهره می‌برند.

دریان سفر امید

استفاده از لجستیک در کسب‌وکارهایی که محصولات فیزیکی به فروش می‌رسانند، اهمیت بسیار فراوانی دارد و اگر به صورت اصولی و صحیح انجام شود، تاثیر فراوانی در میزان فروش و سود یک کسب‌وکار ایجاد می‌کند.

 4-راهکار-طلایی-برای-کاهش-هزینه-لجستیک-خدمات-پستی-کاماپرس

نکات طلایی برای کاهش هزینه لجستیک

امروزه با گسترش کسب‌وکارهای اینترنتی و فروش محصولات و کالاها به صورت عمده یا خرده فروشی و ارسال آن‌ها به سراسر کشور با کمترین هزینه به یکی از دغدغه‌های اساسی صاحبان آن تبدیل شده است.

بسیاری از افراد پیش از راه‌اندازی یک کسب‌وکار با برنامه‌ریزی دقیق و اصولی به دنبال راهکارهایی جهت کاهش هزینه‌های مرتبط با حمل و نقل محصولات و کالاهای خود هستند.

در محاسبه هزینه پست لجستیک، عوامل متعددی چون وزن محصول، نقطه مبدا و مقصد، مسافتی که باید طی شود و استفاده از لجستیک معمولی یا فوری بر روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد.

انتخاب مسیرهای ایمن و نزدیک‌تر

شرکت‌ها معمولا پیش از ارسال مرسوله‌ها مسیر حرکت وسایل نقلیه را بررسی کرده و بهترین را انتخاب می‌کنند. انتخاب مسیرهای اشتباه که تراکم ترافیکی و جمعیتی در آن‌ها زیاد است، منجر به زمان بیشتر برای رانندگی و در نهایت افزایش هزینه خدمات لجستیک می‌شود.

همچنین، استفاده از خدمات یک تیم حرفه‌ای همچون «پستکس» ضمن صرفه‌جویی در زمان، صرفه‌جویی در هزینه‌ها را نیز به دنبال خواهد داشت. علاوه برآن باید زمان مناسب برای ارسال کالاها را در نظر گرفت.

تعیین کارآمدترین و مقرون به صرفه‌ترین مسیر برای رانندگان را باید در ساعاتی در نظر گرفت که تراکم ترافیکی بسیار پایین باشد؛ این امر موجب کاهش هزینه و سرعت بالای تحویل کالای پستی در خدمات لجستیک می‌شود.

4-راهکار-طلایی-برای-کاهش-هزینه-لجستیک-خدمات-پستی-کاماپرس

ادغام حمل و نقل

اگر هر بار بخشی از کالاها به مکانی مشخص ارسال می‌شود، برای کاهش هزینه لجستیک بهتر است این حمل و نقل را با یکدیگر ادغام کنید. این فرآیند می‌تواند رقم کلی هزینه حمل‌ونقل را کاهش دهد و منجر به کاهش هزینه لجستیک شود.

ترکیب بهینه سفارشات مشتریان برای جلوگیری از حمل‌ونقل خالی، یکی از راهکارهای موثر برای کاهش هزینه‌های لجستیک است. جمع‌آوری سفارشات مشتریان نزدیک به هم برای ارسال در یک مرسوله، برنامه‌ریزی مسیرها به‌گونه‌ای که سفارشات رفت و برگشت ترکیب شوند و اولویت‌بندی سفارشات براساس مسیرهای موجود از جمله راهکارهای کاهش هزینه لجستیک به شمار می‌رود.

اجرای این روش‌ها منجر به کاهش چشمگیر مسافت و تعداد دفعات حمل‌ونقل کالا شده و بسیاری از هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

استفاده از پهبادها

پهبادها در مقایسه با سایر وسایل نقلیه دارای مزایایی چون کاهش آلودگی هوا به دلیل عدم استفاده از سوخت، صرفه‌جویی در انرژی، بهبود سرعت تحویل و کاهش هزینه‌ها هستند. پهبادها هزینه‌های لجستیک را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهند؛ زیرا برای استفاده از آنها نیازی به رانندگی و استفاده از سوخت نیست.

* طراحی بسته‌بندی کالا در ابعاد کوچکتر، وزن حجمی مرسوله را به حداقل می‌رساند. استفاده از یک بسته‌بندی بزرگ برای محصولات، پرداخت هزینه لجستیک را افزایش می‌دهد.

* شرکت‌های حمل و نقل ممکن است در روزهای اوج سفارشات همچون روزهای منتهی به تعطیلات که تعداد بسته‌های ارسالی افزایش پیدا می‌کند، هزینه‌های بیشتری دریافت کنند. بنابراین، ارسال مرسوله‌های پستی خود را به روزهای منتهی به تعطیلات محول نکنید و آن را در طی روزهای کاری ارسال کنید.

 4-راهکار-طلایی-برای-کاهش-هزینه-لجستیک-خدمات-پستی-کاماپرس

انتخاب کم هزینه ترین شرکت پستی

به غیر از روش‌های پستی، شرکتی که برای خدمات لجستیک انتخاب می‌کنید باید ضمن ارائه خدمات مناسب، امکان کاهش هزینه ارسال مرسوله را نیز برای مشتریان خود فراهم کند. یکی از کارآمدترین روش‌های هزینه ارسال سفارشات برای کسب‌وکارهای آنلاین و روش ارسال پست درب تا درب، استفاده از خدمات مجموعه معتبر پستکس است.

مجموعه پستکس با هدف ارائه بهتر به مشتریان خود و تسهیل فرآیند ارسال سفارشات داخلی و خارجی، یک برنامه‌ریزی دقیق در حوزه سیاست‌گذاری قیمتی خود انجام داده که کاهش هزینه ارسال لجستیک را برای مشتریان در پی داشته است.

مجموعه پستکس به عنوان اولین سامانه جامع و آنلاین خدمات پستی در ایران بوده که در وبسایت خود امکان محاسبه هزینه پست در کوتاه‌ترین زمان ممکن را فراهم آورده است.

برای محاسبه هزینه پست تنها کافی است به وبسایت پستکس به آدرس  www.mag.postex.ir مراجعه کرده و مشخصات بسته خود از جمله مبدا، مقصد، وزن کالا، نوع کالا و ارزش بسته ارسالی را وارد کنید.

 4-راهکار-طلایی-برای-کاهش-هزینه-لجستیک-خدمات-پستی-کاماپرس

مهم ترین مزایای خدمات لجستیک چیست؟

امروزه با گسترش کسب‌وکارهای متنوع در سراسر ایران و جهان، لجستیک اهمیت بسیار زیادی میان مشاغل بزرگ و کوچک پیدا کرده و مزیت‌های بسیاری برای کسب‌وکارها و سایر نهادها در پی داشته است. افزایش بهره‌وری، ایجاد مزیت رقابتی، کاهش هزینه‌ها و تحویل و انتقال در کوتاه‌ترین زمان ممکن از جمله مزایای لجستیک محسوب می‌شود.

* یک سیستم لجستیک اصولی و دقیق در کسب‌وکار تا میزان زیادی بهره‌وری و میزان بازدهی را افزایش می‌دهد و از بروز هرگونه اشتباهی جلوگیری می‌کند.

* یکی از اصلی‌ترین مزایای یک سیستم لجستیک اصولی کاهش هزینه‌های یک کسب‌وکار است. یک سیستم لجستیک می‌تواند ضمن صرفه‌جویی در زمان، بهره‌وری و بازدهی را تا میزان بسیار زیادی افزایش دهد و میزان هزینه‌های مرتبط با انتقال مرسوله یک نهاد یا سازمان را کاهش دهد.

* خدمات لجستیک در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد، استفاده از خدمات لجستیک سبب می‌شود تا مرسوله شما در سریع‌ترین زمان ممکن و به دقت بالا و بدون هیچ‌گونه آسیبی به دست مشتری برسد.

این مزیت و تجربه یک خرید عالی سبب می‌شود تا مشتریان در موارد بعدی نیز شما را نسبت به سایر رقبا در الویت قرار دهند.

انتهای پیام

مرتبط با : پستکس
نهال گشت
تهران آهن
روکش مارال
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز