xiaomi

باز شدن پای شیائومی به ۸۰ کشور طی ۴ سال اخیر

شیائومی، غول تکنولوژی چینی، طی ۴ سال اخیر ۸۰ بازار جدید را به روی خود گشوده است که یک موفقیت بزرگ برای این شرکت به شمار می‌رود.

به گزارش کاما پرس به نقل از سی ان بی سی ، شیائومی غالبا به علت شباهتش با آیفون به‌عنوان اپل چینی لقب می‌گیرد. این شباهت در طراحی محصولی براق و صیقلی، یا فروشگاه‌هایی که لامپ‌های روشن دارند و کارکنان مشتاقی که  تی‌شرت‌های یکدست به تن دارند، کاملاً بارز است اما شیائومی هرگونه شباهتی را جدای از این ویژگی‌های ظاهری رد می‌کند.شینگ وانگ، معاون ارشد شیائومی و رئیس تجارت‌های بین‌المللی این شرکت، در دفتر مرکزی خود به CNBC گفت: من فکر می‌کنم که اپل یک شرکت بزرگ است و آن‌ها کارهای زیادی برای ابداع تکنولوژی انجام داده‌اند. ما هم همین کارها را به صورتی متفاوت انجام می‌دهیم. ما می‌خواهیم به‌جای قیمت بسیار بالا محصولاتمان را با حداقل قیمت بفروشیم. تولید گوشی‌های هوشمند عالی با قیمت پایین، نکته‌ای است که باعث موفقیت شیائومی در چین شده است و همین عملکرد باعث خواهد شد که در بین مصرف‌کنندگان هندی هم موفقیت‌هایی  را به دست آوریم.

شیائومی درسال ۲۰۱۰ در پکن پایه‌گذاری شد و از سال ۲۰۱۴ که اولین تاخت‌وتاز خود را به خارج از کشور یعنی سنگاپور شروع کرد، گسترش کمپانی را شروع کرد و حالا توانسته در ۸۰ بازار جدید گسترش پیدا کند. طبق گزارش IDC (شرکت بین‌المللی اطلاعات)، در حال حاضر شیائومی محبوب‌ترین گوشی هوشمند هند است و به‌تازگی به‌عنوان جوان‌ترین کمپانی در لیست فورچون جهانی ۵۰۰  قرار داده‌شده است.هم‌اکنون شیائومی بیش از ۱۰۰۰ فروشگاه خرده‌فروشی در شهرهای مختلف ازجمله مکزیکوسیتی، دبی و لندن دارد. شعار شیائومی مبنی بر اینکه این شرکت در آینده هیچ درآمدی از بازار چین نخواهد داشت، در آینده ممکن است به واقعیت بپیوندد چراکه در حال حاضر ۴۰ درصد از کل درآمد شیائومی از خارج از کشور چین تأمین می‌شود. این شرکت قبلا اعلام کرده بود که قصد دارد در سال ۲۰۱۹ بازارشان را در ایالات متحده آمریکا گسترش دهد اما حالا اجرای این برنامه‌ها بخاطر تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا و چالش‌های توسعه تجاری رقیب خانگی شیائومی یعنی شرکت هوآوی با آمریکا، به تعویق افتاده‌اند.

xiaomi_shop