3 سوال پرتکرار کاربران درباره وام های بانک صنعت و معدن

بانک صنعت و معدن یک مجموعه اختصاصی است که انواع خدمات پولی و تسهیلاتی را به بخش‌های مختلف صنعتی ارائه می‌دهد. این بانک در صورت داشتن منابع مالی کافی انواع تسهیلات بلند مدت و کوتاه مدت را به مشتریان واجد شرایط اعطا می‌کند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ وام‌های بانکی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، بانک صنعت و معدن تسهیلاتی که ارائه می‌دهد در زمینه افزایش کیفیت بخش‌های مختلف صنعتی است. از آنجایی که این وام‌ها ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند، بنابراین ممکن است سوالات زیادی درباره مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت آن‌ها به وجود بیاید. به همین منظور در این گزارش انواع سوالات پرتکرار درباره تسهیلات بانک صنعت و معدن برای خوانندگان بیان خواهد شد؛

اخبار مرتبط را بخوانید:

اجاره خودرو در تهران

1. انواع تسهیلات بانک صنعت و معدن

این بانک منابع مالی خود را در قالب تسهیلات کوتاه مدت و بلندمدت به مشتریان واجد شرایط اعطا می‌کند. تسهیلات مالی بلندمدت برای تامین مالی بخشی از هزینه‌های سرمایه گذاری جهت ایجاد یا توسعه واحدهای صنعتی، معدنی و گردشگری یا تامین شرایط لازم جهت بهره برداری مطلوب از این واحدها، به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می‌شود. این وام‌ها با انعقاد یکی از عقود اسلامی بین بانک و مشتری قابل استفاده است.

تسهیلات کوتاه مدت هم به صورت سرمایه در گردش به مشتریان اعطا می‌شود. هدف اصلی از ارائه این نوع وام‌ها، خرید و تهیه مواد اولیه، قطعات، لوازم یدکی و بسته بندی در زمینه‌های صنعتی، معدنی و خدماتی ذی ربط به متقاضیان واجد شرایط است.

2. پیش شرط لازم برای دریافت وام‌های بانک صنعت و معدن

متقاضیان به منظور ارائه درخواست تسهیلات بلندمدت باید به یکی از شعب بانک مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه دهند. در صورتی که طرح ارائه شده در فهرست طرح‌های فاقد اولویت نباشد، بانک موافقت خود را با تهیه گزارش توجیهی اعلام خواهد کرد. بعد از آن متقاضیان به وسیله یکی از شرکت‌های مهندس مشاور منتخب بانک، گزارش توجیهی موردنظر خود را تهیه می‌کنند و آن را به همراه مدارک لازم به بانک تحویل می‌دهند.

اما برای تسهیلات سرمایه در گردش مشتریان حتما باید دارای حساب جاری قرض الحسنه در بانک باشند. حداکثر زمان استفاده و بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش اعطایی این بانک یک سال اعلام شده که مدت زمان آن با توجه به طرح پیشنهادی و نظر بانک قابل تغییر است. مدارک و ضمانت‌های مورد نیاز به منظور دریافت این تسهیلات هم با توجه به مبلغ وام و مواردی این چنین از مشتریان دریافت می‌شود.

3. نوع ارائه تسهیلات کوتاه مدت بانک صنعت و معدن به مشتریان

در صورت تصویب اعطای تسهیلات، بانک با مشتری یک قرارداد رسمی یا عادی منعقد خواهد کرد. متقاضیان دریافت تسهیلات از بانک صنعت و معدن در تمامی مراحل ارائه درخواست تسهیلات این امکان را دارند تا از طریق شعبه نسبت به وضعیت خود آگاهی پیدا کنند. لازم به ذکر است که اعتبارسنجی متقاضی دریافت وام و ضمانت‌هایی که ارائه داده هم توسط بانک انجام خواهد شد.

مرتبط با : بانک صنعت و معدن
نرم افزار حسابداری
قیمت روز تیرآهن
تور اروپا نوروز 1403
سیم آخر-کاماپرس
لوازم آرایشی سفیر
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز