یارانه سفر به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در یک نشست خبری گفت: دولت باید نه فقط تماشاچی، بلکه حامیان و هواداران واقعی تیم ملی فوتبال را شناسایی کند و با دادن یارانه سفر، آنها را به عنوان یار دوازدهم به قطر بفرستد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ جام جهانی 2022، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، به نقل از ایرنا، حرمت الله رفیعی، در نشست خبری که شنبه گذشته برگزار شد اظهار کرد: واحد متولی هماهنگی در ایران در زمان جام جهانی نباید برای اعزام گردشگر انحصار ایجاد کند، این روش منجر به زیاده‌خواهی و ایجاد بازار سیاه می‌شود، بلیت و خدمات و تسهیلات باید مستقیم به دست مصرف‌کننده تماشاچی واقعی که حامی واقعی تیم ملی است، برسد، نه به چند برابر قیمت آن هم به افرادی که حامی تیم ملی نیستند. چرا باید پشت دروازه تیم ملی ما کسانی باشند که ضد ما شعار بدهند!

در این زمینه بخوانید:

دولت باید هوای یار دوازدهم را داشته باشد

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی گفت: نماینده ایران هر دستگاه و واحدی که هست برای هماهنگی امور مربوط به اعزام گردشگر، باید به کشور میزبان برود و حقوق ایران را مطالبه کند، از اینجا نشستن که کار حل نمی‌شود. از خیلی پیش‌تر باید این کارها انجام میشد. سهمیه حامیان تیم ملی ایران مشخص است.

رفیعی بیان کرد: دولت نباید از این سرمایه عظیم حامیان چند برابر بلیت بازی و هتل پول بگیرد، کسی که بلیت هواپیما و مسابقه و هتل را چندین برابر تهیه کند انگیزه برای دفاع از تیم ملی ندارد.

دولت باید برای یار دوازدهم تیم ملی برنامه‌ریزی کند حتی یارانه مجانی بدهد و حقوق واقعی آنها را در یک تور واقعی ارزان تامین کند نه اینکه هر واحدی بدون برنامه و ناهماهنگ به دنبال کار خود باشد.

قیمت تور جام جهانی ؛ گمانه‌زنی و تبلیغ

وی درباره برنامه‌ریزی و هماهنگی برای خدمات به گردشگران ایرانی در زمان برگزاری بازی‌های جام جهانی اظهار داشت: برای جام جهانی قطر هیچ نرخ‌گذاری انجام نشده است، هنوز قیمت بلیت هواپیما و هزینه هتل مشخص نشده، بلیت مسابقات هم به هیچ‌کسی داده نشده، همه گمانه‌زنی‌ها تبلیغی است.

رفیعی تاکید کرد: علاقه‌مندان به سفر به قطر در زمان جام جهانی نباید اکنون توری را خریداری کنند زیرا تا نرخ گذاری رسمی مشخص نشود خریدی و فروشی وجود ندارد بلکه تنها می‌توانند از دفاتر معتبر رسمی بخواهند که اگر قرار است تور جام جهانی داشته باشند، از هم اکنون اسامی آنها را فقط در فهرست قرار دهند.

قیمت های جام جهانی قطر حقیقت ندارد

رفیعی درباره قیمت‌گذاری‌هایی که از هم اکنون درباره تورهای جام جهانی اعلام می‌شود، گفت: قیمت‌های ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون تومانی تور جام جهانی قطر حقیقت ندارد، همه گمانه‌زنی است، هنوز هیچ‌کس قیمت بلیت مسابقه و قیمت بلیت هواپیما را نمی داند. همه آنهایی که قیمت اعلام می کنند در حال رصد بازار هستند.

روسیه باید درس عبرت قطر شود

وی همچنین با اشاره به اینکه در ادوار گذشته جام جهانی درباره اعزام گردشگر و حامی، موفق عمل نکردیم، افزود: در سال ۲۰۱۸ در روسیه که کشور همجوار ما بود برنامه خاصی نداشتیم. این همه جمعیت به روسیه رفت و بلیت‌هایی که سهمیه ایران بود و باید افرادی که از تیم ملی حمایت می‌کردند، به روسیه می رفتند، اما جایگاه حامی تیم ملی خالی بود فقط تعداد معدودی ایرانی بودند و بقیه از ملیت‌های دیگر بودند، باید از تجربه جام جهانی روسیه درس بگیریم.

رفیعی گفت: ایران به شرطی از مرحله اول صعود می‌کند که دولت تمام قد و کامل حمایت کند، در وهله اول که یارانه به حامی واقعی بدهد، اگر نمی‌تواند دست کم تلاش کند بلیت‌ها با قیمت واقعی به دست حامیان واقعی برسد.

فرصت طلایی ایران در جام جهانی قطر

جام جهانی قطر تقریبا هشت ماه دیگر برگزار خواهد شد. تیم ملی فوتبال ایران در قرعه‌کشی 12 فروردین که در دوحه برگزار شد با انگلیس، آمریکا و یکی از تیم‌های پلی‌آف اروپا هم‌گروه شد. خیلی از آژانس‌های مسافرتی از همین حالا مجوز تورهای خود را برای جام جهانی از کشور قطر دریافت کرده‌اند و پکیج‌های خود را برای این رویداد ارائه داده‌اند.

طبق اعلام فیفا طرفداران فوتبال در سراسر جهان بیش از 800 هزار بلیط تهیه کرده‌‎اند و اولین مرحله فروش بلیت به پایان رسیده است. گفته می‌شود در صورتی که ایرانیان مایل به تماشای سه بازی فوتبال باشند حداقل هزینه‌شان 6 میلیون تومان می‌شود و حداکثر هزینه سفرشان 18 میلیون تومان خواهد شد که این رقم با توجه به شرایط متغیر خواهد بود.

باتوجه به اینکه قطر فاصله نزدیکی به ایران دارد، جام جهانی 2022 قطر می‌تواند یک فرصت طلایی برای جذب گردشگران خارجی باشد. پیش از این مدیرکل توسعه گردشگری خارجی از موافقت وزارت خارجه با لغو ویزای ایران از مبدأ کشور قطر همزمان با جهام جهانی ۲۰۲۲ خبر داده بود. این یک مشوق خوب برای گردشگران خارجی از قطر به ایران است.

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

10 دیدگاه برای “یارانه سفر به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

  1. سحر گفته:

    من به کشورهای ترکیه مالزی ارمنستان کره جنوبی سفر کردم
    قطر هم تجربه جالبی باید باشه
    کدوم آژانس به صرفه ترین قیمت رو داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.