گیمرها به چه اینترنتی نیاز دارند؟

گیمر
ژیوار

اگر اهل بازی با کنسول، موبایل یا کامپیوتر هستید، حتماً می‌دانید که بخش آنلاین هر بازی جذاب‌ترین قسمت آن است. برای گیمرها پیدا کردن بهترین سرویس اینترنت، بدون قطعی و تاخیر، همراه با سرعت و کیفیت بالا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید یا فقط اوقات فراغت خود را با بازی‌های آنلاین سپری می‌کنید، به کیفیت بالایی از اینترنت نیاز خواهید داشت.

به گزارش کاماپرس، سرعت دانلود، سرعت آپلود و پینگ تایم سه عامل موثر بر کیفیت بازی آنلاین هستند، اما نوع اینترنتی که دریافت می کنید و دستگاهی که برای بازی استفاده می‌شود (کنسول، لپ تاپ، PC و غیره) تاثیر به سزایی روی تجربه بازی آنلاین دارند. معیارهای متعددی در انتخاب یک سرویس اینترنت برای گیمرها وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
تاخیر و پینگ کمتر داشته باشد
تأخیر زمانی است که بسته‌های داده از سرور بازی به دستگاه می‌رسند. از طرف دیگر، پینگ مدت زمانی است که طول می‌کشد (بر حسب میلی ثانیه) تا یک بسته داده از دستگاه خارج شود، به سرور بازی برسد و به دستگاه برگردد. Latency و Ping هر دو معیار “تاخیر” در یک بازی هستند. هر چه تاخیر و پینگ پایین‌تر باشد، تجربه بازی در لحظه بهتر خواهد بود. رسپینا با ارائه سرویس اینترنت اختصاصی، تمام پهنای باند را به یک مشترک اختصاص می‌دهد و در نتیجه اینترنتی پایدار با سرعت بالا و کمترین میزان تاخیر و پینگ را به گیمرها ارائه می‌نماید.
بستر اتصال مناسب
ایسنا در گزارشی افزود: در ایران اغلب ISP ها اینترنت خود را بر بستر خطوط سیمی یا کابل مسی ارائه می‌دهند که نویز بالایی دارند و به‌ندرت قادر به ارائه اینترنت با سرعت بیش از ۸ مگابیت بر ثانیه به کاربران هستند. اما اینترنت اختصاصی رسپینا بر بستر ارتباطات رادیویی بوده و برخلاف سرویس‌های ADSL به خطوط مخابرات وابسته نیست. در نتیجه اینترنتی با سرعت نامحدود و پایدار را برای مشترکین و به‌ویژه گیمرها فراهم می‌آورد.
سرعت متقارن داشته باشد
معیاری دیگری که باید بر آن تمرکز کرد، سرعت متقارن است. منظور از سرعت متقارن، اینترنتی با سرعت آپلود و دانلود برابر است. از آنجایی که در بازی آنلاین، داده‌ها به‌صورت همزمان ارسال و دریافت می‌شوند، در نتیجه برای تجربه یک بازی روان و بدون تاخیر، به اینترنتی با سرعت متقارن نیاز است.
اینترنت اختصاصی رسپینا با امکان دریافت سرعت آپلود و دانلود برابر برای مشترکین امکان‌پذیر است. در این سرویس محدودیت در سرعت آپلود از بین رفته و برای مشترکین و به‌ویژه گیمرها این امکان را فراهم آورده است تا متناسب با نیاز خود، پهنای باند متقارن یا نامتقارن را انتخاب کنند.
ضریب اشتراک مهم است
یکی از معیارهای مهم که توسط بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت نادیده گرفته می‌شود، ضریب اشتراک یا Contention ratio است. ضریب اشتراک تعداد کاربرانی است که به‌طور همزمان از یک پهنای باند استفاده می‌کنند. در صورتی‌که تعداد کاربران همزمان بر روی یک شبکه زیاد باشد، سرعت اینترنت کاهش می‌یابد و تاخیر نیز به همان نسبت اتفاق می‌افتد.
حجم و سرعت نامحدود
از آنجایی که بازی‌های آنلاین میزان حجم مصرفی را افزایش می‌دهند، سرویسی با حجم و سرعت نامحدود مناسب‌ترین انتخاب برای گیمرها است. حجم نامحدود در سرویس‌های اشتراکی از سرعت بسیار پایینی برخوردار است و در ساعات اوج مصرف، سرعت اینترنت به شدت کاهش می‌یابد. در نتیجه بهترین انتخاب، سرویس اینترنت اختصاصی با حجم و سرعت نامحدود در تمام ساعات شبانه‌روز است. رسپینا با در نظر گرفتن معیارهای اساسی در انتخاب سرویس اینترنت، سرویس اینترنت اختصاصی خود را با سرعت پایدار و حجم نامحدود به گیمرها ارائه می‌نماید. پهنای باند اختصاصی رسپینا بدون محدودیت در حجم و سرعت، دسترسی کاربران به اینترنتی پایدار در تمام ساعات شبانه‌روز را فراهم می‌کند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

دریان سفر امید

انتهای پیام

نهال گشت
سبیت
آژانس هرمس 724
تهران آهن
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز