گرانی دلار با فوتبالیست های ایرانی چه می کند؟

ژیوار

چندین سال است که فوتبالیست‌های ایرانی به دلایل فنی و غیر فنی از جمله کاهش ارزش ریال نسبت به ارزهای خارجی، قید بازی در ایران را می‌زنند و راهی کشورهای اروپایی می‌شوند.

به گزارش کاماپرس؛ در سالهای گذشته، تعداد کمی از فوتبالیستهای ایرانی در لیگ های اروپایی موفق ظاهر شدند. از جمله آنها می توان به سردار آزمون، کاوه رضایی، مهدی طارمی و … اشاره کرد اما خیلی از بازیکنان ایرانی بعد از سال‌ها درجا زدن و عدم راهیابی به باکیفیت‌ترین تیم‌ها این کشورها، مسیر بازگشت به ایران را انتخاب کردند. کاهش ارزش ریال و کیفیت فنی تیم های اروپایی عمده ترین دلایلی است که فوتبالیستها را به خارج از ایران می کشاند اما در این مسیر ، برخی به سرعت به سمت نابودی فوتبال خود پیش می روند.

سودای اروپا با بازیکنان ایرانی چه کرد؟

جدا از حضور در این کشورها، برخی از فوتبالیست‌ها که در سودای دیده شدن هم بودند، در نهایت با افت فاحش فوتبال‌شان و از دست دادن پیراهن تیم‌ملی هم مواجه شده‌اند که در این بین باید به بازیکنانی مانند صادق محرمی، فرشاد احمدزاده، وحید امیری، امید نورافکن، یونس دلفی و حتی سعید عزت اللهی اشاره کرد.

به نقل از ایسنا؛ در عوض مقایسه کنید بازیکنانی مانند علی کریمی، ستاره کنونی استقلال و از بازیکنان حاضر در اردوی تیم‌ملی که بعد از یک فصل حضور در کرواسی، متوجه انتخاب اشتباهش شد و به سرعت به ایران برگشت تا فوتبالش بیش از این متضرر نشود.

دریان سفر امید

یا امید نورافکن که اگر می‌خواست در بلژیک بماند، همچنان نیمکت‌نشین بود و نامش از یادها رفته بود. محمد نادری دیگر بازیکنی است که راهی کورتریک بلژیک شد اما نیمکت نشین بود تا اینکه به پرسپولیس آمد، درخشید و پیراهن تیم‌ملی را به دست آورد.

نمونه ناموفق سعید عزت اللهی

سعید عزت‌اللهی بعد از تجربه ناکام در روسیه، انگلیس و بلژیک با قراردادی سه ساله راهی وایله دانمارک شده تا از این پس فوتبالش را در این تیم دنبال کند. این اتفاق به معنی ادامه فوتبال این بازیکن جوان در فوتبال اروپاست و به نظر می‌رسد او فعلا قصد بازگشت به ایران را ندارد. در واقع عزت‌اللهی تصمیم گرفته فعلا در زمره بازیکنان لژیونر قرار بگیرد و چه بسا با بازیکنان شاغل در فوتبال پرتغال، بلژیک، روسیه و … مقایسه شود.

بدون تردید عزت اللهی مشتریان زیادی در فوتبال ایران دارد که از نظر فنی دست کمی از فوتبال کشورهای درجه سه اروپا ندارند و از نظر ساماندهی و فشردگی مسابقات در سطح بالاتری هم قرار دارد. اگرچه  از نظر سخت افزاری سخنی برای گفتن نیست اما او می توانست در ایران پول خوبی به دست بیاورد، فوتبالش را در معرض نمایش بگذارد، پیراهن تیم ملی را برای خودش حفظ کند و چه بسا مجددا فرصت ترانسفر شدن به اروپا را داشته باشد.

چرا وایله دانمارک؟

با این حال فعلا عزت اللهی رویاها و اهداف دیگری را در سر می‌پروراند که برای کسی روشن نیست چرا دست روی این قبیل تیم‌ها گذشته است؟ حداقل وایله دانمارک که به تازگی به فوتبال این کشور صعود کرده، تیم چندان بزرگی نیست و حتی بهترین تیم دانمارکی یعنی کپنهاگن هم حرفی برای گفتن در فوتبال اروپا ندارد!

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

نهال گشت
سبیت
آژانس هرمس 724
روکش مارال
تهران آهن
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز