کارگزاری آگاه سال گذشته چقدر درآمد داشته است؟

اختلال در سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه به عنوان یکی از سه کارگزاری برتر کشور موجب نارضایتی فعالان بازار سرمایه که مشتریان این کارگزاری به شمار می روند شده و پرسش های فراوانی درباره کارآمدی سامانه ها و زیرساخت های کارگزاری های بورس ایجاد کرده است.

به گزارش کاماپرس، روز چهارشنبه 4 تیرماه عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری پویا در بورس انجام شد و با وجود کوچک مقیاس بودن این شرکت یک اتفاق مثبت و مورد توجه فعالان بورسی بود اما مشتریان کارگزاری آگاه به دلیل اختلال در سامانه معاملات این کارگزاری نه تنها امکان مشارکت در این عرضه اولیه را نیافتند بلکه نتوانستند هیچ معامله بورسی در این روز انجام دهند.

در پی این اتفاق، مدیرعامل کارگزاری آگاه با بیان جزئیاتی از علل اختلال در سامانه معاملاتی این کارگزاری در صدد دلجویی و جبران خسارت مشتریان خود برآمد اما حجم نارضایتی از این اختلال و ضرر و زیان و عدم النفع احتمالی مشتریان کارگزاری آگاه همچنان بالا است. علاوه بر این، اعتبار کارگزاری آگاه نیز در اثر این حادثه در میان فعالان بازار بورس به شدت آسیب دیده است و مسئولان این کارگزاری باید برای ترمیم اعتبار خود اقدامات عاجلی در دستور کار قرار دهند.

در این باره بخوانید:

یکی از انتقادات مطرح به این کارگزاری که در کامنت ها و اظهارنظرهای مشتریان کارگزاری آگاه و دیگر فعالان بازار سرمایه می توان آن را مشاهده کرد این است که این کارگزاری و  برخی دیگر از کارگزاری های بورسی سامانه معاملاتی خود را متناسب با حجم مشتریان توسعه نداده و زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری لازم را برای مشتریان خود تدارک ندیده اند.

درآمد 1077 میلیاردی آگاه از کارمزد معاملات در سال 98

از سوی دیگر بر اساس گزارش منتشر شده در نود اقتصادی کارگزاری آگاه از نظر درآمد در سال 98 وضعیت مطلوبی داشته و درآمد این کارگزاری از محل کارمزد معاملات بیش از 1000 میلیارد تومان بوده است. در واقع در این گزارش درآمد کارگزاری آگاه از محل کارمزد معاملات، هزار و 77 میلیارد تومان عنوان شده که دومین جایگاه را در میان کارگزاری های دارای بیشترین درآمد در سال 98 به این کارگزاری اختصاص می دهد.

منطقی به نظر می رسد که در این شرایط بخشی از درآمدی که کارگزاری آگاه از کارمزد معاملات به دست آورده است به توسعه زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری کارگزاری و سرویس دهی مطلوب تر به مشتریان اختصاص یافته باشد اما این گزینه با اختلالی که در سامانه معاملات این کارگزای ایجاد شد تا حدودی زیر سوال رفته است.

گزارش نود اقتصادی همچنین بیان می کند، طی سال گذشته مجموع درآمد کارمزدی ۱۰۸ کارگزاری کشور از معاملات بازار سرمایه کشور بیش از ۱۲هزار میلیارد تومان بوده که پیش‌بینی می‌شود در سال جاری این میزان به بیش از ۲۰هزار میلیارد تومان برسد.

از مسئولان کارگزاری های بورسی انتظار می رود به تناسب افزایش استقبال مردم از سرمایه گذاری در بازار بورس و همچنین به تناسب درآمد ایجاد شده برای آنها از محل این استقبال، زیرساخت های لازم را در مجموعه های خود برای ارائه خدمات مطلوب تر به مشتریان فراهم کنند.

در صورتی که مسئولان کارگزاری آگاه اطلاعاتی از حجم سرمایه گذاری ها و هزینه های انجام شده در توسعه زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری این مجموعه  و جزئیات دقیق تری از علل بروز اشکال در سامانه معاملاتی این کارگزاری و تمهیدات اندیشیده شده برای جبران خسارات مشتریان در اثر اختلال سامانه معاملاتی ارائه کنند، کاماپرس آماده انتشار این مطالب است.

انتهای پیام

مرتبط با : کارگزاری آگاه
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

43 دیدگاه برای “کارگزاری آگاه سال گذشته چقدر درآمد داشته است؟

 1. سیدجعفرکاظمی گفته:

  سلام چرادولت محترم کارمزد کارگزاریهارا کم نمیکند که این مبلغ سود دریک سال عاید اینها نشود آنهم ازجیب مردم . آیا اینها هم از آقازاده های رانت خوارهستند؟ البته که هستند.

  • علی گفته:

   اگه دولت بخواد کارمزدکم بکنه.که به ضررشه.توفکرمیکنی کارمزدا.کجامیرن.خرج کیامیشن.شمامثل اینکه ایران تشریف نداری.راندخواری.فسادمالی.اختلاس.رشوه بگیری.بیدادمیکنه.قوه قضاییه گیرکرده وسطشون.بازم خداپدر.رییس قوه قضا.بیامرزه.ولی دست تنهاست

 2. محمد گفته:

  واقعاً این زیرساخت کارگزاری آگاه با اینهمه کارمزد دریافتی ، یک توهین بزرگ به مشتریانش است…

 3. حامد گفته:

  آقای مدیرعامل محترم کارگزاری آگاه جناب سرافراز یزدی ، بحث ما بحث ۳۰ چهل هزار تومان عرضه اولیه و دلجویی حرفی و از این ژست های مدیریتی نیست ، بحث ما مشتریان
  آگاه، نارضایتی از زیرساخت آن کارگزاری و هنگی مداوم سامانه است که منجر به بروز چهارشنبه سیاه برای مشتریان آگاه شد ، اگر شما با اینهمه کارمزد دریافتی ، زیرساخت فشل کارگزاری تونو درست کنید خودمون بلدیم چکار کنیم که متضرر نشیم ، جواب متضرر شدن ما بسته اعتباری و این چرت و پرت ها نیست…😠

 4. محسن گفته:

  چرا خودمون مستقیم نتونیم خرید کنیم و مالیات بدیم با واسطه خریدن فقط برای رانت و پول اضافه از مردم گرفتنه

 5. علی گفته:

  این اختلال باعث خواهدشد مردم به کارگزاری آگاه با دید یک کارگزاری نامطلوب ونا امن نگاه کنند که دیگر اون کارایی قبلی را ندارد حالا هرچقدر میخوان جبران خسارت کنند دیگه اب ریخته برنمی گرده امیدوارم که کارگزاری آگاه یک فکر اساسی بکنه چون با این وضعیت اگه پیش بره دیگرکارگزاری اگاه ممکنه کم کم مشتریان خودشو از دست بده واین اصلا خوب نییست

 6. علی گفته:

  این اختلال باعث خواهدشد مردم به کارگزاری آگاه با دید یک کارگزاری نامطلوب ونا امن نگاه کنند که دیگر اون کارایی قبلی را ندارد حالا هرچقدر میخوان جبران خسارت کنند دیگه اب ریخته برنمی گرده امیدوارم که کارگزاری آگاه یک فکر اساسی بکنه چون با این وضعیت اگه پیش بره دیگرکارگزاری اگاه ممکنه کم کم مشتریان خودشو از دست بده واین اصلا خوب نییست

 7. علی گفته:

  اگه بخوان پول خرج زیرساختاشون بکنن.په کی رشوه بدن.به سازمان بورس.وامثال اینا.مگرکم مفت خوردورشون هست.که بایدسیبل اوناهم چرب کنن.

 8. Ahmad khalaj گفته:

  کارگذاری. وظیفشونه که خسارت مردم رابپردازند درغیر اینصورت سهامداران آگاه. باید سریعا از این کارگذاری بیایند بیرون

 9. حامد گفته:

  کارگزاری آگاه یک بنگاه فامیلی برای اقوام یزدی و همشهری بازی آنها است.
  آقایان کارنشناس یزدی در کارگزاری آگاه ( سرافراز یزدی مدیرعامل و افضلی یزدی معاون ، فامیل بازی راه انداختید؟) اینجا هم رانت و فامیلی
  کی خسارت مارو میده ؟
  چرا پاسخگو نیستید ؟ این کار شما عین کلاهبرداری است.

  • منصوره گفته:

   دوست عزیز، بنده در کارگزاری آگاه کار می‌کنم، نتنها هیچ یک از اقوام آقای سرافراز در آگاه کار نمیکنه بلکه کسی به عنوان افضلی یزدی نیز در آگاه نداریم، علاوه براین چارت سازمانی آگاه به‌گونه‌ای هست که سمتی به عنوان معاون هم نداریم.

 10. کاوس گفته:

  اگه سازمان بورس و جناب قالیباف نظارت بیشتر ی روی کارگزارهای داشتند والان کارگزاری آگاه را نقره داغ کنند براحتی مشکل حل می شود.

 11. امید شایگان گفته:

  اینطور که معلومه شنبه هم همین آش و همین کاسه. جنابان آقایان مدیر و هیاُت مدیره کارگزاری آگاه.کی به عرضه های اولیه ایی که چندرغاز ارزش داره کار داره که زوم کردین رو این مطلب.بحث خرید و فروش سایر سهامهاییِ که یا فرصت خریدشون رو از دست دادیم و یا رو دستمون باد کرده.برای جبران این دست از خسارت ها چه فکری کردید؟

 12. حسابداری گفته:

  من سه شنبه پول به حساب کارگذاریش واریز کردم ولی تو حسابم نیست کسی میتونه منو راهنمایی کنه….
  چهارشنبه میخواستم سلام بخرم

 13. خودکرده ی بی تدبیر گفته:

  ای بابا این که دوباره باز نمیشه، نسخه تحت وب امروز و دیشب باز می‌شد همونم دوباره از دسترس خارج شد.
  ضمن اینکه از اینکه آگاه از چهارشنبه تا الان کفر همه ما رو در آورده و با نحوه ی جبران خسارتش حسابی حالمون رو جا آورد و معنی جبران خسارت رو هم فهمیدیم و حتی به خود جبران خسارت و حتی خود خسارت هم تو دهنی محکمی زد که تا عمر دارن سرپا نمیشن، باید عرض کنم که این آمار سال 98 هست و فک میکنم اگه آمار درآمد کارگزاری ها از جیب مشتریانشون تو همین سه ماهه اول رو محاسبه کنید به عدد و رقمی بالاتر از کل 98 هم برسیم و جا داره همینجا از همه کارگزاری ها به ویژه آگاه و مفید تشکر ویژه ای کنیم که اینگونه برای خود، خانواده، آشنایان، دوستان و سایر وابستگان زحمت می‌کشند و آینده ای روشن برای آنها می سازند. امیدوارم در پناه و سایه ی شوم خدایان خود ساخته بر مدار همین ولایت همچنان بتازید که شما تا در زیر این سایه ی همایونی هستید ما خودکردگان را تدبیر هیچ نیست…
  کاش همینقدر که فکر باز شدن کارگزاری آگاه هستیم به باز شدن مغزمان و آگاه شدن خودمان کمک می کردیم تا هیچ کارگزاری در هر زمینه ای نتواند دست در جیب مشتریانش کند.
  قوه ی قضا هم همان هست که بود و هست شکایت خدا رو که پیش پیغمبر نمیشه برد پس بهتره از قوه های علیه مردم حمایت نکنیم که همگی در یک خط و راستا حرکت می‌کنند که شکایت بردن به اینان و حمایتشان همان تف سربالاست بزرگواراااا

 14. سعید گفته:

  اگر واقعا در کارگزاری آگاه کار میکنی، بگو که این همه پول رو اون هم فقط درآمد یک سال از کارمزد رو چیکار میکنن،، حالا بماند خودشون چقده صندوق و سبدگردان و بازیگردان دارن..واقعانی چیکار میکنن پول ها رو؟

 15. رضا گفته:

  امروز شنبه هم سایت مشکل داره کلی ضرر به مردم وارد کرد . ای دولت بدبخت بیچاره ذلیل یه کاری بکن سرمایه مردم داره به فنا میره

 16. حجت اله مرادی گفته:

  سلام بعلت در امد زیاد و نبود نظارت بشدت سو استفاده از منابع مالی مردم انجام میدن بیش از دو ماه طول کشید تا مبلغی از پول خودمو برداشت کردم ،

 17. علی قدسی گفته:

  سلام حالا من درتعجبم که لااقل کارگزاری اگاه که به تلفنها جواب نمیده حداقل باپیامک با مشتریانش ارتباط داشته باشه !مدیریت روانشناسی کاملا زیر (0)!

 18. Edi گفته:

  متاسف برای مسولین این کارگزاری چجوری میخواید جبران خسارت چند ده میلیاردی حداقلی رو انجام بدین شرم بر شما

 19. حیدر گفته:

  سازمان بورس باید سالی یکی دو بار در مورد کارگزاری ها از مشتریانش نظر سنجی کند تا در صورت نارضایتی،اقدام مناسبی مثل جریمه،محدودیت ……انجام دهد

 20. مسعود گفته:

  من شب قبلش عرضه اولیه گرفتم نگرفته بود ولی سیزده هزار تومن از حسابم کم شده خیلی باحالید به خدا

 21. آرشام گفته:

  سلام مطالبات مردم از کارگزاری ها تنها زیرساخت ها نیست این اتفاق افتاد تا رو سیاهی عیان شود شاید مسئولین فکر کنند. کارگزاری آگاه به وعده های خود عمل نمی کنند و با ترسیم سراب سر مردم کلاه می گذارد بنده برا حرفم سند دارم لازم باشه ارائه میکنم.
  بنده چندسال هست مشتری این کارگزاری هستم. جذابیت باشگاه باعث شد به این کارگزاری کوچ کنم. کلی زیرمجموعه جمع کردم و قله خود را بالا بردم تا شاید بتوانم یکی از مبالغ اعتبار که شامل م شده بود را بدست بیارم. باور بفرمایید بارها درخواست دادم رد شدم. چیزی که حقم هست بر اساس قانون باشگاه که گذاشته اند. پرسش این است این همه پول کجا می‌ره . به چه کسانی اعتبار داده میشه اصلا داده می شود.

 22. علیرضا احسانی گفته:

  ای بابا هنوز سایت کارگزاری اگاه دچار اخلاله
  ایا کسی هست جبران خسارت کنه؟
  احتمالا ریزش زیادی داره این کارگزاری

 23. آیدا ملکی گفته:

  با سلام خدمت هموطنان عزیزم
  من هم در حرص خوردن شما شریک هستم.
  کارگذاری آگاه از لحاظ سیستم کاربری خوبه ولی کاش مسئولانش شعور داشتن و به سیستم های زیرساخت بها میدادن. درآمدی که در سال دارن تنها 5 درصدش کافیه برای ارتقا و راه اندازی بهترین سیستم.
  باید گفت لطفا خواهشا اگه کمی شرف ایرانی تو رگاتونه سریعا اقدام به خروج از آگاه کنید.بهتره دیگه پول مفت به این … ندین. مسئولی که جلوی دوربین با کاغذ بازی میکنه و مثل… سر تکون میده لیاقتش … اون… هم که اصلا بلد نیست حرف بزنه انتظار دارین از ما حمایت کنن؟ خیر تا پول داری رفیقتم عاشق بند کیفتم.
  سازمان بورس هم هیچ مسئولیتی نمیپذره که این کارگذاری که نمره الف داره مربوط به من میشه.
  برای شکایت هم هزینه هنگفتی باید بدین که اول باید برای ثبت شکابت بپردازین بعد برین دنبال وکیل. دستتون هم به هیچ جا بند نیست.
  خواهشا رسیدگی کنید، اگه عدل وجود داره. شما قسم خوردین تعهد دادین برای مردم خدمت کنید برای جمهوری اسلامی خدمت کنید. چرا با بی عدلی میخواین جمهوری اسلامی عزیزمون رو لکه بندازین؟؟؟اقایان بالا دست لطفا به این قبیل کارگذاری ها رسیدگی کنید. ما سامانه جدا میخوایم خواهشا خودتون دست به کار بشین.
  موفق باشید یا علی

 24. کرامت گفته:

  اینایی که میگن شکایت کنیم شکایت دزدو مگه میشه به دزد کرد این همه مخورن میبرن اختلاس های جور وا جور میکنن چی شده این میره رو اونا

 25. reza گفته:

  بنظره من جلوی ضرر رو از هرجا بگیری منفعته. تا بیشتر ضرر نکردین سرمایه تونو از اگاه بکشین بیرون.مثل من

 26. رضا گفته:

  بدتر از اتفاق بروز مشكل توجيه … دبير كل كارگزاران بورس آقاي ميرصانعي بود كه واقعا روي خاوير كرمنت رو با كتاب بي شعوري سفيد كرد. يعني با اين مديران در كارگزاري ها بايد فكري اساسي توسط آقاي قاليباف براي تعويض يك چنين افرادي شود. وقتي مديري كه قبول مسئوليت نميكند، ايراد را نمي پذيرد به فكر رفع آن نيست، عذرخواهي نمي كند و قيحانه مي گويد اين خدماتي كه توسط كارگزاري ها ارائه مي شود خدمات اضافه است و دو ريال فكر نمي كند كه وقتي در دور افتاده ترين نقطه كشور سخصي كد بورسي ميگيرد و عضو كارگزاري مي شود قرار نيست كه برود مركز استان تا خدمت دريافت كند؟ قرار نيست كه كارگزاري صدها نيرو و هزاران متر مربع فضا داشته باشد تا خدمت ارائه دهد. اين آقا الفباي net working را هنوز نياموخته و با فاميل بازي شده دبيركل كارگزاري ها.
  جاي دارد بدليل توهين به شعور مردم، سريعا عزل شود

 27. محمد حیدری گفته:

  مسئولین محترم آگاه نمیدانم چه فکری میکنند .
  نمیدانند با یک روز اختلال در نرم افزار فقط در یک سهم که منفی شده بود حدودا” ۱۱ میلیون من ضرر کردم آنها نمیدانم چطور میخواهند جبران کنند امروز هم فعال نبود ببینم که چقدر ضرر کردم حداقل کسی هم نیست جواب بدهد

 28. ل گفته:

  تا پای پلیس و قوه قضائیه نیاد وسط آگاه هیچکدوم از سهامداران رو آدم حساب نمیکنه و پولمونو نابودتر میکنه تا آخر هفته همین گند هست وبعد اصلاح شاخصم هس وضرره بیشتر به ماها. باید شکایت کنیم به پليس و قوه قضاییه از آگاه

 29. ر سلطانی گفته:

  سلام برای تغییر کار گزاری باید مراجعه حضوری داشته باشیم به شعبه ظاهراً . بدون مراجعه با همون منوی تغییر کار گزار داخل برنامه شون میشه کار گزاری رو عوض کرد آیا . دوستان مراقب همفکران آگاه باشید اینها با معرفی سهمایی بدرد نخور یا سهم های در سقف قیمتی دارن سره مردم کلاه میزارن به شدت مراقب باشید

 30. هادی گفته:

  سلام
  این جبران خسارتی که مدیران آگاه مطرح میکنن!!! بنظرم اگر فحش نثار مشتری میکردن جراحتش کمتر بود تا اینکه بخوان اینجوری جبران خسارت کنند!!!

 31. Vahid گفته:

  بهتره آگاه سیستم هاشو جمع کنه بره کافی نت بزنه بهتره البته عذر خواهم و قصد جسارت به کافی نت ندارم

 32. آراسپ گفته:

  دیگه نباید توهین بیشتر از این رو تحمل کرد من خودم با دست چلاق شدم تمام خانواده ام رو تو این کارگزاری آوردم و به خاطر اهانتهای که بهم کردن پرسنل این کارگزاری بابت اینکه در مقابل کارمزدی که میدم خدمات خوبی نمیگرم تمام خانواده ام رو خارج کردم در ضمن همه اون حرفهای دلجویی هم کشک بود و هیچ اتفاقی نیفتاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره ویلا