کارمزد انتقال پول پایا و ساتنا چقدر است؟

کارمزد کارت به کارت و انتقال پول پایا و ساتنا و پرداخت قبوض از امروز افزایش پیدا کرد. طبق بخشنامه بانک مرکزی حداکثر کارمزد خدمات بانکی به‌طور متوسط ۲۰ درصد بیشتر از قبل است.

به گزارش کاماپرس، در بخشنامه جدید بانک مرکزی برای برخی خدمات بانکی که قبلا رایگان بود کارمزد گرفته می شود. پرداخت قبوض، صدور رمز جدید کارت بانکی، انتقال وجه ساتنا و پایا، پرینت ریز حساب و همچنین بازدید از صندوق امانات بانک‌ها از امروز با کارمزد انجام می شوند.

کارمزد انتقال پول ساتنا و پایا چقدر است؟

طبق بخشنامه جدید ساتنا و پایا، دیگر رایگان نیستند. پیش از این برای انتقال وجه بدون کارمزد خیلی‌ها از ساتنا و پایا استفاده می‌کردند. کارمزد انتقال وجه پایا حدقل ۲۰۰ تومان است و یک صدم درصد مبلغ تراکنش در نظر گرفته می‌شود. با این حساب برای انتقال تا سقف دو میلیون تومان، ۲۰۰ تومان کارمزد و برای مبالغ بیشتر، یک صدم درصد مبلغ تراکنش در نظر گرفته می‌شود. سقف این کارمزد دو هزار و ۵۰۰ تومان است که از تراکنش‌ها با مبالغ ۲۵ میلیون تومان دریافت می‌شود. این کارمزد برای دستور پرداخت انفرادی است.

اخبار مهم مرتبط را بخوانید

پایا امکان پرداخت گروهی هم دارد. برای واریز گروهی بالای ۱۰ نفر، کارمزد ۱۰۰ تومانی به ازای هر واریز اضافه می‌شود. کارمزد ساتنا دو برابر پایا است. طوری که برای تراکنش ساتنا کارمزد دو صدم درصدی در نظر گرفته شده است. این کارمزد کف ندارد، اما حداکثر آن ۲۵ هزار تومان است. به این معنا که برای مبالغ بالاتر از ۱۲۵ میلیون تومان کارمزد بیشتر دریافت نمی‌شود.

صدور کارت و تغییر حضوری رمز کارت هم کارمزد دارد

براساس بخشنامه جدید هزینه صدور کارت از پنج هزار تومان به شش هزار تومان افزایش پیدا کرده است. البته کارت هدیه، بن‌کارت و کارت خانواده هزینه کمتری دارد و سه هزار تومان برای آن‌ها کارمزد دریافت خواهد شد. در کنار این موضوع، صدور رمز جدید برای کارت‌های بانکی هزار تومان کارمزد دارد. پیش از این دریافت رمز جدید هزینه‌ای نداشت.

کارمزد پیامک تراکنش بانکی بیشتر شد

در بخشنامه جدید بانک مرکزی در کنار پرداخت آبونمان سالانه، روش دیگری برای کارمزد پیامک بانکی در نظر گرفته شده که به ازای هر پیامک ۳۰ تومان کارمزد دریافت می‌شود. انتخاب با مشتری است که سراغ پرداخت کارمزد ۳۰ تومانی برود یا آبونمان سالانه پرداخت کند. کارت‌هایی که در سال کمتر از ۵۰۰ تراکنش دارند، احتمالا انتخاب روش کارمزد ۳۰ تومانی به ازای هر پیامک به‌صرفه‌تر باشد.

کارمزد انتقال پول کارت به ‍‌کارت ۱۰۰ تومان گران تر شد

کارمزد کارت به کارت از ۵۰۰ تومان به ۶۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است. این کارمزد برای مبالغ کمتر از یک میلیون تومان دریافت می‌شود و برای مبالغ بالاتر، ۲۴۰ تومان به ازای هر یک میلیون تومان به مبلغ کارمزد اضافه می‌شود.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.