کارمزد انتقال پول پایا و ساتنا چقدر است؟

کارمزد کارت به کارت و انتقال پول پایا و ساتنا و پرداخت قبوض از امروز افزایش پیدا کرد. طبق بخشنامه بانک مرکزی حداکثر کارمزد خدمات بانکی به‌طور متوسط ۲۰ درصد بیشتر از قبل است.

به گزارش کاماپرس، در بخشنامه جدید بانک مرکزی برای برخی خدمات بانکی که قبلا رایگان بود کارمزد گرفته می شود. پرداخت قبوض، صدور رمز جدید کارت بانکی، انتقال وجه ساتنا و پایا، پرینت ریز حساب و همچنین بازدید از صندوق امانات بانک‌ها از امروز با کارمزد انجام می شوند.

کارمزد انتقال پول ساتنا و پایا چقدر است؟

طبق بخشنامه جدید ساتنا و پایا، دیگر رایگان نیستند. پیش از این برای انتقال وجه بدون کارمزد خیلی‌ها از ساتنا و پایا استفاده می‌کردند. کارمزد انتقال وجه پایا حدقل ۲۰۰ تومان است و یک صدم درصد مبلغ تراکنش در نظر گرفته می‌شود. با این حساب برای انتقال تا سقف دو میلیون تومان، ۲۰۰ تومان کارمزد و برای مبالغ بیشتر، یک صدم درصد مبلغ تراکنش در نظر گرفته می‌شود. سقف این کارمزد دو هزار و ۵۰۰ تومان است که از تراکنش‌ها با مبالغ ۲۵ میلیون تومان دریافت می‌شود. این کارمزد برای دستور پرداخت انفرادی است.

اخبار مهم و پربازدید را بخوانید

پایا امکان پرداخت گروهی هم دارد. برای واریز گروهی بالای ۱۰ نفر، کارمزد ۱۰۰ تومانی به ازای هر واریز اضافه می‌شود. کارمزد ساتنا دو برابر پایا است. طوری که برای تراکنش ساتنا کارمزد دو صدم درصدی در نظر گرفته شده است. این کارمزد کف ندارد، اما حداکثر آن ۲۵ هزار تومان است. به این معنا که برای مبالغ بالاتر از ۱۲۵ میلیون تومان کارمزد بیشتر دریافت نمی‌شود.

صدور کارت و تغییر حضوری رمز کارت هم کارمزد دارد

براساس بخشنامه جدید هزینه صدور کارت از پنج هزار تومان به شش هزار تومان افزایش پیدا کرده است. البته کارت هدیه، بن‌کارت و کارت خانواده هزینه کمتری دارد و سه هزار تومان برای آن‌ها کارمزد دریافت خواهد شد. در کنار این موضوع، صدور رمز جدید برای کارت‌های بانکی هزار تومان کارمزد دارد. پیش از این دریافت رمز جدید هزینه‌ای نداشت.

کارمزد پیامک تراکنش بانکی بیشتر شد

در بخشنامه جدید بانک مرکزی در کنار پرداخت آبونمان سالانه، روش دیگری برای کارمزد پیامک بانکی در نظر گرفته شده که به ازای هر پیامک ۳۰ تومان کارمزد دریافت می‌شود. انتخاب با مشتری است که سراغ پرداخت کارمزد ۳۰ تومانی برود یا آبونمان سالانه پرداخت کند. کارت‌هایی که در سال کمتر از ۵۰۰ تراکنش دارند، احتمالا انتخاب روش کارمزد ۳۰ تومانی به ازای هر پیامک به‌صرفه‌تر باشد.

کارمزد انتقال پول کارت به ‍‌کارت ۱۰۰ تومان گران تر شد

کارمزد کارت به کارت از ۵۰۰ تومان به ۶۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است. این کارمزد برای مبالغ کمتر از یک میلیون تومان دریافت می‌شود و برای مبالغ بالاتر، ۲۴۰ تومان به ازای هر یک میلیون تومان به مبلغ کارمزد اضافه می‌شود.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

15 دیدگاه برای “کارمزد انتقال پول پایا و ساتنا چقدر است؟

 1. رضا صالح گفته:

  سلام. من امروز با اپلیکیشن بام بانک ملی مبلغ 55 میلیون ریال (معادل 5 میلیون و پانصد هزار تومان) انتقال دادم که قاعدتا باید 5500 ریال (معادل 550 تومان ) کارمزد میگرفت اما 20000 ریال (2000 تومان ) از من کارمزد کم کرده است.

  • محمد گفته:

   طبق تعرفه جدید یا بهتر بگم دزدی جدید باید 6 تا 240 تومن و 1 دونه 600 تومن که جمعا میشه 2040 تومن میگرفت که درسته

  • علی گفته:

   بانک ملی به نظرم جزو مزخرف ترین و بد ترین بانک از نظر گرفتن کارمزده

 2. farhad گفته:

  سلام در هیچ کجای دنیا به این شکل نیست وکارمزد مبلغ پایین وبالا یکسان است .وبه این شدت کارمزد ندارد.ایا میزان درامد یک اروپایی با یک ایرانی یکسان است ؟ الان حقوق کارمندان ایرانی ظرف 3 سال به یک پنجم رسیده وبالاترین حقوق یک کارمند کمتر از 200 دلار میباشد. ایا در شرایط کرونا که حمل پول در هیچ کجای دنیا جایز نیست این صحیح است که به این شدت کارمزد نقل انتقال پول بالا رود تا مردم را مجبور کنید پول را خودشان فیزیکی جابجا نمایند .این یک باج حواهی ودست در جیب مردم کردن بیش نیست.دزدی اشکار.افرادی که این قوانین را وضع میکنند باید جایشان در زندانها باشد ودستشان قطع شود نه چند تا بدبخت بیچاره که از شدت گرسنگی ونبود کارکاسبی به زندان میافتند ودستشان راقطع میکنند.

 3. علی گفته:

  مملکت ما تو انواع و اقسام کلاهبرداری و اختلاص های دولتی و غیره تو دنیا زبانزد خاص و عامه
  جوری شده که تبدیل به آینه عبرت واسه باقی ملت های دنیا شدیم

 4. مسعود گفته:

  من امروز ۵۰۰م‌دوتاساتنا زدم ۵۰هزار تومان کارمزد از حسابم کسر شد هنوز شوکم…

 5. رضا مشهدی گفته:

  این کارمزدها غیرمنصفانه وظالمانه است در شرایطی که ناچاربه انجامش هستی .حداقل ازحسابهای پس انداز قرض الحسنه وجاری به این روش باج خواهی کردن کاردرستی نیست و حق الناس به گردن کسانی که این تصمیم هارامیگیرند می افتد خدا لعنت کند کسانی راکه سیستم بانکی ربوی رادر کشور شیعه امیرالمومنین (ع) رواج داده واز مردم به ناحق پول زور میگیرند.

 6. مسعود گفته:

  واقعا این کارمزدها دزدی بیش نیست خدایا از دست این ظالمها مردم مارو نجات بده و مردم مارو آگاه کن که تغییر رو بخوان الهی آمین خدا همه کسانی که ظلم میکنن به این مردم ایران رو از بین ببره آمین

 7. سامان گفته:

  این دزدی آشکار است و دریافت کننده این کارمزدها بدانند که مردم راضی نیستند . طرف پیک موتوری بگیره هزینه نقل و انتقال کمتر میشه . من 100 م سانتا کردم یهو از حسابم 20 هزار تومن از حسابم کسر گردید. که حرامشون باشه . ربا خورهای دزد .

 8. محسن گفته:

  سلام دزدی ازاین اشکارتر نمیشه تازه فهمیدم قبلا برای رمز گرفتن نباید کارمزد میدادی ولی بانک رسالت ۳۰۰۰ تومن کسر میکرد من موندم مگه چقدر یارانه به مردم میدن او ن هم به ۲۰ میلیون نفر علی رغم اینکه به دروغ میگن به ۷۰ میلیون یارانه میدن ۱۰ درصد ارزش افزوده میگیرن به بهانه یارانه بنزین را گرون میکنن به بهانه یارانه هزینه تراکنش ها را زیاد میکنن به بهانه یارانه تاز لایحه دادن به مجلس تراکنش بالا ۱۰ میلیون مالیات بگیرن اشکال نداره از لحاظ حقوقی ۵۰ درصد سود منابع طبیعی اعم از معادن موجود باید به ملت پرداخت بشه چرا پرداخت نمی کنند این حق مردمه چرا میدزدند و کسی جوابگو نیست فقط بلدند دوتا جوان ۱۹ ساله را به جرم زورگیری ۷۰ هزار تومن که از فقر هم بدره وسط تهران با جرثقیل اعدام کنن و طبری دزد را ۲ سال حبس کجای این اجرای عدالت تومملکت شیعه است

 9. بازنشسته تامین اجتماعی گفته:

  امروز رفتم بانک ملی برا لنتقال وجه میگم پایا کنید میگن ساتنا چرا نمیکنید گفتم بخاطر کارمزد وحشتناک ساتنا کارمند بانک نمیدونست خیلی جالب کارمزد پایا کمتر از ساتنا است ایشان بازم اصرار داشتند ساتنا کنن

 10. عبدالله گفته:

  کارمزدها یعنی شنیعترین نوع دزدی یعنی دزدی در روز روشن خدا لعنتتون کنه خدا خانواده هاتونو به عزاتون بنشونه واقعا چه هیولاهای خبیث و کثیفی به این مردم حمله کرده اند خجالت نمی کشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *