ژیلا عبدی و گلاویژ حسینی چگونه پدیده انتخابات شورای شهر بوکان شدند؟

انتخاب ژیلا عبدی ، گلاویژ حسینی و پخشان سلیمی به عنوان اعضای اصلی شورای شهر بوکان ، به عنوان اتفاق ویژه انتخابات شوراهای شهر و روستا در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است اما این خانم ها چگونه به پدیده انتخابات شورای شهر خود تبدیل شدند؟

به گزارش کاماپرس، راهیابی سه زن به شواری شهر بوکان در انتخابات اخیر سر و صدای زیادی در این شهر و فضای مجازی کل کشور به پا کرده به نحوی که نام ژیلا عبدی ، گلاویژ حسینی و پخشان سلیمی اکنون به نامی آشنا برای بسیاری از ایرانیان تبدیل شده است.

روزنامه هفت صبح در گزارش جذابی به قلم نگین باقری به این رویداد پرداخته و نوشته است؛ در انتخابات شورای شهر این دوره، بوكان تبدیل به یك مورد خاص شد.مورد استثنایی كه در آن سه زن توانستند در یك ركوردشكنی وارد شورای این شهر شوند. از بین هفت نماینده ای كه روز جمعه به شورای شهر راه پیدا كردند، ژیلا عبدی ، رای اول این دوره شوراهای بوكان بود. جایگاه نفر ششم و هفتم هم به ترتیب به دو زن دیگر به نام های گلاویژ حسینی و پخشان سلیمی رسید. نه فقط این سه نفر بلكه از بین اعضای علی البدل هم یك زن دیگر توانست به شورای شهر این دوره راه پیدا كند.

این در حالی است كه در بین شهرهای آذربایجان غربی و اطراف بوكان به جز تكاب و پیرانشهر هیچ زنی نتوانسته به شورای شهر راه پیدا كند.

یادمان باشد بوکان شهری است در جنوب استان آذربا یجان غربی با جمعیتی که اکثرا کرد هستند و جمعیت آن بیش از 193 هزار نفر برآورد شده است. حالا ماجرا چه بوده است؟

چرا زنان دربوكان ركورد زدند؟

ژیلا عبدی در دانشگاه درس حقوق خوانده اما وكیل نیست. او با دو هزار و 700 رای نفر اول شهر بوكان شده. گلاویژ حسینی وكیل دادگستری است. از قضا او در دور اول بررسی ها،رد صلاحیت هم شده بود و در این انتخابات توانسته دو هزار و 47 رای جمع كند. پخشان سلیمی هم استاد درس انقلاب دانشگاه آزاد و دبیر علوم اجتماعی مدرسه بوده كه فقط چهار رای از حسنی كمتر به دست آورده.حالا این زنان چطور توانستند رای جمع كنند؟

اخبار مهم و پربازدید را بخوانید:

عکس ها معجزه کرده اند؟

یكی از فعالان رسانه ای بوكان رای آوردن آنها را به خاطر عكس های تاثیرگذار این كاندیداها می‌داند.این اتفاق عجیبی نیست كه تعداد آرای كاندیدای زن را به شكل تبلیغات،پوسترها و عكسهایش مرتبط بدانند؛ فرضیه ای كه مبنای محكمی ندارد. اگر هم اینطور باشد احتمالا تاثیر آن، آنقدری نخواهد بود كه منجر به مثلا دو هزار رای در یك شهر بشود.

این انتخابات مسئله جدی دیگری هم داشت. به نظر میرسد كاهش تعداد آرا خودش عامل مهمتری برای راه پیدا كردن زنان بوده است. به خاطر اینكه دوره پنجم همین انتخابات، نفر اول شورای شهر بوكان بیش از هشت هزار رای داشت اما آرای نفر اول امسال به یك چهارم این رقم كاهش یافته است.

روابط عمومی خوب نامزدهای زن انتخابات شورای شهر بوکان

شبكه روابط این زنان خودش عامل دیگری بوده كه برایشان طرفدار جمع كرده است. این شبكه روابط خودش ممكن است تحت تاثیر شغل و كسب و كار كاندیدا باشد. مثلا گلاویژ حسینی در گفت وگو با هفت صبح توضیح می دهد كه او و عبدی در یك دفتر حقوقی با هم همكار بودند و همین باعث شده كه روابط عمومی خوبی داشته باشند و مردم زیادی آنها را بشناسند.همچنین سلیمی هم به خاطر شغل معلمی در مدرسه و دانشگاه توانسته آرای افراد زیادی را به خودش جلب كند.

مشروح این گزارش خواندنی را همراه با مصاحبه خانم کلاویژ حسینی در روزنامه هفت صبح یکشنبه 30 خرداد بخوانید.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

6 دیدگاه برای “ژیلا عبدی و گلاویژ حسینی چگونه پدیده انتخابات شورای شهر بوکان شدند؟

  1. نگین گفته:

    خداییش تابلوئه بخاطرعکساشه (شاید نه همه اش اما) بیشتر رای هاش😂واویلا چیا شده ملاک 😱

  2. داود گفته:

    خداشاهده من نزدیک بود از تهران برم بوکان رای بدم به خانم عبدی، ماشالله به اینهمه زیبایی و اعتماد به نفس و توانمندی، من مطمئنم جوانانی همچون ایشان خیلی بهتر از سایرین میتوانند برای مردمشان موثر باشند

  3. مهسا گفته:

    واقعا متاسفم از جامعه اسلامی که زنی بااین وضعیت باید شورای شهر یک کشور جمهوری اسلامی بشه……متاسفم…ودقیقا نمیدونم چرا رد صلاحیت نشدن😡😡😡

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *